Skocz do zawartości

billboardy


KiceR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dori

Podnosze tylko obawy jakie pojawily sie w moich rozmowach z "nie2oo" smiertelnikami. Oczywiscie wszyscy podkreslaja, ze malo wiedza o motocyklistach i pomysl jest ciekawy ale trudno im sie angazowac w temat ktory w odbiorze nie jest jednoznaczny: akceptuja "nie wymuszaj na mnie pierszenstawa nie mam tyle blachy", neguja: "jestem wsciekle szybki uwazaj".

:-)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś się ruszy, może ktoś zauważy skalę problemu. Ważne, żeby media potraktowali nas pozytywnie, dzięki temu, może ci którzy uważają nas za bandytów, otworzą oczy i stwierdzą w końcu, że jednak istnieje coś takiego jak motocykl i wcale nie służy on tylko do grzania przez miasto ponad 200 km/h, że wcale nie służy do urywania lusterek przy przeciskaniu się w korku, że nie służy tylko do palenia gumy.

Może niektorzy zaczą widzieć i rozumieć, że my chcemy żyć w zgodzie ze wszystkimi innymi użytkownikami dróg, a nie posyłać wszystkich do garażu tylko dlatego, ze nie jeżdżą motocyklami.

"Motomaniacy wszystkich krajów łączcie się..." :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori

Podnosze tylko obawy jakie pojawily sie w moich rozmowach z "nie2oo" smiertelnikami. Oczywiscie wszyscy podkreslaja' date=' ze malo wiedza o motocyklistach i pomysl jest ciekawy ale trudno im sie angazowac w temat ktory w odbiorze nie jest jednoznaczny: akceptuja "nie wymuszaj na mnie pierszenstawa nie mam tyle blachy", neguja: "jestem wsciekle szybki uwazaj".

:-)

Pozdrowienia[/quote']

 

...i bardzo dobrze że negują , wtej akcji nie chodzi o zrobienie miejsca oszołomom pędzącym przez miasto 160 tylko o to aby kierowcy się rozglądali i mieli świadomość że trzeba troche częsciej patrzeć do lusterek i że czasem lekkie wymuszenie pierwszeństwa skutkuje u nas ogromnymi obrażeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, lolek, widzę,że się rozumiemy :), tak jak już napisałam, w tej akcji chodzi o uświadomienie,że kierowcy samochodów nie są jedynymi uczestnikami drogi a także o poprawienie bezpieczeństwa zarówno motocyklistów jak i kierowców 4 kółek. Na pewno znajdą się tacy, którzy będą myśleć,że akcja dotyczy uprzywilejowania motocyklistów na drogach, ale na to nic nie poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest, nasza akcja nie ma w swoim założeniu tego by wszyscy uciekali nam z drogi bo my mamy nmotocykle i chcemy pruć ile wlezie. Nie, nie nie tędy droga... Nam chodzi o uświadomienie kierowców, że motocykli jest coraz więcej, że każdy z nas niejednokrotnie doświadczył sytuacji gdy ktoś mu zajechał drogę i to nie daletgo, ze pruliśmy 200 km/h ale dlatego że po prostu ktoś nas nie zauważył. Jeśli nie dojdzie do stłuczki, to często kierowcy nas przepraszają.i to już dużo znaczy.

Najważniejsza jest świadomośc naszego istnienia i tego, że wszyscy razem jedziemy na tym samym wózku. Nie walczmy ze soba tylko żyjmy w zgodzie. Grzecznie przeciskajmy się w korku, ładnie dziękujmy za ustapienie miejsca. Gdy w aucie jadącym obok siedzą dzieciaki to pokażmy im jakieś najprostsze bajery, to wywoła taki uśmiech, że aż przyjemnie się robi. Bądźmy ludzmi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori

Oki ... no to wszystko wiemy.

Stworzmy teraz prosze projekt ktory bedziemy mogli umiescic na billboardzie i ktory bedzie jednoznacznie odbierany w nastepujacy sposob:

- ja tez znam i przestrzegam przepisy rd,

- mam mniej blachy,

- tobie otre lakier sobie urwe noge,

- przyspieszam do przepisowych 50km/h w miescie w 1s he he ..,

- itd ..

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi się .... poszło na moje zaprzyjaźnione forum audi (puszki) :P

http://forum.audiklub.org/viewtopic.php?t=19203&sid=d89be7c93c5489a0421a64adcc211df9

 

Bardzo dobrze :-)) powoli' date=' małymi kroczkami...

 

[ [i']Dopisane: 30-06-2005, 15:53[/i] ]

Przypomnę tylko swój pomysł sprzed kilku tygodni:

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...6358&highlight=

Wiem' date=' że wymaga to więcej determinacji i wiedzy, gdzie uderzyć, ale cel jest ten sam.[/quote']

 

być może warto rozesłac link to tej dyskusji do lokalnych ośrdoków szkolenia kierowców. Coraz więcej ośrodków ma swoje strony i z coraz większa ilościa można kontaktować się za pomoca maila, być może któryś z właścicieli będzie chciał poruszyć ten temat na zajęciach teoretycznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sa naklejki

"motocykle są wszędzie"

 

zgadza się' date=' a do tego są znacznie większe, niż typowe znaczki motocyklowe, naklejane na samochodach. Wyglądają fajnie, tylko te małe literki średnio widoczne z daleka, sam pomysł - bardzo OK :P

 

[img']http://www.cord.pl/dori/msw.jpg[/img]

 

Dziś widziałem taka naklejke na żywo na szarej? (nie znam sie na kolorach :oops: ) Omedze. Naklejka jest ok i nie jest wcale taka ogromna :P akurat na katamaran :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, gratuluję lolek :P Wczoraj wysłane, dziś już artykuł :P

Co prawda, przed chwilą przeczytałam w GW,że :"W Polsce z internetu korzysta ledwie 3,6 proc. seniorów powyżej 60. roku życia (wg danych TNS OBOP)" :P ( ale to tak na marginesie )

 

Miejmy nadzieję,że coś się naprawdę ruszy w pozytywnym kierunku, zobaczymy jakie będą komentarze...

 

Dori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...