Skocz do zawartości

szlif na mokrym :(


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziś, mokry asfalt więc włączony tryb deszczowy.

dojeżdżam do skrzyżowania <musiałem ustapić> zrzucam na 2, rozgladam sie nic nie jedzie no to skrecam sobie w prawo i bedąc w lekkim pochyleniu na mokrym asfalcie dodaje lekko gazu i łup snop iskier!!

pokrzywiona kiera, urwana prawa klamka, porysowany tłumik, podnóżek tez pogięty.

jak wyprostować tą kierownice < prawa połówka zrobiła się bardzo nieforemna!!! rozgrzewać to palnikiem czy jak?

miałem założone gmole <koncówki> na końcach kierownicy= to dlatego ją tak pogieło ale przynajmniej blach nieprzerysowało>

prędkosć była 20 - 30 na h, a i tak moto sunęło ładnych pare metrów kręcąc bączki!!!

jestem załamany przeciez uważałem, nie szałałem bo mokro było!! a i tak łup nawet nie wiedziłem kiedy nie zdążyłem wykonać zadnego odruchu żadnej reakcji!!

uważajcie na siebie!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczuje, sam niedawno miałem podobny przypadek tyle że na suchym - przez co mniejsze uszkodzenia (pogieta kiera, tłumol zarysowany i dekielek de regeneracji)

 

ale nie martw sie zrobisz szybko = nim sie obejżysz a bedziesz smigał :(

 

ps. ja tylko niepotrzebnie dałem do "fachowców" kiere do prostowania, sam bym lepiej zrobił -tzn. oni mi jej nie wyprostowali. Sam spróbowałem i mi sie udało -ale ślady z nieumiejetnego ściskania w imadle speców zostały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczucia. tez kiedys wyglebiłem na mokrym :P przy predkości koło 60 km/h. z większych strat to poszła szyba (chyba uderzyłem w nią nogą :P

 

co do kiery to spróbuj znalesc metalowa rurke, zdejmij rolgaz, zbiorniczek na płyn hamulcowy itd , nasuń rurke na kiere i spróbuj nagiąc do stanu "salonowego" ;) ja tez musze taka operacje wykonać tylko ostatnio nie mam czasu żeby dłubać przy sprzecie, o jezdzie juz nie mówiąc :(

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o kiere - to przecież do mz, spokojnie na alegro wcenie 10-20zeta dostaniesz. Nówka kosztuje 45zł -dostałem info ze od MZ pasuje do GS-a i postarałem sie o nową (orginalna gsowska 180 :roll: ) ale niestety oddałem ją bo za krutka była :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no i co zregeneracja tłumika' date=' przyszlifowany tak że aż miedź sie pokazała [/quote']

Ja swego czasu tez mialem porysowany tlumik. Kupilem czarna farbe w spray'u (specjalna do tlumikow!), oczyscilem tlumik, polozylem dosc gruba warstwe farby i jest ok. Jak na razie nic nie wylazi, nic sie z tym nie dzieje. Jak sie mocniej przygladnac to widac, ze bylo malowane, ale z daleka nie poznasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...