Skocz do zawartości

Jawa 350 TS - jakaś miekka i jakby bokiem jedzie


Toczka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!

Mam problem z Jaweczką. Jak jadę tak powyżej 80-ki i po nierównej drodze (czyli prawie na każdym asfalcie) mam wrażenie że wozi mnie na boki. Motor jest jakiś miękki. Dzisiaj przy około 120 km/h woziło mnie tak, że nie mogłem utrzymać motoru (mało się nie wywaliłem). Co z nim jest nie tak? Kiedys miałem Etke 150 i było stabilniej. Czy to tylne amortyzatory siedza? Myślałem, że coś z przodem jest nie tak, więc wymieniłem olej w przednich amorach, simeringi itp. a tu dalej to samo. Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie tylnych amorów. U mnie są takie czarne bez spręzyny a widzę że inne Jawy mają ze spręzyną. Może są od czegos innego (chociaż czeskie - sprawdzałem napisy)?. Sprawdzałem główkę ramy (kierownicy) i wygląda że jest ok. Czy to możliwe, że tylne amory są sprawcą takich cyrków z motorem i uniemożliwiają normalną jazdę?

 

Z góry dzieki za wszelkie podpowiedzi!

 

Pozdro dla wszystkich

 

Toczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciśnienie w oponach sprawdzałeś? szprych nie masz powyrywanych? Sprawdź te tylne amorki: czy mają płyn, czy są tak samo nastawione (jeżeli jest możliwość regulacji napięcia wstępnego) a na koniec sprawdź dokłądnie całą ramę.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, po wymianie kilkudziesięciu elementów okazało się że to tuleje na wahaczu były wytarte

 

stawiam na tulejki wahacza. postaw moto na centralnej, i poruszaj kołem na boki patrzac na mocowanie wahacza do ramy. doraznie mozna próbowac dokrecac sruby, jednak to nic nie da na dłuzsza mete. trzeba wymienic na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i wygląda na to że to będzie ta tulejka o której mówiliście. Narazie dokręciłem mocniej. Rozkręcę w poniedziałek bo i tak już w sobotę i niedzielę nie kupię części. Mam pytanie tylko jak ta tulejka wyglada, jak się do niej dobrać i .......... najważniejsze ile to cos tak mniej więcej kosztuje?

 

Pozdrawiam

 

Ps. W poniedziałek rozbieram Jaweczkę i jak coś to jeszce będę miał putania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...