Skocz do zawartości

CB500 - gaśnięcie przy rozgrzewaniu. (raz na ~5 dni)


ResoR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do naszych 4umowych mechaników.

 

Od jakiegoś czasu mam taki problem:

Silnik gaśnie przy rozgrzewaniu i nie ma możliwości go odpalić.

Zdarza się to raz na kilka tankowań.

Szukając okoliczności odkryłem, że pomaga zdjęcie z kranika przewodu paliwowego - tego, który idzie potem do gaźników. Już wcześniej zauważyłem, że po odkręceniu śrubek spustowych komór pływakowych, paliwka wylatuje jak na lekarstwo. W pierwszej wersji po zdjęciu w/w rurki kręciłem silnikiem w celu sprawdzenia czy kranik tłoczy paliwko - sika, aż miło. Stąd wniosek, że to nie bak jest zapowietrzony (chyba) i kranik działa prawidłowo. Ostatnim razem jak zdjęłem tę nieszczęsną rurkę powietrze zasyczało i celem sprawdzenia nie kręciłem rozrusznikiem tylko założyłem rurkę ponownie i silnik zapapalił bez problemów.

 

Nie gaśnie silnik w czasie jazdy. Nie pracuje nierówno. Nie pali dużo w trasie. I nie wiem co jest ...??.

 

Da się z tym żyć, jak zgaśnie przy rozgrzewaniu należy zdjąć rurkę i na 99% zapali. Ale jest to denerwujące jak spieszę się do pracy i muszę tracić czas na zdejmowanie boczka i rurki i montaż ponowny na swoje miejsce.

 

Macie jakiś pomysł co to może być ?

________________

Pozdrawiam

ResoR - CB 500 '95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resor, analizuję ten problem od dawna (o czym wiesz :-)) . Może być to problem związany z membraną, ale w KRANIKU (np. po dłuższym postoju nie otwiera się ona, jak już zaskoczy, to wszystko jest OK w czasie jazdy -tak tylko sobie gdybam na zasadzie "a może to .. ", najlepiej to poprostu posprawdzać). Proponuję rozebrać i oczyścić kranik oraz dla świętego spokoju skontrolować odpowietrzenie zbiornika itp.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj przy okazji dokładnie wężyk podciśnienia pomiędzy gaźnikiem a kranikiem bo może ze starości ma jakieś mikroszczeliny i po rozgrzaniu nie podaje podciśnienia dla kranika.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...