Skocz do zawartości

Honda NSR 50


Gość Maniek16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem od rodziców motor Honda NSR 50 ale tak:

1 nie wiem jak ruszać

2 jak biegi zmieniać

 

 

Prosze o pomoc bo bardzo mi sie ten motor podoba i chciałbym sie na nim nauczyć jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ma sie co śmiac, chociaz to ciekawe ze nie potrafisz jezdzic. Ale piszac nie wyjasni sie tego tak jak w praktyce, pokazując. Nie masz zadnych kolegów którzy mogliby Cie nauczyc? Pewnie rodzice potrafia, zreszta ruszanie to 'podobnie' jak kazdym innym sprzetem, jak np. autem ;) Reszta tak jak wyzej kolega napisał.

Biegi zmienia sie wczesniej 'łapiąc' i trzymajac sprzęgło (czyli lewą klamke), wrzucasz bieg (1nka w dół, reszta w góre) i stopniowo dodajesz gazu, jednoczesnie pomału puszczając sprzegło. :lol: Nie no trudno to wyjasnic pisząc, musisz poćwiczyc przede wszystkim ;)

No a oczywiście jezeli zmieniasz nastepne biegi, to najlepiej najpierw popuscic troche gazu, w tym czasie wrzucic bieg, puscic sprzegło i dodac gazu. Ale jak sam widzisz, pewnie mało dowiedziałes sie z mojej wypowiedzi, bo nie wytlumaczy Ci nikt tak na sucho.

Powodzenia i obys nie wyjechal narazie na drogi :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ma sie co śmiac, chociaz to ciekawe ze nie potrafisz jezdzic. Ale piszac nie wyjasni sie tego tak jak w praktyce, pokazując. Nie masz zadnych kolegów którzy mogliby Cie nauczyc? Pewnie rodzice potrafia, zreszta ruszanie to 'podobnie' jak kazdym innym sprzetem, jak np. autem ;) Reszta tak jak wyzej kolega napisał.

 

a co jeśli kolega nie jeździł autem? :P moje pierwsze jechanie w życiu na moto było gdzies w kwietniu br, wcześniej jeździłem samochodem więc szyna (tez nsr) mówi: tu masz gaz tu biegi tu jest sprzęgło i jedziemy ;) 8)

 

najlepiej będzie jeśli jakis kolega (nawet sąsiad - dziadek, jeżdzący w orzeszku :) ) wytłumaczy Ci na żywo. Bo my tu możemy z szczerymi chęciami nauczenia klepać, a Ty coś nie tak przeczytasz i zrobisz sobie kuku :D joke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gdzies 4 alta temu zaczolem na star 50 classic(simek) i pierwszy dzien jak juz nauczylem sie ruszac to jezdizlem na jedynce tylko i wtedy itak wydawalo mi sie ze szybko jezdze. Wiec radze Ci wjedz w jakas dorze malouczeszczana i proboj powoli i niezrazaj sie ze go udusisz czy cos bo to tylko wprawa. Minie apre dni i juz bedziesz umial ladnie ruszac. Jak ruszac niebede Ci pisal bo juz wyzej bylo to pisane ale jedno jest pewne nieprzesadzaj z gazem lepiej zeby bylo go malo i zgasl niz zeby gwaltownie ruszyc i wcos wywalic. moj kuzyn uczyl sie ejzdzic dal zaduzo gazu i wjechal w płot 8O Wiec uważaj. Aha najlepiej moze pocwicz na jakims placu. To naprawde nie jest trudne i niema czego sie bac. Pisze to mnajac nadzieje tez ze wiesz gdzie jest sprzeglo lewarek biegow hamulec itd bom najpier takze ztym sie zapoznaj:0 pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się troche ,jak patrze że ktoś w wieku 16 lat kupuje jakąś 50 -125 może i dobrze na początek ale czy warto wydawać kase ? Nie lepiej zacząć zbierać na porządniejesze moto i na prawko które już/dopiero za 1.5 roku , u mnie na osiedlu kumpel ma nsr`ke - najlpsze jest jak odpala moto ... podchodzi ludzie sie gapią jak nie wiem co i rusza a tu bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz no co ale ścig to ścig :-) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się troche ,jak patrze że ktoś w wieku 16 lat kupuje jakąś 50 -125 może i dobrze na początek ale czy warto wydawać kase ? Nie lepiej zacząć zbierać na porządniejesze moto i na prawko które już/dopiero za 1.5 roku , u mnie na osiedlu kumpel ma nsr`ke - najlpsze jest jak odpala moto ... podchodzi ludzie sie gapią jak nie wiem co i rusza a tu bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz no co ale ścig to ścig Smile Very Happy

 

ja bym nie wytrzymal bez moto ... I mysle ze na poczatek dobrze jest ptluc sie na takich 50-80 i nauczyc sie jezdzic. Mozna sie anauczyc potrzebnych odruchow itd. Mnie smieszy jak ktos zrobi prawko i siada odrazu na 600ccm . Ja kocham motorki i msuze jezdzic wiec niewytrzyaml bym do prawka:) tak wiec sadze ze jesli ktos planuje jezdzic na moto to warto zaczac od tej 50-tki i sie nauczyc:)

 

[ Dopisane: 29-08-2005, 13:07 ]

aha ja od wrzesnia zaczynam a1:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pełno kasy to niech kpuje co chce zreszta co mnie to..Aż tak mocno Cie smieszy jak ktoś chce kupić po kursie 600 ' date=' mam właśnie zamiar takową kupić[/quote']

 

no to pozdro! może nie kupuj tej 600tki tylko poczekaj te 1,5roku jeszcze i kup od razu tysiączke jakąś?

 

naturalnie wiadomo, co innego kupic po kursie 600 chopperka a co innego plastixa, ale z Twojego awatara wnioskuję, że Twoja maszynka będzia miała najbidniej 100KM bo ociekasz doświadczeniem :roll:

 

 

i co z tego, że bzzzzzzzzzzzzz? takie to śmieszne? mówi się takim, że to strumiennica turbo dyno mig (mam tlumik miga) i wmawia, że daje to 50KM (bo nierzadko ktoś udając znawcę pyta się mnie czy to 500 czy 600 :twisted: ) i dlatego taki dźwięk 8) ;) walą mnie doznania akustyczne przechodniów, a laskom i tak się podoba moje moto (nawet z włączonym silnikiem :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgode się z kilvov. ja jeżdziłem 3lata simsonem po prawku przesiadłem sie na 22letnie suzuki (400cm) i nie wiem czy to nie było za dużo na to co ma w głowie 18latek. jak bym sobie kupił jakąś 600 pewnie już bym nie żył ;) chyba nie na armo wszyscy starsi motocykliści od lat wmawiają młodszym że "to jest dla ciebie za duże!! kup mniejszy i polataj chociaż jeden sezon" 500 miles is not enough...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos bez zadnych umiejetnosci siada na sportowe 600 to musial by byc naprawde spokojny i wogule czlowiek rozwazny itd. Bo kogo na plastiku nie kusiło by czasami ' A przyspeisze to bo jest prosta itd' A bez umiejetnosci i roznych odrochow ktorych czlowiek moze nauczyc sie jezdzac chocby na simsonie wystarczy ze Ci piec wyskoczy i spanikujesz...

PS a Co do dziwieku to nie ejst taki zly. A szczegolnie w 125 slsyzalem nsr-ke wykrecona na obroty to chodzi bardzo ladnie . Wiadomo to nie 600 ale nie jest zle a przeciez wiekoszc z nas czyli osob ktore podaja sie za prawdziwych motocyklistow niemysli zeby motor podobal sie innym tylko nam:) ( przynajmniej ja tak mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...