Skocz do zawartości

czy avo może wykrzesać z siebie więcej jak 14 KM?


Rekomendowane odpowiedzi

mam Avo. troszeczkę jest przebudowany (w żadnym razie jakiś chopper)

wygląda jak rasowy cafe-racer przy Ace cafe:), i tak się zastanawiam czy można było z niego trochę więcej kucyków wyciągnąć.

Wiadomo że z poczciwego dziadka Avo wiele się nie osiągnie ale warto moim zdaniem go trochę usprawnić...

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia z usprawnianiem (nie mylić z bezmyślnym niszczeniem) i chciałby się podzielić to jestem bardzo ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiele to ty nie zdziałasz przy awoku. Ale usprawnić zawsze możesz coś nie coś.

Ja u siebie( kiedyś mi się jeszcze chciało) polerowałem kanały, denko tłoka, komora spalania, zawory ze wnątrz we wnątrz.

Dobrałem głowice z mniejszą komorą spalania( są dwa rodzaje) to samo zrobiłem z tłokiem. To znaczy też były dwa rodzaje ( oryginalne!)

Mała modyfikacja klawiatury żeby olej leciał tam gdzie powinien.

Zaklepany otwór do smarowania koła rozrządu, a przerobione tak, że podawało olej pomiędzy koła rozrządu. Dośc znacznie ten patent wycisza pracę silnika, patent ściągnięty z M 72.

 

 

 

Z pozdrowieniami Andrzej M 72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha:)

co do polerki to kanały tak dolotowe jak i wydechowe świeciły się bardziej niźli kartery które polerowałem przez 2 tygodnie :) . nawet paskudne gniazda zaworowe (od strony tylnej) za pomocą spesjalnego kleju wyrównałem aby progów robiących bajzel w mieszance nie robiły.

Ale ciekaw jestem tych dwu rodzaji głowic!!! mam nadzieje że nie chodzi ci o Tourista i Sporta...

Mam właśnie taką głowicę niby Sport ale gniazda mniejsze, śr gażnika mniejsza, i o wiele mniejsza komora spalania... nie pasuje do tego tłok standardowy - za wysoki. o tym chyba mówisz; ale jaki tłok do tego??

jak płaski coś a'la Tourist to chyba na jedno wyjdzie..

 

co do "tuningu" to mam na myśli bardziej zaawansowane wariactwa typu inny wałek rozrządu i tłok (oczywiście nie żadne patenty ale profesjonalnie wyliczone i wykonane) ja póki co jeszcze tego sam nie zrobię ale jak ukończę kierunek i specjalizację którą zacząłem (silniki spalinowe; i o ile do tego czasu paliwka nie zabraknie:) to cos takiego zaprojektuje...) ale myślę że ktoś już robił takie patenty... chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, przede wszystkim Awo po drugie nikt nie robil bo taniej kupic szybszy motocykl - Chada CB 350 z lat 70 tych ma 36KM, i idzie 140 km/h w 2 osoby ( sprawdzilem sam z ciezka pasazerka ) - nie ma sensu przerabiac staruszkow.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o to żeby jeździć szybko bo do tego mam BSA :) tutaj jest taka sprawa żeby mieć coś jedynego na świecie, zrobić coś z czegoś co na pierwszy rzut oka jest skazane na opinię woła z lat 60 i to jeszcze z bloku wschodniego. zrobić avo które zadziwi nie jednego motonitę...

i przede wszystkim zrobić to samemu... na AJS z pana strony nie mam pieniędzy, na Norvina również. chcę mieć więc avo z chrakterem... ;) takie małe marzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warsztat... studije na polibudzie a tam przy dobrych układach można zrobić wszystko. umiejetności (projektowane silników) jeszcze ze 2 latka i będą. kasa... pan Edzio za flaszke może fuchę zrobić.

 

ale tak realnie to jak się chce to można wszystko, to tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyczułeś bluesa z tymi flaszkami :-D studiuje na PŁ... jeżeli samemu zaprojektujesz części to koszt ich wytworzenia nie jest duży. jeżeli jeszcze zainwestujesz to może się coś zwróci. myślę że nie jeden łyknął by sportowy wałek i tłok. :P

nie doczytałeś wcześniej JA NIE ZROBIE "WIEJSKIEGO TUNINGU" jeżeli już to coś co ma ręce i nogi i to wyjdzie z wyliczeń. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no to ja juz ci gratuluje 8) zaprojektuj walek rozrzadu, nowy tlok, glowice, wogole to sugeruje zaprojektowac nowy silnik najlepiej w UNIGRAPHIX'ie, pozniej przejsc do symulacji komputerowych najlepiej KIVA III, zrobic kilka sztuk przetestowac sugeruje tutaj hamownie zbudowac lub wyporzyczyc, usunac powstale usterki, poprzez przeprojektowanie, i w koncowym efekcie uzyskac silnik do avoka, na widok ktorego wszystkim oko zbieleje....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok' date=' no właśnie chyba po to na studia poszedłem a nie dołki kopie :P

a tak do opisu twojego wracając to na 1000 ci ślinka kapie??[/quote']

 

Twierdzisz ze kapie mu z Junaka eh tak jest prawie ze wszystkimi ale idzie zrobic tak zeby nie kapalo bo z tego co wiem to jest to wina zbyt wysokiego cisnienia jesli nie myle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ok' date=' no właśnie chyba po to na studia poszedłem a nie dołki kopie :P

a tak do opisu twojego wracając to na 1000 ci ślinka kapie??[/quote']

 

 

ciiiiii bo sie wyda....

:mrgreen:

 

[ Dopisane: 22-09-2005, 23:28 ]

ok' date=' no właśnie chyba po to na studia poszedłem a nie dołki kopie ;)

a tak do opisu twojego wracając to na 1000 ci ślinka kapie??[/quote']

 

Twierdzisz ze kapie mu z Junaka eh tak jest prawie ze wszystkimi ale idzie zrobic tak zeby nie kapalo bo z tego co wiem to jest to wina zbyt wysokiego cisnienia jesli nie myle :D

 

nie ma to jak pelne zrozumienie posta...

:mrgreen:

 

[ Dopisane: 22-09-2005, 23:31 ]

Czesc!

 

Zara' date=' zara. O jakim za wysokim cisnieniu kolega mowi :>? Chyba o cisneiniu atmosferycznym :P?

 

 

Pozdrawiam[/quote']

 

 

koledze chyba cisnienie skoczylo...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...