Skocz do zawartości

DO ENDUROGUY: Problem z CDi


Kaze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Mój modół jest zalany gumą i ma orginalny znaczek Yamahy. Jednak na luzie moge wkręcić go na 12000 obrotów. Cz to oznacza że w modóle blokada jest zdjęta??? Tylko że kiedy ostro jade to przyśpieszenie na 1,2,3,4 kończy sie na 7000 i mimo że dalej obroty ładnie idą w góre to moto nie przyśpiesza powyżej tych 7000. A i z 1 przyśpiesza dopiero po osiągnięciu 4000...nie wiem sam co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja wrozka?? :mrgreen:

 

CZekaj czekaj. Wogole nie przyspiesza?? Moze Ci sie sprzeglo slizga ;)

 

Poszukaj na dyfuzorze sladow spawow. Koncowke masz przelotową czy nie??

Jak masz te 7000 na 4 biegu to motocykl mocno przerywa? Bo jesli tak to to modul na 100%. Wydaje mi sie ze w DT'tce wlasnie tak to sie objawia (jak w Dt125r czy Ts50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modół jest orginalny (cały w gumie ze znaczkiem Yamaha) a spawy na dyfuzorze sprawdze. Cały problem wynika z tego że na każdym biegu jego przyśpieszenie kończy sie na 7000 i mimo że obroty lecą aż do samych 12000 to już nie przyśpiesza. Ponadto na 1 muli go na małch obrotach (do 4000 później ładnie przśpiesza ale tylko do 7000) ale wyrególowałem poziom powietrza i zobacze. Gdzie powinienem szukać spawów na dfuzorze? Od strony silnika i troche poniżej? jeśli tak to tam już są spawy ale chyba seryjne...zapodam niedługo fotke to zobaczycie jak to wygląda...ale nie wiem nadal co robić (boje sie skrobać modół bo moge go uszkodzić a nie mam zapasówki... :/

 

[ Dopisane: 07-08-2005, 17:34 ]

P.S Do Enduroguy: Nie jesteś wróżką tylko znasz sie według mnie na rzeczy i chętnie czytam Twoje posty (dużo sie nauczłem dzięki temu) pozdro

 

[ Dopisane: 07-08-2005, 17:36 ]

Końcówka seryjna (bez końcówki lepiej ciągnie) dlatego chce na www.tlumiki.pl zamówić tą przelotówke Giannelli za 106zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem wynika z tego że na każdym biegu jego przyśpieszenie kończy sie na 7000 i mimo że obroty lecą aż do samych 12000 to już nie przyśpiesza.

ze jak? przeciez jak obroty silnika na danym biegu rosną to chyba szybkosc tez co nie? albo ja tu czegos nie rozumiem

wnioskowac ze na luzie wkreca sie na maxymalne obroty a na biegach juz tylko do 7tys? jesli tak to na bank zablokowany moduł

Gdzie powinienem szukać spawów na dfuzorze?

w najgrubszym miejscu w okolicach orginalnych spawów,

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem wynika z tego że na każdym biegu jego przyśpieszenie kończy sie na 7000 i mimo że obroty lecą aż do samych 12000 to już nie przyśpiesza.

Moto nie przyspiesza WCALE? 8O To sprzęgło ci się ślizga...

A jeśli przyspiesza bardzo powoli na wyższych biegach to raczej normalne w DT 80. Jeśli masz możliwośc to nakręć jakiś filmik z twoją DT.

 

Końcówka seryjna (bez końcówki lepiej ciągnie) dlatego chce na www.tlumiki.pl zamówić tą przelotówke Giannelli za 106zł.

Jak bez końcówki lepiej ciągnie to wyreguluj gaźnik. Ja miałem w miarę dobrze wyregulowaną DT i bez końcówki nie szła w ogóle! Ruszyć z miejsca się nie dało. A końcówka była przerabiana ale nie na przelot tylko na wyciszenie. A ci z tłumiki.pl nie mają pojęcia o tym co mają (ktoś to już mówił na forum ale ja też się o tym przekonałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Andrzeja: Mam zablokowany modół na 100%...już teraz to wiem :mrgreen: Do Kurczako: To jest tak że do 4000 jakby troche muli a od 4000-7000 strzasznie szybko przśpiesza. Do Andrzeja: Włąśnie to jest dziwne że obroty idę a prędkość nie!!! ale to pewnie ten modół. P.S olewam tłumik Giannelli i kroje serjny tłumik bebesze go i...albo właściwie zrobie swoją przelotówke (powiedzcie mi jaki mm powinien bć wylot?)

 

[ Dopisane: 08-08-2005, 00:58 ]

Film nakręce na 100% i wted pokaże na czm polega problem (rzut na obrotomierz) ale do tego czasu naprawie modół i skroje dyfuzor i tłumik. Powiedzcie mi tylko jak sie wstawia film na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomylil sie, powinno byc blokady a nie bokady. znaczy sie: www.dt80.go.pl/blokady.html

 

fragnemnt stronki: CDI ... Moduł zapłonowy.. mała czarna kostka ze znaczkiem yamaha podwieszona po lewej stronie głównej belki ramy pod zbiornikiem.

 

ja mam identycznie u siebie w zablokowanej hondzie... moze tez bym sie dostosowal do opisu i moze by to co dalo... lipa tylko ze opis tyczy yamahy a nie hondy... zawsze sie zastanawialem do czego jets ta kostka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Do Enduroguy: Nie jesteś wróżką tylko znasz sie według mnie na rzeczy i chętnie czytam Twoje posty (dużo sie nauczłem dzięki temu) pozdro

Spoko spoko wielkie dzieki, a z ta wrozka to tylko taki żart ;)

 

Jak obroty rosnal to MUSI sie zwiekszac predkosc chyba ze slizga sie sprzeglo.

ja mam identycznie u siebie w zablokowanej hondzie... moze tez bym sie dostosowal do opisu i moze by to co dalo... lipa tylko ze opis tyczy yamahy a nie hondy... zawsze sie zastanawialem do czego jets ta kostka...

W motorlandzie maja za 150zł sportowe moduły chyba wlasnie do MBX. Cena naprawde kusząca bo tyle kosztuje odblokwoanie. Numer (22)8721818

Z tego co wiem to gówno da wybebeszenie oryginalnego tłumika

 

No bo na tej stronie o koncowce jest napisana akurat kompletna głupota, bo nie ma nic o tym ze przez koncowke musi isc jeszcze rurka!! Inaczej to nie jest przelot. NAjlepiej wykonac samemu koncowke. Materialy wychodza ok 30zł a efekt jest taki http://kubagal.webpark.pl/img_0002.jpg .

Jesli chodzi o schemacik to prosze bardzo http://kubagal.webpark.pl/tlumiczek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...