Skocz do zawartości

... koszty eksploatacji....jako kryterium przy kupnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam sie nad kupnem jakiegoś sprzęta. Cena tak do 10K pln.

Zdaje sobie sprawe że używany sprzęt to do ceny zawsze trzeba doliczyć koszty ewentualnych napraw. Stad moje pytanie.

 

Czy ktoś się orientuje w cenach remontów i części zamiennych do motocykli.

 

Np Honda Shadow

Suzuki Bandit

 

ewentualnie inne modele które mieszczą sie w tym porzedziale cenowym.

 

Czy da się powiedzieć że który producent oferuje tańsze zamienniki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek , to duza rozbieznosc- czopper, a naked bike.

Na nakedzie mozesz wiecej sobie pozwolic ostrzej po zakretach, na prostej, nawet szuter mu nie straszny, z czopem juz gorzej- to ogolnie sprzet do kontemplacyjnego poruszania sie z niewielkimi predkosciami- do "pokazania sie" - ma ladnie wygladac i blyszczec- taka choinka ze swiecidelkami- najlepiej postawic ja w garazu i patrzec na nia:-))))))))).

Bandyta zas moze wiecej- mozna wybrac sie na daleka wyprawe, pojezdzic "po miescie", i wjechac nawet w zupelna dzicz(aby nie przesadzac). Zadaj wiec sobie pyt. do czego mi sprzet bardziej sie nada?Dopiero potem pytaj o koszty- zreszta jak sie cos lubi koszty nie graja roli. Pozdr. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to za motorki i na co je stać (zn na podstawie konstrukcji) chodziło mi raczej o orientacyjne porównanie kosztów eksploatacji nei koniecznie rożnych klas motocyki.

 

Czyli jak się przedstawiają koszty dla danej klasy u róznych producentów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ceny czesci mozesz sobie sprawdzic tutaj:

 

http://www.larsson.pl/

 

Trzeba wejsc do sklepu internetowego i tam mozna wybrac motocykl, model, rocznik i jakiej czesci szukac i tym sposobem porownasz sobie ceny czesci do roznych modeli motocykli.

 

Natomiast tutaj masz cennik napraw w serwisei Hondy dla VT750 (w dziale "serwis":

 

http://www.boldor.com.pl/

 

Oczywiscie nalezy wziac poprawke ze to serwis i kazdy pozadny mechanik zrobi ta sama czynnos pewnie za polowe tej kwoty albo niewiele wiecej.

Tutaj masz ogolnie cennik napraw i innych czynnosci przy motocyklu:

 

http://www.uhma-bike.pl/serwis.php

 

I to tyle. Ceny dla warszawy, w znanych warsztatach (co nie oznacza ze najlepszych) ale ceny maja chyba jedne z wyzszych. Da Ci to jakis poglad na sprawe

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...