Skocz do zawartości

co lejecie do swoich vfr'ek ??


Rekomendowane odpowiedzi

A jak u was ze spalaniem ?

Wtryksi stosowane w 800 podobno nie schodzą ponizej 6 litrow przy normalnej jezdzie ? Wypowie sie jakis wlasciciel 800 tki ?

Moja na trasie z bieszczad do czestochowy zadowolila sie 4,5l / 100km

przerwy na tankowanie , przelotowa ok 140 nie wiecej.

 

tez leje 95 tyle ze staram sie tankowac w duzych koncernach.

 

Pozdroo !

Marcin

RC 36 FL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem 2 razy spalanie w swojej 800.

 

1. Jazda z pasażerką, na początku powoli czasem 90km/h, ale głównie koło 110-120km/h, potem w drodze powrotnej szybciej, 120-130km/h, przy wyprzedzaniach nawet do 160km/h.

Wyszło 5.6l/100km

 

2. Jazda solo. Na trasie Lublin W-wa przelotowa 140-160km/h, w kilku miejscach wiecej, trochę po mieście, potem znowu poza miastem z predkościami 120-130km/h i na obwodnicy Radzymina tak do 180km/h

Wyszło 6.3l/100km

 

PS. Mam filtr powietrza K&N, wydech standardowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja na trasie z bieszczad do czestochowy zadowolila sie 4' date='5l / 100km

przerwy na tankowanie , przelotowa ok 140 nie wiecej.

[/quote']

Dziwne..... nigdy nie udało mi się zejść poniżej 5,8. Może mam ciężką łapę, ale wypady z MGH są przeważnie lekką jazdą ((do 140) i też nie udało mi się spalić mniej... :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryksi stosowane w 800 podobno nie schodzą ponizej 6 litrow przy normalnej jezdzie ? Wypowie sie jakis wlasciciel 800 tki ?

 

Nie zgadza sie !!!

Moje minimalne zuzycie bylo 3' date='74 Ltr/100

ale fakt ze to byla naprawde spokojna jazda.

 

Jazda z pasażerką, na początku powoli czasem 90km/h, ale głównie koło 110-120km/h, potem w drodze powrotnej szybciej, 120-130km/h, przy wyprzedzaniach nawet do 160km/h.

Wyszło 5.6l/100km

 

Tak samo wychodzi mi tez a nawet i do 5 Ltr/100 schodze (z pasazerem)

 

 

Tankuje tylko 91 Oct.

Poco wydawac pieniadze na 95 Oct. jak motocykl i tak nie potrafi z tym nic zrobic,zaplon jest na stale ustawiony, wiec lepsze paliwo nic nie daje.

Musielibysmy miec kilka map zaplonu i paliwa, wtedy komputer moglby sie do lepszego paliwa przystosowac (wczesniejszy zaplon)

 

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadza sie !!!

Moje minimalne zuzycie bylo 3' date='74 Ltr/100

ale fakt ze to byla naprawde spokojna jazda[/quote']

Nie zgodze sie z tym :ehz: ja mam Honde cb500 i jeżdze naprawde spokojnie ale nie wyobrażam zejscia poniżej 4l/100km zapewne moja cb powinna mniej palic ze wzgledu na r2 pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek

 

co Cie bede oszukiwal?

to zuzycie jest wyliczone po przejechaniu calego zbiornika (w ciagu jednego dnia)

Faktem jest _ zeby takie zuzycie miec , musisz BARDZO spokojnie jezdzic i nie przekraczac 4500 U/min :evil:

Ale powiem Ci juz teraz, taka jazda nie daje zbytniego zadowolenia,ja to zrobilem tylko dlatego zeby zobaczyc ile sie da.......

Moje "normalne" zuzycie to 5 - 7Ltr/100

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne..... nigdy nie udało mi się zejść poniżej 5' date='8. Może mam ciężką łapę, ale wypady z MGH są przeważnie lekką jazdą ((do 140) i też nie udało mi się spalić mniej... [/quote']

 

Z filtrem powietrza masz wszystko cacy ?

 

 

Tankuje tylko 91 Oct.

 

A gdzie w Polszy masz na stacji to paliwo ?

 

Poco wydawac pieniadze na 95 Oct. jak motocykl i tak nie potrafi z tym nic zrobic' date='zaplon jest na stale ustawiony' date=' wiec lepsze paliwo nic nie daje. [/quote'']

 

IMO tu nie chodzi o mape zapłonu tylko o wartość cieplną paliwa. A co za tym idzie na cała charakterystyke pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...