Skocz do zawartości

Moj GS 500 strzela ;(


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś znów strzelała aż się sama przestraszyłam..... 8O a zatankowalam najdroższe paliwo jaki mi sie udało na Shellu znależć :? ja to już nie mam głowy do tego

Niektorzy' date=' to by sie cieszyli z takiego strzelajacego GSa [/quote']

Eeee... tam co innego takie kontrolowane strzelanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy motocykl szczela z rury :)

Moj szczela jak szalony (GS500e)...ale nie w kazdym motocyklu slychac to!

Na pytanie dlaczego mi strzela z rury? Wydaje mi sie ze dlatego ze rozwiercilem sobie tlumik! I dlatego to slychac, ja sie tym w ogole nie przejmuje!

Wiec zobacz czy masz rozwiercony tlumik stylu

Strzelanie z tlumika jest spowodowane niespalona mieszanka, ktora dostala sie do kolektorow i tam wybucha!

Moge sie zalozyc ze 3/4 motocykli jak pojedzie(na przykladzie GS'a) na 10 tysiacach obrotow przez jakies 20sekund i odrazu odejmie gazu to beda strzaly z rury!

A np CBR954//KTM LC4 640 nowy po jezdzie na kole tez strzela!

Znajomemu z nowego fazera litrowego plomienie leca :) norma ;)

Jedyne co moze pomoc moim zdaniem to swieca Z WYZSZEJ POLKI(zeby lepiej spala mieszanke) no i regulacje gaznikow(zeby mnie benzyny dawaly do cylindrow-tzn tyle ile powinny...)

 

mam nadzieje ze zrozumieliscie to co napisalem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam ze zlotu z Zielonej i.....zatankowałam lepszą benzynkę i było całkiem nieżle

Strzelanie z tlumika jest spowodowane niespalona mieszanka' date=' ktora dostala sie do kolektorow i tam wybucha! [/quote']

Też mi się tak wydaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam ze zlotu z Zielonej i.....zatankowałam lepszą benzynkę i było całkiem nieżle
Strzelanie z tlumika jest spowodowane niespalona mieszanka' date=' ktora dostala sie do kolektorow i tam wybucha! [/quote']

Też mi się tak wydaję.

 

Ale to świadczy o niecałkowitym spalaniu mieszanki w cylindrze. Albo gaźniki niewyregulowane, albo coś z zaworami, albo świece.

Generalnie - wyregulowany silnik nie powinien strzelać!

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) mialem podobny problem z VX-em, ale strzelal też w czasie szybszej jazdy. wymienilem świece, przescyścilem uklad paliwowy, tankowalem na lepszych stacjach i nic; dolem do elektryka do przeglądu i nic- czeski film 8O . silnik strzelal zawsze na biegu, nigdy na luzie. okazalo się że czujnik polożenia bocznej stopki odcinal zaplon gdy stopka(lekko luźna :oops: ) odchylala się nieznacznie na nierównościach lub od wibracji :? kto by pomyślal że taki duperel potrafi tak namotać :-D sprawdź- może masz to samo pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mialem podobny problem z VX-em' date=' ale strzelal też w czasie szybszej jazdy............ [/quote']

Dzięki za radę :D ...no i już sprawdziłam z kumplem mechanikiem podnóżek, jest ok....ale o takich "bzdetach" warto pamiętać bo można się nieżle na męczyć szukając przyczyny.... a to taki banał może sie okazać :D Coś czuję że on dopala resztki mieszanki niespalonej ...tłumnik gorący...może za bogata mieszanka ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz stan uszczelek miedzy rurami wydechowymi a glowica - powinny byc tam uszczelki azbestowo miedziane w dobrym stanie.

Jezeli sa wypalone lub ich brakuje, lub samo mocowanie rur do glowicy jest luzne to motor bedzie strzelal przy schodzeniu z obrotow.

 

Adam M.

 

[ Dopisane: Czwartek 15 Wrzesień, 2005 ]

Do tego niestety trzeba zdjac caly uklad wydechowy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...