Skocz do zawartości

NSU 251 OSL ..


skrzydlaty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

;) No to sobie wreszcie odrestaurowałem...ufffff.

I chociaż w zasadzie to jeszcze nie koniec, może ktoś zechce popatrzeć.

8)

Kilka fotek

 

Przy okazji, jakby ktoś gdzieś widział, kilka jakichś zbednych komuś cześci od takiego motorka, walających się niepotrzebnie po garażu - to chetnie odkupie lub zamienię, za coś bardziej potrzebnego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękna maszyna! kurcze, dziś właśnie umyłem dokładnie mojego urala i tak sobie pomyślałem: "normalnie wygląda jak nówka". wraca, otwieram forum i widze twojego sprzeciora, i już nie uważam ze ural taka nowka sztuka jest :-D. serio, podziwiam NSU. możesz troche o nim napisać? pojemność, moc/moment, rok produkcji... bo widze ze 4t OHV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Skrzydlaty

Kiedyś korespondowaliśmy bo w moim garaży stoi identyczny sprzęcior tyle że brak mi czasu i odwagi żeby się za niego wziąć.

Gratlacje, maszyna extra, przepięknie odrestaurowana

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chcialem miec OSLke, albo nawet OSke, albo starego T.

A mam jedynie glowice alu od 501.

 

Piekny sprzet, chyba najladniejszy silnik z OSLek (miska olejowa nadaje mu uroku wg. mnie). Jeszcze do tego profesjonalnie odrestaurowany, miod na me serce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki, dzięki za słowa uznania.

Sam się cieszę, że to już tak wygląda, chociaż jeszcze nie koniec.

A droga była długa i droga :?, ale rozsądnie, z uwagi na rozłożenie w czasie.

Dane techniczne? 242 ccm, 10,5 PS (KM) mój egzemplarz jest odresaturowany zgodnie z rocznikiem 38-39.

Docelowo motocykl zosatnie wyposażony w silnik 351 OT - 331 ccm/12,5 PS.

Odresaturowany przeze mnie motorek, nigdy nie był fabryczną całością, co dodatkowo utrudniało jego rekonstrukcję i przysparza obecnie troche problemów z uruchomieniem.

Więcej szczegółów, dla chetnych można wyczytać na www.nsu.motocykle.org - zapraszam.

 

Browarny - mama ndzieję, że fotki pomogą ci podjąć decyzję na Tak.

 

[ Dopisane: Wtorek Grudzień 20, 2005 7:07 pm ]

A to ostatnia jesienna (2005) odłsona mojego pojazdu 8)

NSU 251 OSL

Mam zadzieję, że powstanie niebawem z prochu jeszcze kilka motocykli tej marki.

A dla tych co jeżdżą 'dziadami' - do zobaczenia mam nadzieję - w Czersku 2006 :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Ma ktoś może katalog z częściami do nsu 251 osl który chciałby sprzedać lub wypożyczyć do skserowania ?

 

Zapraszam do "naszego" źródła wiedzy: http://www.nsu.riders.pl/

A jak nie to do bezpośredniego żródła w Niemczech: http://www.nsu-greifzu.de/index.html

A więcej na priva.

 

widzę, że z powdu zmiany adresu strony zdeaktualizowały się linki do zdjęć z moim 'szczypiorem'

wiec aktualizuję, może się komu przyda na co: http://www.nsu.riders.pl/index.php?option=com_g2bridge&view=gallery&Itemid=85&lang=pl&g2_itemId=54259

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...