Skocz do zawartości

czerwone pole obrotomierza - za prędko...


Rekomendowane odpowiedzi

jak jest mierzona prędkość w BT1100? z przedniego czy tylnego koła? masz oryginalnej wieklości opony? nie masz przypadkiem zmienionej szerokości profilu opon? w przypadku zmiany rozmiaru opony na kole na którym jest odczytywana predkość (np założenie opony szerszej lub zmiana profilu na wyższy ) może powodować zaniżanie wskazania prędkościomierza. może w tym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia z którego koła, bo ma licznik elektroniczny i nie ma linki prędkościomierza... No cóż, pozostaje mi się pogodzić że demonem prędkości to to moto nie będzie... bo jednak to czerwone pole budzi respekt.

ale wiecie co - tak z drugiej strony jak sobie pyrkam na tym moto to stwierdzam, że 150, 160 to fajna prędkość podrózna, daje już mozliwość sprawnego przemieszczania się a pozwala jeszcze skupić się na podziwianiu widoków a nie na jeździe... do turystyki w sam raz ( a w dwie osoby to nawet pasażerka woli wolniej).

P.S. co nie zmienia faktu, iż inne przełożenie lub jeszcze jeden nadbieg to byłaby pożądana modernizacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia z którego koła, bo ma licznik elektroniczny i nie ma linki prędkościomierza... No cóż, pozostaje mi się pogodzić że demonem prędkości to to moto nie będzie... bo jednak to czerwone pole budzi respekt.

ale wiecie co - tak z drugiej strony jak sobie pyrkam na tym moto to stwierdzam, że 150, 160 to fajna prędkość podrózna, daje już mozliwość sprawnego przemieszczania się a pozwala jeszcze skupić się na podziwianiu widoków a nie na jeździe... do turystyki w sam raz ( a w dwie osoby to nawet pasażerka woli wolniej).

P.S. co nie zmienia faktu, iż inne przełożenie lub jeszcze jeden nadbieg to byłaby pożądana modernizacja...

 

nie musisz mieć klasycznej linki. W SVce jest przy przednim kole czujnik i stamtąd przewodami impulsy przekazywane sa do licznika. U Ciebie jest zapewnie podobnie (choć czujnik może być np w skrzyni biegów). Jeśli zmieniłeś rozmiar opon to prędkościomierz bedzie kłamał. Być może zamiast pokazanego przez niego 170km/h jest już faktycznie 180km/h i dlatego silnik doszedł już do czerwonego pola. Oryginalnie montowane opony mają rozmiar: 120/70 ZR 17 przód / 170/60 ZR 17 tył. Jesli masz założone inne to mamy powód dziwnej sytuacji.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia z którego koła..

 

Z żadnego koła.

Z tego co się dowiedziałem przymierzając sie do Bulldoga (swoją drogą - fajne moto :-) ) to odczyt dla prędkościomierza brany jest z impulsatorów gdzieś z okolic wału napędowego. I znana jest mi sytuacja kiedy jeden z impulsatorów padł i wskazania prędkościomierza były zaniżone (np.80-85 kiedy tak naprawdę powinno być pod 100).

 

Pozdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

nie musisz mieć klasycznej linki. W SVce jest przy przednim kole czujnik i stamtąd przewodami impulsy przekazywane sa do licznika. U Ciebie jest zapewnie podobnie (choć czujnik może być np w skrzyni biegów). Jeśli zmieniłeś rozmiar opon to prędkościomierz bedzie kłamał. Być może zamiast pokazanego przez niego 170km/h jest już faktycznie 180km/h i dlatego silnik doszedł już do czerwonego pola. Oryginalnie montowane opony mają rozmiar: 120/70 ZR 17 przód / 170/60 ZR 17 tył. Jesli masz założone inne to mamy powód dziwnej sytuacji.

PZDR!

 

Błąd - jeżeli prędkość jest zliczana ze skrzyni biegów to zmiana rozmiaru opony wpłynie wyłącznie na rzeczywistą prędkość - wskazania prędkościomierza przy danych obrotach pozostaną takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

nie musisz mieć klasycznej linki. W SVce jest przy przednim kole czujnik i stamtąd przewodami impulsy przekazywane sa do licznika. U Ciebie jest zapewnie podobnie (choć czujnik może być np w skrzyni biegów). Jeśli zmieniłeś rozmiar opon to prędkościomierz bedzie kłamał. Być może zamiast pokazanego przez niego 170km/h jest już faktycznie 180km/h i dlatego silnik doszedł już do czerwonego pola. Oryginalnie montowane opony mają rozmiar: 120/70 ZR 17 przód / 170/60 ZR 17 tył. Jesli masz założone inne to mamy powód dziwnej sytuacji.

PZDR!

 

Błąd - jeżeli prędkość jest zliczana ze skrzyni biegów to zmiana rozmiaru opony wpłynie wyłącznie na rzeczywistą prędkość - wskazania prędkościomierza przy danych obrotach pozostaną takie same.

a Zurek ma rację... Jeśli impulsator ma kłopoty ze zliczaniem wszystkich impulsów to może pokazywać bzdurne historie na prędkościomierzu. Wystarczy, że co 10 impuls zostanie "przeoczony" i wskazanie także zostanie pomniejszone o 10% :)

 

 

Ooooops :oops: ! racja w tym przypadku faktycznie zmieni sie tylko realna prędkość... troszke się zagalopowałem ;)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, tak czy siak jest to moje pierwsze moto w którym na ostatnim biegu w ogóle doszedłem do maksymalnych obrotów...

 

To Ci zazdroszczę - ja w B12 mam czerwone pole na V dopiero przy teoretycznych 310 km na godz a nie dam rady przekroczyć 250 :):(;)

 

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój b-12 dochodził do końca licznika czyli 260... ale jak schowałem się całkowicie za szybe. a z kufrem givi maxia to max było 240...  

P.S. nie zazdrosć, nie ma czego, ja bym chętnie trochę tego czerwonego ci oddał!

 

Człowieku przesiadłeś się z ponad 100 na 61 kucyków??? Dlaczego??? Czego Ci brakowało? chyba nie dla kardana? Tu mnie zaskoczyłeś... z reguły to się dzieje w drugą stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzysz, ale przesiadłem sie dlatego iż towarzystwo - wtedy - jeździło głównie chopperami i po prostu nudziło mi się z nimi... ale nie tak od razu , po drodze były jeszcze trzy monstery...

a z monstera 1000 na yamahe - bo do turystyki we dwoje monster nie stykał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzysz, ale przesiadłem sie dlatego iż towarzystwo - wtedy - jeździło głównie chopperami i po prostu nudziło mi się z nimi... ale nie tak od razu , po drodze były jeszcze trzy monstery...

a z monstera 1000 na yamahe  - bo do turystyki we dwoje monster nie stykał...

 

I nie brakuje Ci niczego w yamaszce? tych 50 koników? :) dla mnie b12 to drugi motocykl powyżej 100 km ale dla mnie to praktycznie ideał gdyby nie te światła tragiczne.

Chyba że po monsterach szukałeś czegoś spokojnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje, ale szczerze mówiąc w bandicie też po jakimś czasie brakowało już... to kwestia przyzwyczajenia do prędkości...

a teraz po prostu jeżdźę glównie w dwójkę i to jest priorytet - zabawa dla dwojga...

Ale zawsze powtarza że bandit 1.2 to wspaniały motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...