Skocz do zawartości

prosze o rade:) jaka 125:)


heciek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) prosze o doradzenie:) mi motoru:;) zamierzam kupic jakas 125:) myslalem nad aprilia rs125:) prosze o doradzienie cena do 6000-7000 tys chialbym zeby ta maszynka:) byla szybka:) i zeby byla 2 osobowa bo zamierzam jezdzic z dziewczyna:) i zeby nie pierdziala jak honda ns insr bo to zwykle komarki i to jescze na kopnik;/ :-x mam prawojazdy a1 a co sadziscie szukajac na allegro spotkalem yamaha tzy 125 z silnkiem od 250 oplaca sie to:) :?: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając 125ccm skoncentruj się na tym który konkretnie egzemplarz będzie w lepszym stanie, no i na tym która Ci się najbardziej podoba lub najlepiej ci się na nim jeździ, gdyż ich osiągi są dość zbliżone, a wygląda to tak: Mito (najszybsza), RS, NSR.

Za to z moich obserwacji rynku wynika, że w razie czego najwięcej części jest do NSR, co częściowo rekompensuje trochę gorsze osiągi.

 

Jeżeli bardzo przeszkadza ci dźwięk takiego silnika to zawsze możesz poszukać czegoś 4T (Honda CBR, MZ RT 125), jednak wiąże się to z mniejszą mocą ( i mniejszymi gabarytami w podanych 2 przypadkach).

 

Owocnych poszukiwań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te pieniadze kupisz praktycznie kazdy model 125 , wiec wybierz ten ktory najbardziej ci sie podoba ( i dziewczynie :P ) oraz do ktorego bez problemu czesci dostaniesz , ja akurat kupilem suzuki rg 125 gdzie czesci musialbym sprowadzac albo gdzies z warszawy albo z zagranicy , ale za to ma przyjebanie maszyna :D . Tobie doradzam kupic nsr bo ladne , popularne, szybkie i czesci dostepne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) prosze o doradzenie:) mi motoru:;) zamierzam kupic jakas 125:) myslalem nad aprilia rs125:) prosze o doradzienie cena do 6000-7000 tys chialbym zeby ta maszynka:) byla szybka:) i zeby byla 2 osobowa bo zamierzam jezdzic z dziewczyna:) i zeby nie pierdziala jak honda ns insr bo to zwykle komarki i to jescze na kopnik;/ :-x mam prawojazdy a1 a co sadziscie szukajac na allegro spotkalem yamaha tzy 125 z silnkiem od 250 oplaca sie to:) :?:  8)

 

a przepraszam bardzo z którego rocznika? bo w czasach gdy ns[r] miała kopnik to rsek nie było, wiec nie porównuj gdyż mija się to z celem :?

 

moze mi ktos wysłać fotki jakiejs jednoosobowej 125? bo ja widziałem tylko nsrkę w wersji torowej

 

jak chcesz żeby dwusów nie pierdział to go w ogóle nie odpalaj :lol: mam tłumik miga i faktycznie nie pierdzi (tak mocno jak ze standardowym), ale na pozytywne doznania akustyczne lepiej się nie nastawiaj :lol:

 

najlepiej będzie dla Ciebie jak kupisz sobie chopperka 4t, nie będzie pierdział jak komar :lol: i dziewczynie będzie wygodnie :lol: a jak odpowiednio wymienisz zębatki to i będzie miał przyzwoitego vmaxa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejsza 125 i najszybsza jest CAGIVA MITO 125. Osobiscie jechalem nia 180 km/h, a do 160 km/h przyspiesza bardzo szybko. Potem to masakra.... ale dochodzi. Przyspieszenie kolo 6,5 do 100 i spalanie 5l na 100km w trasie.

Takie wynalazki z silnikami wiekszymi niz byly to bomby na kolkach... chcesz jeszcze zyc, albo nie wydawac calej kasy na naprawy ? Jesli chcesz miec 250 to doloz jeszcze ze 2000 i bedziesz mial Aprilie RS 250 (super sprzet). Jak ja sciagniesz z np. Niemiec bedziesz mial duza szanse ja zarejestrowac na 125. Tylko ze ona nie moze byc zarejestrowana w Polsce. Aha NSR 250 ma kopke i wszystkie NS tez, bo to sa wersje z toru i przerabiane tak, zeby mozna bylo nimi jezdzic po ulicach. A ze 125 to jeszcze fajny jest SACHS XTC 125 2T - motorek o wspanialym zawieszeniu i silniku z TZR 125. Odblokowany ma 29 KM. Troche mniej niz Aprilia lub Cagiva, ale jest lzejszy i ma lepsze zawieszenie. Wedlug mnie najlepsza 125 to CAGIVA MITO, a 250 Aprilia RS 250 ... A z pierdzenie da sie zamienic tylko na bardziej basowe pierdzenie lub na glosniejsze pierdzenie. Innej opcji nie ma ... Ale nie polecam wydechow czysto sportowych. Mam taki w swoim i martwie sie mocno o stan mojej blony bebenkowej ;)

 

[ Dopisane: 07-08-2005, 10:00 ]

A jak zamontujesz wydech z jakiegos czterosuwa (np. z 600) to motorek straci mnostwo mocy i nadal bedzie pierdzial. Taka jest natura tych silnikow i nic na to nie poradzisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej będzie dla Ciebie jak kupisz sobie chopperka 4t, nie będzie pierdział jak komar

 

tylko syczy jak maszyna do szycia przy dużym obciazeniu

 

miał nie pierdzieć :lol: z syczeniem najwidoczniej kolega nie ma złych wspomnień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prawdziwemu motocykliście dzwięk wydobywający się z wydech przypomina pierdzenie to powinien sobie kupić rower.

Nikt z was nie podpowiada koledze że dwusuwy jeżdżą dobrze ale krótko i żaden właściciel takiego wynalazku nie sprzeda dopóki silnik dobrze pracuje a dopiero po zajechaniu silnika wystawia do sprzedaży bo nie stać go na remont. Koszty naprawy silnika NSR to ok.4000zł. a remont silnika Mito jeszcze więcej i długi czas oczekiwania na części.

Jedynym logicznym rozwiązaniem jest zakup CBR125R a jeżeli chcesz koniecznie nauczyć się mechaniki to jakiegoś koreańczyka w czterosuwie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...