Skocz do zawartości

Simsonek pali ale gaśnie! Proszę o pomoc!!!


Czepek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam simsonka SR50 z 1986 roku bez kierunkowskazów, z 12V instalacja i bez stacyjki!!! No i mam taki mały problem gdy dostałem od wujaszka simsonka którym nie jeździł od wieków, brakowało w nim akumulatorka oraz świecy, więc kupiłem nówke akumulator oraz świece, kopnełem w starter i Simek zapalił, pochodził chwilkę zaczął słabnąć i zgasł.....

Potem juz nie zapalił. Gdy go trochę pokopałem świeca była już mokra!!! I tak cały czas!!! Proszę zauważyć iż ten simson nie posiada stacyjki, co wywołało u mnie zdziwienie, oraz na to, że wszystko co się dało czyli denko tłoka, kranik, filtr powietrza, oraz cały gaźnik wyczyściłem!!! Proszę o fachowe opinie mojej usterki oraz proszę o pomoc w usunięciu usterki!!! Czytając forum doczytłem sie ze moze byc to obniżony poziom pływaka w gaźniku lub cewka ale nie jestem pewny

Nie wiem jaki posiadam gaźnik ponieważ nie miałem czasu przeczytać oznaczenia wiem tylko ze z jednej strony ma 2 sróbki z regulacją obrotów i powietrza

 

PROSZĘ O POMOC!!!

 

P.S. W simsonku nie posiadam tego przekaźnika oraz bezpiecznika zaznaczonego na zdjeciu!!!

 

instalacja_199.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie sproboj odpalic "na pych" trzymajac gaz do oporu. Jesli zagada pomecz go troche na wysokich obrotach (na roznych biegach) a jak sie uda to sproboj go maksymalnie rozpedzic. Jesli bedzie slabl i zgasnie i znowu z kopa nie odpali to trzeba raczej wyregulowac gaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbowałem na pych i nie chce dalej zagadać, tak trochę rwie gdy ruszam manetką, a gdy kumpel mnie pchał to to samo nie chce w ogóle wejśc na obroty!!! :cry: Oleju do benzyny raczej nie nalałem za dużo :mrgreen:

 

Jesli bedzie slabl i zgasnie i znowu z kopa nie odpali to trzeba raczej wyregulowac gaznik.

 

No to będe próbował, moze macie cos na temat regulowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że iskre masz idealną a świeca jest mokra?? czyli wyczochodzi na to że paliwko dostaje jednak go nie spala. Spróboj na innych świecach (najlepsze stare iskry 75-95) zobacz czy nie masz gdzieś przebicia na mase w zapłonie. On jest na module czy przerywaczu bo w życiu simsona nie miałem. Jak na przerywaczu to sprawdz styki czy czyste na ile się otwierają. Możesz zwrócić uwagę na kondziora. Wyprzedzenie zapłonu. Sprawdz czy masz dobrą kompresje. Zerkinj na gaźnik może za mało powietrza?? pokręć śrubką od skladu mieszanki. Zobacz czy zapali bez filtra powietrza?? sprawdz ten klin o którym wszyscy tak namiętnie piszą. Spróbój nalać benzyny do garnaka i zobaczyć czy choociaż zagdaka?? Nie mam już więcej pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyje ze sam nie dam rady go naprawic lepiej oddam go do jakiegos mechanika! tylko ze nie znam osoby która by sie tym zajmowała!

 

[ Dopisane: 11-08-2005, 22:44 ]

dzisiaj udało odpalic mi sie i posmigać simkiem, wyregulowałem pływak zgodnie z zaleceniami i przestał sie zalewac wyregulowałem zapłon i wrrrrrr :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tylko ze posmigałem 15min zgasł i swieca do wymiany hehe bo miałem taka nie do simsonków :-D :-D :-D :) :P :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...