Skocz do zawartości

WSK 125 help ze skrzynia


radziok16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

eh juz dluzej nie mam sily rozbieralem silnik ze 3 razy i tak nadal jest to samo mianowicie wyskakuje mi caly czas 2 bieg nie wiem czemu wszystko wydaje sie byc w dobrym stanie nie wiem czego to wina :-x

 

juz nie mam sily do tego tak samo kopniak ktory przeskakiwal zakladalem chyba juz ze 3 inne kosze sprzeglowe bo na koszu przeskakuje zebatka i jest troche lepiej ale zalezy w ktorzych momentach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że 3 razy rozbierałeś silnik. A jak go składałeś to ze schematem czy tak jak było. Napewno czegoś brakuje lub coś jest wytarte.

 

silnik dostalem w czesciach i wyskakiwala 2 od poczatku ale nie tak czesto

a nie bylo zadnyh sladow moze teraz bedzie widac bo wystrczy ze wrzuce dam gazu i jest luz jak trzymie noga to slysze jak sie wali jak bym zrobil pare kilosow to napewno by sie rozsypala ale silnik skladali mi fachowcy pozniej z katalogiem czesci skladalem

eh a moze to byc czasem od tego ze walek ten glowny co trzymie kosz sprzeglwy jest krzywy albo ten tryb co zebatke trzymie bo cos mi sie tak zdaje :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kumpla bylo tak samo i niego hoinki mialy luz w tych tulejkach w karterach

 

ja bym na wodziki stawial....  

 

 

no tulejki sa dobre :? ale za to kartery w tym miejscu gdzie przychodza te tulejki maja chyba z 0,5 cm luzu :D eh jeszcze nie wiem co do tego automatu nie wiem czy to sa te wodziki ale chyba o to chodzi to co wrzuca bieg tez ma luz w gore i w dol i lekko na boki :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslałeś nad wmianą skrzyni na inną,może to będzie najprostrze rozwiązanie,a co do karterów jeśli dobrze zrozumiałem to kartery są w miejscu gdzie mieszczą się tulejki także wybite,a jeśli tak to kartery też są do wymiany,moim zdaniem ale moze się mylę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. Za gruba uszczelka miedzy karterami (choc to częściej przypadłośc dla trzeciego biegu)

2, Wypracowane kły na kołach zebatych (podszlifuj cieniutką tarczą tak by otrzymac "odrócony trapez" wtedy same beda się zaciskac podczas pracy)

3 mozliwe( za radą kolegów powyżej) ze czegos brakuje

 

wodzik raczej jest w piorządku - przeciez za wodzik robi częśc tarczy z zamocowanym obrotowo motylkiem.

 

podrawiam

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz do tego papiery i nie chcesz się bawić w urzędy to możesz wspawać mocowania tych tulejek albo wcisnąć tulejki o większej średnicy; Jeśli się nie znasz albo nie masz sprzętu to oddaj to do spawacza albo tokarza a jeżeli nie masz na papierów to szkoda roboty, kupić inne albo cały silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz do tego papiery i nie chcesz się bawić w urzędy to możesz wspawać mocowania tych tulejek albo wcisnąć tulejki o większej średnicy; Jeśli się nie znasz albo nie masz sprzętu to oddaj to do spawacza albo tokarza a jeżeli nie masz na papierów to szkoda roboty' date=' kupić inne albo cały silnik.[/quote']

tez nad tym myslalem ale tulejek nie dostane wiekszych musialbym isc do tokarza ale wtedy tulejki mnie drozej wyniosa niz kartery o papierow nie mam takze postanowilem kupic kartery ze skrzynia biegow i powinno byc w pozadku tak mysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tulejki są lużne to posmaruj je poxipolem złóż skrzynie społów silnik na 3 wkręty pokręć skrzynią żeby ładnie chodziła poczekaj jak zaschcnie i składaj silnik

tak tak oczywiście kupi mama klocki NIE przy luzach 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...