Skocz do zawartości

ZWARIUJE! 4 świece na 100 km!


customer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak miałem w mz 250 po kilkudziestęciu kilometrach gasła i strzelała. Ustawiłem zapłon bo był bardzo opóźniony i podniosłem iglice. Ale ja nie miałem czarnych świec tylko prawie białe.

Świece mam bardzo czarne

Może zbyt bogata mięszanka albo za dużo oleju w paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys gdy mailem jeszcze Jawe TS 350 tez mialem ten problem. Przejrzalem cala instalacje, regulacje gaznika nowe swiece itp. Okazalo sie ze lalem do paliwka za duzo oleju :lol: Tak aby mial lepsze smarowanie. ....O ile w bzykach i mz nic sie nie dzialo (no kopcil ciut wiecej) to jawa reagowala uwalaniem swiec. Gdy sklad mieszanki byl prawidlowy po kilkunastu kilometrach swieca miala juz kolor ceglasto czerwony i problem zniknal samoczynnie. Moze to paliwko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wszystcy mnie jednak przekonujecie że albo zapłon albo gaźnik.. hmm zapłon odpada bo jestem specem od zapłonu;) żartuje, ale na 100% umiem to dobrze zrobić i jest ok, więc pozostaje gaźnik. W jaki sposób mam zmierzyć i ustawić dobry poziom paliwa w gaźniku ( wiem że trzeba wygiąć w środku blaszkę od pływaka- ale chodzi mi o to skąd mam wiedzieć o ile?) Jak mam zmierzyć aktualny poziom i jaki powinien być?

A propos ilości oleju... sam sie zdziwiłem bo gdzieś czytałem , że się leje 1:50 ... a tu nagle dziś czytam , że 1 :30 ... jak to powinno w końcu być w jawie 350 ts z 88 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że 1 :30 ... jak to powinno w końcu być w jawie 350 ts z 88 roku?

 

Wtedy jeszcze byly dwa rodzaje silnikow choc raczej masz ten mocniejszy i nowszy (nie taki jak w CZ350 ) i tam jest 1:40 - w zadnej jawie produkowanej do 92 nie bylo 1:50 potem juz nie wiem niestety.

 

http://www.motos.konin.lm.pl/serwis_jawa2.3.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w moto jest tez dziwna sprawa :P kupilem swiece denso padla po 500 m (chociaz czasem miala iskre) kupilem polska iskre smiga jak nie wiem (to byla przejsciowa) po remoncie zaszalalem i kupilem NGK do setek przejechalem na niej moze 5 km (20 min jazdy) i tez padla. Tzn sie iskra jest ale nie pali a jak wsadze ISKRE to odrazu cyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w moto jest tez dziwna sprawa :P kupilem swiece denso padla po 500 m (chociaz czasem miala iskre) kupilem polska iskre smiga jak nie wiem (to byla przejsciowa) po remoncie zaszalalem i kupilem NGK do setek przejechalem na niej moze 5 km (20 min jazdy) i tez padla. Tzn sie iskra jest ale nie pali a jak wsadze ISKRE to odrazu cyka.

 

A to bardzo ciekawe bo w mojej JAWIE ISKRY padły po 200 km, wkreciłem niemieckie IZOLATORY i teraz sobie pomykam.

Dziwne mają upodobania te nasze maszyny. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj masz rację// nie znam nawet kobiet tak wybrednych jak moja jawa.....

 

[ Dopisane: 02-07-2005, 11:42 ]

nie wiem co się dzieje... zmieniłem parę dni temu regulator napięcia na inny i działał ok, dziś dla pewności sprawdzam jak działa... a tu znów napięcie koło 17 - 18 V.. . Więc pogrzebałem i pominąłem w obwodzie przekaźnik kontrolki ładowania i kabelek nr 86 podpiąłem bezpośrednio pod regulator napięcia. Odłączyłem kabel który wychodzi z prostownika i w jego miejsce podpiąłem voltomierz. Zapalam silnik... napięcie ok...od 14 do 15,3 V ( na tym odpietym kablu...czyli niby ładuje) Podczepiam ten kabel od ładowania i odłączam akusa... powinien silnik chodzic... a on sobie gaśnie;-) O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem w jawie z tymi swiecami jak ty. Co prawda napiecie ok ale ja u siebie podejrzewam zapłon bo styki nie sa zbyt dobre, a ustawienie zaplonu według serwisówki powoduje ze motor nie pali :( . Jak dam przerwy na stykach nie 0,3 - 0,4 tylko z 1mm a nawet wiecej to motor działa ale objawy ze swiecami jak u ciebie. Załoze nowe styki i kondensatory i zobacze.

 

A moze u cibie te swiece tak sie paskudza bo łyka olej ze skrzyni??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...