Skocz do zawartości

przerywacz w simsonie iskrzy co jest


Gość stefan_mz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

założyłem nowy kondensator a prerywacz iskrzy jak powalony nie przestaje na okrągło niebieska iskra jest i jak sie jedzie to przerywa co to moze być bo sie nie znam za bardzo na elektryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poczyść styki na kondensatorze, jak nic nie pomoże to, wymienić kondensator (kondensator właśnie do tego słóży, żeby ograniczyć iskrzenie przerywacza). Nie chodzi tu że silnik chodzi dobrze czy źle, ale jak za bardzo iskrzy przerywacz, to styki zawalają się czarnym syfem, przez który prąd nie chce za bardzo płynąć.

 

[ Dopisane: 17-08-2005, 21:56 ]

a sorki , nie doczytałem - masz nowy przerywacz

 

[ Dopisane: 18-08-2005, 14:08 ]

znaczy nowy kondensator (jakoś ja ostatnio nie kontaktuje :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba1989 nie zabardzo wiesz co piszesz. Otórz widzisz, gdyby kondensatora nie było, po rozłączeniu styków przeskakiwała by iskara na przerywaczu. Dla tego do przerywacza równolegle podłączany jest kondensator, dzięki niemu po rozłączeniu przerywacza przez krótką chwile na stykach utrzymywany jest potencjał el. który poprzez stopniowe rozładowywanie się kondensatora stopniowo zanika, te zjawisko ma za zadanie nie dopuścić do przeskoku iskry na przerywaczu. Też kiedyś miałem problem iskrzenia na przerywaczu, ale pomęczyłem troche się z kondensatorami i teraz iskry na stykach są ledwo widzoczne, jeżeli w ogóle występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej iskrzy na przerywaczu tym mniej w cylindrze. Kondensator jest po to zeby nie iskrzylo na przerywaczu, wiec iskrzenie nie jest OK.

 

Nyx dobrze pisze.

Pobaw sie najpierw stykami (przeczysc) a pozniej samym kondensatorem. Jak jest nowy to wcale nie osnacza ze jest dobrze przylutowany etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...