Skocz do zawartości

Fotelik dziecięcy - nie motocyklowo


Rekomendowane odpowiedzi

Do jakiego wieku nalezy wg kodeksu drogowego wozic dzieciaki w fotelikach? Kurcze nie pamietam, a mam jutro jechac po takiego jednego brzdaca co ma 8 lat i niewiem czy powinienem zalatwiac do puszki jakies siedzidlo dla niego, czy moge go przewiezc normalnie.

Dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mały niech dyma PKS'em, albo paczką prirytetem.

Czasami dobre przepisy robią się lekko nieżyciowe, ostatnio sąsiadka stała ze swym przychówkiem na przystanku i musiałem udawć że jej nie widzę. Przeca nie będę płacił mandatów za jej dzieci, cobym jeszcze przyłożył do nich rękę ( czytaj **** ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 12 lat lub do 150 cm wzrostu

 

Ja chromolę, jak miałem 12 lat, to siałem postrach na osiedlowych uliczkach i nie tylko na motorynie. Cóż za oderwany od życia przepis! ;) Może należałoby obniżyć cenzus wiekowy np. do 9-ciu lat? :roll:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepis jes jak najbardziej życiowy - pasy w samochodach są tak skonstruowane, że dla osobnika poniżej 150 cm nie spełnią swojego zadania lub wręcz mogą przydusić typa. Akurat na tym punkcie jestem wyczulony (trochę tego mam w domu). Ale można używać też "siedzisk" które kosztują grosze a podwyższają typka i pas opina go na właściwej wysokości. Dla 8-latka już można coś takiego mieć...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...