Skocz do zawartości

Honda CX500


arkoeb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio jak wracałem do domu zagrzał mi się silnik. Podejrzenie padło na termostat jednak nie jestem tego pewny na 100% nie miałem jeszcze czasu się tym zająć. Czy jest jakiś szybki sposób sprawdzenia (bez konieczności demontażu) czy to co odmówiło posłuszeństwa to jest termostat a może pompa wody czy inny czort (woda w układzie jest :D ) Może jest ktoś kto posiada do sprzedania jakiś termostat w rozsądnej cenie.

Pozdrawiam i dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zagrzał, ale jak, temperatura skoczyła na maxa, czy wskazówka nie doszła jeszcze do czerwonego? Wracałeś z trasy, czy po jeździłeś po mieście? Piszesz, że woda w układzie jest, i jest to rzeczywiście woda nie płyn? I kiedy to, co tam jest było wymieniane?

Może i termostat, a wentylatorek chodzi?

Tak, czy siak, będziesz musiał znaleźć trochę czasu dla babci :mrgreen: staruszki wymagaja trochę opieki, ale w tym przypadku (CX) odwdzięczają się pięknie.

 

ps. I jeśli masz w układzie czystą wodę, wylej czym prędzej paskudztwo, nie oszczędzaj na płynie.

 

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaczynając od początku. Co do temperatury. Wracałem z trasy podczas jazdy średnio 100 km na godzinę i nie przekraczając 110 temp była ok. jednak jak zwolniłem wjeżdżajac do miasta do tych 60 - 70 km na godzinę temp szybko skoczyła do czerwonej kreski a motor zaczął się mulić. więc czym prędzej półgodzinny postój. I tak już podczas ciągłej jazdy w mieście temp szybko skakała. Ale co jest dziwne. Czasami wskaźnik temp. stał lekko przekraczając temp. normalnej pracy a motor się mulił. Więc znów postuj i chłodzenie. Po ochłodzeniu jechał normalnie jakiś czas. W chłodnicy mam zalaną wodę z dodatkiem glikolu zgodnie z zaleceniami producenta motoru. A kiedy była wymieniana to dobre pytanie :oops: trza wymienić. Ale to chyba nie to bo woda w chłodnicy nie była gorąca jedynie ciepła. Wentylatorek z tego co się orientuje w budowie tego silnika jest mocowany bezpośrednio do wałka na wieloklinie i raczej nie jest możliwe żeby się nie kręcił. Podejrzenie na termostat rzuciła mi zaledwie ciepła chłodnica. A i jeszcze raz ponawiam pytanie o jakiś termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska temperatura wody w chłodnicy raczej jednoznacznie wskazuje, gdzie trzeba szukać, ale nie będę udawał eksperta, na dodatek na odległość. Termostatem, niestety, też Cię nie poratuję. Pogadaj na pw z Piotrem Dudkiem, zdaje się, że ma trochę praktyki z cx-ami. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?: Teraz to już nic nie kumam. Dziś rozebrałem termostat, wsadziłem go do wody o temp. koło 100C i się otwiera. nie mam czym sprawdzić dokładnej temperatury otwarcia termostatu. po chwilowym ochłodzeniu wody zawór otwiera tworząc mniejszą szczelinę. Kurcze co to może być i jak się upewnić jak zdiagnozować żeby być pewnym. Przypuszczam że to nie jest pompa wody bo co tam niby miałoby się popsuć do tego stopnia żeby nie pompowała. Prosze o jakąś pomoc, ciepło jest a ja nie moge jeździć. Nie chciałbym kupować niepotrzebnie termostatu.

Za jakąkolwiek pomoc dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:idea: problem zlokalizowany. Okazało się że to termostat. Teraz mam inne pytanie. Czy są zamienniki termostatu do CX 500 :?: (tańsze bo oryginalne kosztują 130zł) Najlepiej w Gdańsku jeśli ktoś wie gdze można to znaleźć. W Larsonie nie posiadają takich części :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat powinien się zaczynać otwierać od 80-85 stopni a pełne otwarcie w granicach 95 stopni.

Sprawdź także drożność chłodnicy, czy nie jest zanieczyszczona jakimś szlamem.

Z zewnątrz także chłodnica może być pokryta błotem i piaskiem który skutecznie będzie ograniczał przepływ powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...