Skocz do zawartości

Wszystko o teleskopach w Dt 125 Lc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Pisalem juz kiedys na ten temat ale nadal niee moge znalesc rozwiazania jak nalac do nich olej, na dole sa tylko spusty oleju. Ktos pisal na forum ze trzeba wbic tloczki u gory teleskopow, tylko jak je pozniej z tamtad wyciagnac?? oto foto http://bikepics.com/pictures/330315/ , http://bikepics.com/pictures/330327/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie wyskoczy prubujesz zdusić lage żeby spręzyna go wypchnęła lecz uwaga na wity moze boleć. W ostatecznosci jeśli jest ostro zardzewiały/zdefrmowany robisz w dekielku maly otwor (nie na wylot) gwintujesz go na kilka zwoi wkrecasz srube lapiesz na nia i wyciagasz dekiel na sile .. uwaga na oring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zmieniałem u siebie w TS olej, to wlewałem go przez spusty :!:

Kupiłem w aptece strzykawke 20ml nabierałem olej i wstrzykiwałem.

Moim zdaniem takie rozwiązanie jest całkiem niezłe, strzykawką odmierzasz sobie ilość oleju (TS-185ml :P ).

Większy problem będzie wtedy kiedy lagi siedzą w półkach :!:

Ale co to dla ciebie taki mały demontaż :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

sam eksperymentowałem , podstawiasz pod moto podpórke (ważne bo spadnie przy odkręceniu 2-ch śrub) , okkręcasz uważnie śruby na końcu lag przy kierownicy , spuszczasz stary olej na śrubach dolnych, dolewasz 0,305 l oleju ( no właśnie tak jest w instrukcji , ja eksperymentowałem (3X) bo mi nie pasiło tak na oleju amortyzatorowm orlen ) , wlałem w koncu pół na pół z ze zwykłym silnikowym (10w-40)i było dla mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ja wlałem 400ml do jednej lagi,olej Mobil Fork Heavy,i jest super, ani nie za twarde,ani zamiękkie.

 

No ja mam troche miękkie. Tak wyczytałeś w manualu? Ja czytałem i wydawało mi sie że 14 litra ale to po czesku było może coś źle przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...