Skocz do zawartości

wezykowanie motocykla


even
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, nie rozsmieszaj mnie.

 

 

Adam M.

 

Kolego co ciebie rozsmiesza?? Że Junak psuje się czy to że porównuje problem Junaka do japońca?? Ja miałem taki problem po złożeniu przedniego zawieszenia i może akurat tak samo być u kolegi który to również je musiał rozłożyć aby wymienić łozyska w główce ramy. Nie pisze że tak być musi.

Jakie 12KM- o rowerze tu mówisz czy o Junaku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o! zbyt mocne skrecenie lozysk glowki... staralem sie to robic zgodnie z instrukcja, tj. do oporu i poluzowac o 1/4- 1/2 obrotu, mozliwe, ze przesadzilem.

GaCek, z lagami chyba wszystko jest ok, ale oczywiscie sprawdze.

dziekuje.

 

[ Dopisane: 30-08-2005, 11:02 ]

jeszcze jedno spostrzezenie z wczorajszego dnia; przy predkosci 50-60 km/h motocykl zjezdza z lini prostej na ok. 15 cm w lewo i znow w prawo bardzo lagodnym lukiem - rodzaj sinusoidy na odcinku 10-15 metrow. wrazenie bardzo mile, ale niekoniecznie w motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co ciebie rozsmiesza?? Że Junak psuje się czy to że porównuje problem Junaka do japońca??

Jakie 12KM- o rowerze tu mówisz czy o Junaku??

 

Rozsmiesza ze porownujesz problemy junakowskie do problemow nowej japonii, zreszta wyraznie to napisalem w pierwszym poscie.

Zajmuje sie zarowno weteranami jak i japonia i sam sie na to nieraz nacialem, tylko w druga strone - probujac rozwiazac jakis problem weterana na podstawie moich doswiadczen z japonia.

A 12 KM Junaka ?

Wierz mi wiem co mowie - to moja srednia dla Junaka `po remoncie`.

Mozesz miec 2 KM mniej lub wiecej.

Jak nie wierzysz to pojedz na hamownie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie czepial opon, jak mialem dojeb..ana tylna opona to dziwnie bujalo na szybszych winklach, opone wymienilem, wywazylem kolo, przeczyscilem, nasmarowalem wahacz i zlozylem go poprawnie to problem zniknal,

...ale ostatnio zauwazylem ze podczas ostrego przyspieszania przez chwile czasem bujnie, po przekroczeniu pewnej predkosci zjawisko ustaje i jest ok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, opony sa zupelnie nowe, tegoroczne. dzis poluzuje lozyska glowki ramy - zobaczymy jaki bedzie efekt.

 

[ Dopisane: 01-09-2005, 16:17 ]

problem zostal rozwiazany; powodem wezykowania byly zbyt mocno skrecone lozyska glowki ramy. poluzowalem je o 1/4 obrotu i poskutkowalo, motocykl znow jedzie jak po szynach. prawde powiedziawszy byla to ostatnia rzecz ktora przychodzila mi do glowy jako przyczyna wezykowania - a jednak:)

dziekuje za podpowiedzi i niewatpliwa pomoc w rozwiazaniu problemu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...