Skocz do zawartości

dt 125 r Idzie wam na koło ??


Rekomendowane odpowiedzi

No a jak ja robie ? Ja staram się latac na wolnej gumie (na tym filmie widac to tylko tak momentami, bo potrzebne mi były też i szybsze sceny)...

 

Prawde mówiac to najlepiej latqac w okolicach punktu balansu a już super jest jak lecisz za i kontrolujesz sobie hamulcem. Dobrze jest miec jeszcze średnie obroty bo tak nie szarpie... i można bez przeszkod biegi zmieniac tyle ze musisz miec wysokosc bo już raczej cie nie podciagnie moto jak zaczniesz opadac 5-6tke to się wbija dla zabawy tylko bo różnicy nawet niema jedziesz w punkcie balansu na stałej predkości i tyle...

 

Jak chcesz natomiast zwalniac a potem przycierac to musisz leciec poza punktem balansu delikatnie zaciskajac hamulec i odpuszczajac gaz. Tylko zostaw sobie troche hamulca wrazie czego jak byś już przytarl bo jak wrócisz na oba koła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema posiadam owy motocykl:P Jest odblokowany idzei 140 km/h  a jakos niemoge go na koło wczasie jazdy wyrwac trzeba go wyrywac z miejsca?? i  z jakiego biegu najlepiej idzie >??

 

Ja sie raz przejechałem na kumpla dt 125 też odblokowanej i z 2 biegu z gazu wziałem ją na koło. Z jedynki to pikuś tylko musisz wyczuć moment obrotowy w którym ma kopa najmocniejszego, a z 2 biegu to musisz szarpnąć mocniej. Z 3 idzie z klamy :)

pzdr Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajno.

A długo się uczyłeś żeby dojść do takiej perfekcji :?:

Ja wiem o co chodzi bo śmigan na rowerze i w sumie odległości około 0,5-1km to standard, ale na moto jest mi dużo ciężej, zazwyczaj jak łapie punkt balansu to odpuszczam gaz bo się boje moto zaczyna opadać, daje po gazie i zaraz się obroty kończą !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przebijaj bieg w momencie kiedy odpuszczasz gaz albo naucz się kontrowac hamulcem... co i tak ci się przyda...

Ja się uczyłem hmm nie wiem ale tak strasznie długo... wiesz jak się ucz ? wyrywaj na koło i odrazu hamuj nie probój jeździc a hamowac... wyrywaj i wciskaj hamulec az wejdzie ci to do głowy a potem popracuj nad wysokościa :) tzn coraz wyżej i hamulec coraz wyżej i hamulec a potem połączysz wszystko i bedzie latac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leśnik skąd tyś się urwał?? uwierz mi, ze sie da, kiedys jak jeszcze nie jezdzilem na moto to jezdzilem na rowerze i na gumie z hamulcem na przezutce 3 z przodu i 3 z tylu(wiekszosc z takiej nawet nie umie dzwignac koła). 0.5km na gumie to zaden problem, Rekord jednego kolesia to 1.5 km SPRAWDZONE !

pzdr

 

ps. Jaro-mowisz o mojej dt ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fizycznie niemozliwe!!!   Wejdź sobie na jakieś stronki rowerowe. Na motorze to predzej. Ale nie na rowerze!! Wyczynowcy tyle niewyciągają.        

Widać jaki jesteś znawca :)

To wszystko w temacie :!:

I małe sprostowanie, odległości rzędu 1km to już świetny wynik ale udawało mi się to :!: za to 0,5km często się udaje :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co chodzi bo śmigan na rowerze i w sumie odległości około 0,5-1km to standard

Ale jedziesz tak szybko czy tak pomalutku??.Jak tak pomalutko to z tego co trener mój mówił to na kole na motorze powinieneś śmigać jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak pomalutko to z tego co trener mój mówił to na kole na motorze powinieneś śmigać jak trzeba.

 

tylko problem jest taki ze masz taki lek ze jak przewazysz rower i nie wcisniesz hamulca to nic sie nie stanie w wiekszosci przypadkow a jak na moto walniesz to moze byc gorzej. Rower wydaje sie latwiejszy w opanowaniu - pedalujesz jedziesz nie pedalujesz nie jedziesz :D a na moto jak ci sie slizgnie reka na gazie to juz lipa

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie, jak masz dobrze wyczuty punkt balansu to na moto tez powinno to szybko przyjsc. i na odwrót. ale jest duzo osób , ktore na moto to potrafia, na na rowerze nie wychodzi wcale

 

PS ten bar jest przymocowany tąśmą klejącą do owiewki buahaha

To jest tylko po to aby się nauczyc przycierac ;] równie dobra jest puszka po piwie ale gdzie ja znajde taka długa puszke

heh to mam zonka, bo na focie wyglada, że opierasz sie dosyc mocno :lol:

a co do puszki to moze spróbuj z taką z karmy dla psów :mrgreen: albo rynna :-D ;)

pomysl czesciowo zaczerpniety z "patentow" enduroguya :D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...