Skocz do zawartości

honda Xl250


Rekomendowane odpowiedzi

motocykl crossowy czy tam jak to wy mówicie "full" :lol: ma za twarde sprężyny i zestrojenie zawieszenia w teren, opone 19 o mniejszym profilu niż 18 przez co łatwiej uszkodzić obręcz na np. korzeniach które na torze MX nie występują, można jeździć tylko wysokimi obrotami przez co po 5 wypadach w teren musisz zmieniać tłok i to w sumie tyle.

Ja mam u siebie zmienionione wszystkie sprężyny tak że na torze można normalnie jeździć tak jak motocyklem crossowym, dół mam lepszy więc łatwiej mi sie jeździ w zakrętach a to że mam troche cięższą opone z tyłu wcale nie jest dla mnie odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fulla i przejechalam sie tez na Ktm 525 i Wr 250 oraz 400. te wielkie hard enduro sa nieporeczne, zle sie skladaja w zakretach i wydaje sie /moze to tylko wrazenie/, ze maja wiekszy rozstaw kol, przez co sa stabilniejsze na prostych,ale za to mało skretne. Jada bardziej jak "po szynach", ale ciezej sie je sklada na winklach. No i waga, niebagatelna jak dla mnie.

Ja sporo jezdze fullem enduro /malo torow w okolicach Krakowa/ i musze powiedziec, ze wg moja setka ma "doł", a na torze jest cud-miod.

Wole crossem jezdzic enduro, niz enduro po torze.

Nie ma wyborow uniwersalnych, ale ja stawiam na crossa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu to miałem okazje jeździć XL 500. W terenie fajna zabawa bo moto na samych wolnych obrotach i najwyższym biegu i tak będzie sie toczyć bo ma duzy moment, ale za to przy 140 na piachach mot poprostu mi pływało i panowanie nad nim było na krawędzi ponieważ ten kloc waży 160 kg.

 

na torze pojeździsz na zasadzie prym prym, bo ja próbowałem to normalne że możesz zrobić hopeczke ale nie za wielką ( przy duzych moto sie odbija jak piłka kałczukowa i dobija strasznie) z kolei w zakrętach ma tendencje do tego zeby uciekała dupa

 

także w teren tak na tor absolutnie

 

a swoja drogą polecam ci fulla, bo z tymi remontami to troche przesada, kumpel ma CR 250 i lata już 2 sezon, drugi na KX 125 przelatał też cały i jakoś nie zmieniał tłoka co 30 h tylko mówił że jak sie roz#$%e to sie zmieni, a doświadczenie z setami crossowymi ma już dłuższe

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu to miałem okazje jeździć XL 500. W terenie fajna zabawa bo moto na samych wolnych obrotach i najwyższym biegu i tak będzie sie toczyć bo ma duzy moment, ale za to przy 140 na piachach mot poprostu mi pływało i panowanie nad nim było na krawędzi ponieważ ten kloc waży 160 kg.

 

na torze pojeździsz na zasadzie prym prym, bo ja próbowałem to normalne że możesz zrobić hopeczke ale nie za wielką ( przy duzych moto sie odbija jak piłka kałczukowa i dobija strasznie) z kolei w zakrętach ma tendencje do tego zeby uciekała dupa

 

także w teren tak na tor absolutnie

 

a swoja drogą polecam ci fulla, bo z tymi remontami to troche przesada, kumpel ma CR 250 i lata już 2 sezon, drugi na KX 125 przelatał też cały i jakoś nie zmieniał tłoka co 30 h tylko mówił że jak sie roz#$%e to sie zmieni, a doświadczenie z setami crossowymi ma już dłuższe

 

pozdro

 

 

Chciałem fulla ale to przemyslałem i doszedłem do wniosku ze nie wyrobie na paliwo:] bo jednak fulle troche palą, a ja i tak jezdze głownie w terenie bo na tor mam daleko, wiec mysle ze taka XLa bedzie ok, bo mało pali, aha a 250ccm nie wazy chyba az 160kg:]

 

Mysle tez nad CZ cross 125 ale jakoś nie moge takiej znaleśc, moze ktoś ma na sprzedasz?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakos adam mi odpisal:  

Ja (15:49)  

ma twoja wr dół  

Adam - Husqvarna (15:49)  

tak  

Adam - Husqvarna (15:49)  

dobry

Dobry dół to ma Twoja WR'ka Bartek :) . Moj KDX nie ma prawie wcale dołu, a co dopiero zdecydowanie bardziej wyzylowana WR ;)

moze ktoś ma na sprzedasz?

Ja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dół to ma Twoja WR'ka Bartek  . Moj KDX nie ma prawie wcale dołu, a co dopiero zdecydowanie bardziej wyzylowana WR

No dobra dobra kubuś :) ale ja mam 4 suw i nie porownuj...

Ale porownaj sobie dól w husqvarnie wr 125 a w yamaszcze yz 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że znam kolesia który śmiga na XL350 na torze(350 troche silniejsze ale zawsze to jakieś porównanie) i chwali sobie wiadomo że nie poskacze jak na fullu ale daje rady nieźle i sprzecior jest praktycznie niezawodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...