Skocz do zawartości

Cos zaczeło dzwonić w CZ 350 ,Czy zbliża sie koniec.......?


motor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jest sprawa nastepująca:

w moim cz 350 podczasz jazdy ostatnio coś niemiłosiernie zaczeło stukać/dzwonic,oczywiscie zaprzestałem jazdy aby to coś co stuka niezdemolowało mi motoru do reszty.

Stukot wydaje mi się ze idzie z cylindra prawego,jednak tródno mi to ustalić nawet,równie dobrze może iśc ze skrzyni :cry: :cry:

Czy ktoś miał cośpodobnego w swojej maszynie?

jeżeli okaze się ze to w skrzyni to mogę się pozegnac z jazdą ,sam niedam rady złozyć tej skrzynki :notworthy: :notworthy: :D :D

acha motor zapala normalnie,pracują dwa gary,obrotomierz działa,wydaje mi się ze biegi są (tak mi sie zdaje przynajmniej,jeszce niesprawdzałem )

pomózcie i napiscie co myłsicie o tej usterce w tej maszynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś niemiłosiernie zaczeło stukać/dzwonic

 

miałem podobnie, waliło jakby młotkiem o cylinder > pry remoncie gdzieś się zapodziała igiełka z główki korbowodu i zrobiła spustoszenie > cylinder do szlifu, głowica do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli skrzynia ma wszystkie biegi, ktore chodza dobrze, to celem diagnozy nalezy zdjac cylindry i zobaczyc co tam sie dzieje - prawdopodobnie pekl pierscien.

 

 

możliwe że i tak,albo wypadło zabezpieczenie które trzyma sworzeń,musisz zdjąć głowice,cylindry i popatrz czy nie ma na nich jakiś powarznych rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na poczatek bym zdjal cylindry bo jak masz rozkladac skrzynie to i garow musisz sie pozbyc.

Obczaisz co Ci gra w garach i bedziesz wiedzial czy to tu czy gdzie indziej lezy problem.

 

Jak mieszkasz niedaleko krakowa i podrzucisz mi silnik to Ci zloze i rozloze.

 

Powodzenia

 

PS Od majstrowania papierem sciernym w garkach bylbym daleki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...