Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na co byscie sie decydowali? trudny wybór, bo to są bardzo zblizone motocykle. TDM od 1996 r (4TX) to praktycznie ten sam silnik, co w XTZ?

 

Przymierzam sie do TDM z lat - niestety - 91-94(3VD)(kasa!), chociaz wiem, ze od 1996 jest lepsza. Ale czy tak bardzo?

 

troche namieszałem, ale generalnie chodzi mi o to, co kupić w kwocie do 10 tys. PLN -

1/ TDM 3VD - bez problemuw tych cenach

2/ TDM 4TX - tu już trzeba polować

3/ XTZ - o tym wiem najmniej, chociaż podobaja mi sie sztuki Berna i Pipcyka,

Mechanicy i użytkownicy - wrzućcie opinie

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwać TDM enduro to mocna przesada, Tenerka to jeszcze przynajmniej trochę udaje.

 

TDM to praktycznie szosowy turystyk, XTZ ma jeszcze mimo wszystko większe skoki zawieszeń, co może być plusem na naszych drogach!

 

Pozdro

 

Łukasz

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

XTZ możesz sobie pośmigać również po lekkim terenie, mimo jej wagi zabawa jest przednia. z TDM-ka już tak nie zrobisz.

 

Co do silników, to sa niemalże identyczne, polecam zadać tego typu pytania Pipcykowi, bo on ostatnio zmieniał w XTZ silniczek na okaz, bodajże z TRX-a, czyli chyba taki sam jak od TDM-ki.

 

Ja polecam XTZ, mnie ta maszynka jeszcze nie zawiodła :twisted:

A TDM?? może kiedyś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Na co byscie sie decydowali? trudny wybór, bo to są bardzo zblizone motocykle. TDM od 1996 r (4TX) to praktycznie ten sam silnik, co w XTZ?

Przymierzam sie do TDM z lat - niestety - 91-94(3VD)(kasa!), chociaz wiem, ze od 1996 jest lepsza. Ale czy tak bardzo?

troche namieszałem, ale generalnie chodzi mi o to, co kupić w kwocie do 10 tys. PLN -

1/ TDM 3VD - bez problemuw tych cenach

2/ TDM 4TX - tu już trzeba polować

3/ XTZ - o tym wiem najmniej, chociaż podobaja mi sie sztuki Berna i Pipcyka,

 

 

posiadam tdm 3VD i kupawałem też nowsze kolegom 4tx. 3vd choć stara to jednak sprawdzona jeżeli uda Ci się znależć w dobrym stanie 3VD nie katowaną, to się nie zastanawiaj co wyżej w latach lepszego - nie wiem (chyba że od 97 zmienione plastiki i lampy), więc dlaczego lepsza. moja to rok 92 przebieg 46tyś, spalanie 4,5 do 6l ale wtedy gdy na kole dużo jeżdzę, w trasie 2 osoby kufry (110 - 130km/h) spokojnie się mieści 5,5l. Więc polecam

 

Różnica; xtz taka że silnik słabszy więcej pali np. przy 4tyś w tdm masz 120km/h a w XTZ 90km/h chociaż że XTZ można się troszkę w piasku pogrzebać, ale do tego lepszy mały kross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...