Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59082549

 

co do tego zefira to nawet bylem gotow juz go brac :) Prezentuje sie swietnie, filmik itd ale on poszedl po kilku dniach do warszawy za 5100. OSzukany na przebiegu ale wydaje mi sie ze to i tak dobra cena pomijajac oszustwo. 58tys to jeszcze nie straszny przebieg co widac po wygladzie zewn motocykla. Co do mechaniki to nie wiem bo nie mialem pwodu jechac ogladac moto ale skoro filmik jak odpala moto jest wiec moze silnik akurat byl ok.

 

EDIT:

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...item=7981884693

 

patrzac na ta aukcje chyba cofam co napisalem. Tutaj wyglada fatalnie :? Cholera i jak tu ufac ludzia. Kupil zecha, troche polerki, dekielki, kolektor np od powypadkowego ladnie pochromowane, wyczyscil slinik, wypastowal blachy do tego retusz zdjecia i moto sprzedane praktycznie od razu.

 

twoodie tez kupujecie motot na ebay'u czy macie jakie inne sposoby bo ja bede chcial kupic moto sprowadzone z nadzieja ze za granica bylo dobrze serwisowane i szukam wlasnie osob sprowadzajacych motocykle rowniez w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak' date=' sprowadzamy. Ale ten jeden do musiałem zrobić na tip-top. Do zimy to mam nadzieję go już nie mieć. Raczej katowany nie był - to widać, z tym że nie ukrywam że był po ślizgu - a mógłbym ściągnąć gmole i niebyło by widać. Oszukiwanie ma krótkie nogi - bo prędzej czy później to wychodzi. To środowisko jest na tyle hermetyczne że większość się zna - jeśli ktoś kręci to po niedługim czasie niema klientów. Co do moto to jeden allegrowy zauważył ciekawiego sprzedawcę:

http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f=27...123257&t=123257

 

 

jak sie wybierasz po moto to moze znasz przy okazji prawo podatkowe dotyczace sprowadzania motocykli' date=' ile wynosi akcyza, podatek itp. pierdoly.... [/quote']

Całość przy rejestracji wynosi 700-800zł

tłumacz, przegląd, karta pojazdu, akcyzy niema

 

nareszcie pelna rzeczowa odpowwiedz 8) , po raz pierwszy zreszta na forum, dzieki....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoodie tez kupujecie motot na ebay'u czy macie jakie inne sposoby bo ja bede chcial kupic moto sprowadzone z nadzieja ze za granica bylo dobrze serwisowane i szukam wlasnie osob sprowadzajacych motocykle rowniez w zimie.

 

Najczęściej kupujemy od właścicieli - jedziemy do niemca do domu, a

nie szukamy po całych niemczech, kilka dni wcześniej mamy nagrane kilka motocykli - bierzemy serwisówki i na miejscu sprawdzamy silnik, rame itd. Generalnie jeśli niemcowi coś się dzieje w motocyklu to on oddaje go do serwisu gdzie wymieniają daną część, a w Polsce często można spotkać "kowala" który cuda potrafi zrobić z rurki hydraulicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile trwa powiedzmy zalatwienie konkretnego egzemplarza i jak to wyglada. Np bede chcial zephyra 550. Sa one popularne w Niemczech i bez problemu sie znajdzie czy raczej trafiaja sie przypadkiem???? Ile wczesniej trzeba ci dac znac zeby moto bylo na sezon?? Aha ile wazna jest rejestracja tymczasowa??? Najlatwiej i najtaniej byloby mi przyjechac na moto ale musialby byc czas na to abym podjechal i sprawdzil moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to mniej-więcej tak: dajesz znać że chcesz konkretny model i dysponujesz taką - a taką kasą, by dzwonimy do ludzi którzy na stałe siedzą w niemczech i oni nam nagrywają motocykle - najczęściej z opisem i zdjęciami. Wtedy dostajesz te oferty i wybierasz te które ci się najbardziej podoba i jakieś inne na wszelki wypadek gdyby z tym pierwszym było coś nie tak. Wtedy my dzwonimy do niemca i umawiamy się na konkretną datę. Nierzadko zdarza się że klienci jadą z nami - jednakże cała organizacja ich nie interesuje i jadą tylko obejżeć konkretny motocykl. Co do wracania na motocyklu to jest sprawa dyskusujna - taniej wychodzi jak moto na pace (tablice, paliwo, dojazd, a i samochód musi wrócić). Rejestracja jest ważna rok, ale ubezpieczenie tydzień - ta data na tablicach - (w najtańszej wersji - od 120 Euro). Co zephyrów to są on stosunkowo drogie w niemczech, ale są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z transportem chodzilo mi tylko o dojazd Z twojego miejsca zamieszkania do mojego. Jasna sprawa ze i tak musisz jechac samochodem wiec po co 2 razy placic za paliwo. Poprostu fajnie bybylo gdybym np po obejrzeniu u ciebie moto mogl na nim dojechac do mnie do domu.Tydzien ubezpieczenia powinien wystarczyc. Choc ja bede w zime sprowadzal wiec i tak pewnie nie pojade jak bedzie snieg. No ale przyczepke to juz sam sobie zalatwie jakos zeby dojechac do Walbrzycha. Chyba ze nie ma roznicy w cenach w ziemi czy wiosna to odezwe sie do ciebie jak bedzie w miare cieplo. Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
weź honde jak to mówią kawasaki to padaki

weź weź a dowiesz się ile kosztują części do hondy, np. taki łańcuch rozrządu... bo do zr550 125zł oryginał

zefirów jest sporo zagramanicą i najczęściej blokowane do 30KM, co jest chyba zaletą, bo wiadomo że jeźdźił laik a nie kat

 

[ Dopisane: 26-08-2005, 14:45 ]

Całość przy rejestracji wynosi 700-800zł  

tłumacz, przegląd, karta pojazdu, akcyzy niema

mnie wyszło więcej - tłum.100+przeg.116+zwolnienie z vat(umowa zawarta za granicą) 155+ 620 rejestracja (całość) = ...

jeżeli umowę masz w kraju to płacisz 2% podatku zamiast zwolnienia z vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...