Skocz do zawartości

Yamaha DT80 & Suzuki TS 70


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam pytanie ktore lepsze moto? Nie biorac pod uwage skoków. No to ktory ? Yamaha DT80 & Suzuki TS 70 ????

Jak lepszy to dlaczego ?

 

Pozdro Magik 8)

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Polecam TS widzialem ja w akcji (prawda Enduroguy  ) jest lekka moc ma itd jak chcesz się więcej dowiedzieć o niej to odezwij zagadaj do Enduroguy'a  

pzdr

Popieram :mrgreen: . Wg. mnie Dt'tka wygrywa tylko jesli chodzi o wyglad i gabaryty oraz przedni hebel. TS wazy 40kg mniej, badz co badz ma wiecej mocy (ja nawet nie mialem gaznika wiekszego tylko 70cc+pusty wydech i Suczka katała lepiej od Yamahy). Mimo ze zawieszenie nie ma duzych skokow moge powiedziec ze chodzi calkiem calkiem! No i cos w tym jest ze TS ma silnik identyczny jak SUzuki RMX (oczywiscie idzie od niego lepiej ze wzgledu na mal ciezar 8) ). Aha jak TS to tylko ta japonska (chlodzenie ciecza i 6 biegow), bo z tego co wiem to tuningowana wersja niemicka (powietrze i 5 biegow) do 100km/h ciezko dojsc :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czesci do TS ciezko dostac czy nie ?

Ja do TS'ki wszystko mialem od reki, a do DT125 na glupi tlok miesiac czekalem i i tak kupilem o jeden rozmiar wiekszy :D . Z czesciami 0 problemu!! Jak nie maja do TS to prosisz do RMX"a bo to to samo :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Ts to lepszy sprzęt jednak z tego co pamiętam jesteś dość wysoki i dobrze zbudowany. Tu pojawia się problem bo suzuki jest dość mała i będziesz wygladał na niej śmiesznie. Może część osób się nie zgodzi z tym co mówię ale kolega 185cm wzrostu, 75kg jeździł to wyglądał nie dużo lepiej niż na swoim ogarku. Co do wygląda bardziej podoba mi się dt z racji na jej gabaryty. Ma potężniejszą ramę, zawieszania i przez to jest gorsza. Jest po prostu cięższa. Gdyby masa była taka sama postawiłbym na yamahę...ale tak jest jak jest. Weź pod uwagę także aprilię rx 50, jednak tylko jeśli masz wystarczająco gruby portfel :] Pamiętaj że suzuki ts 70= suzuki po tuningu tak więc silnik bedzie miał mniejszą trwałość niż mniej wysilony silnik yamahy. Jesli wchodzą w grę 80...to czemu nie mtx 80r2?? Maszyna naprawdę dobra, zawieszenia na poziomie, tarcza z przodu. Silnik chyba najsłabszy...ale trochę zabawy i będzie extra. Powiedz tylko ile masz wzrostu/ ile ważysz/ile masz kasy :D To rozwieje nasze wątpliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co pamiętam jesteś dość wysoki i dobrze zbudowany.

Magik pisal gdzies w temacie ze ma 16xcm i wazy 6x kg takze na TS w sam raz. Zawsze mozna jakos podniesc, bo widzialem podnoszone egzemplarze, ale nie mam pomyslu jak :D .

Pamiętaj że suzuki ts 70= suzuki po tuningu tak więc silnik bedzie miał mniejszą trwałość niż mniej wysilony silnik yamahy.

Bez przesady. 2 sezony bez dotykania silnika TS'ka zrobi napewno, a sadze ze nawet wiecej. Wiesz w Ts70 masz wieksza moc z mniejszej pojemnosci niz w DT80, takze cos za cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego Ci mi się wydaje to kolega magik mówił że ma 2000a więc na RXa za mało!

nie no jeszcze nie mam 2000 tylko zbieram i planuje sobie cos kupic do 2000 8)

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem zauroczony w teresce (nie licząc linek ;)). Bardzo fajny sprzęt. Dzisiaj lataliśmy we dwójkę ja razem z simakiem enduro i było very funy ;) Co do części to nie wiem czy tak łatwo bo stacyjki stacyjkę i linke od prędkościomierza jeszcze nie znalazłem a szukam już jakiś czas nie wiem jak z silnikowymi.

Jesteś zainteresowany wersją niemiecką(chł powietrzem) czy japońską (chł cieczą)?. Ile masz wzrostu bo jak widzisz są drobne wahania ;) ?

 

Jeśli ktoś potrzebuje cylinder+głowica+tłop do ts pisaćna gg(ceny promocyjne) :D Pozdrawiam Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A moze przejedziecie sie na porzadnej DT zamin zaczniecie klepac dziwne prawidla ???

 

Zaden z was nie posiada obydwu endurakow, wiec darujcie sobie swoje subiektywne opinie ...

 

EDIT: n/d nielicznych

 

To teraz ja ci powiem kolego żebyś to ty sobie darował twoje subiektywne opinie na ten temat. Nie wpadłeś na pomysł że wiele osób które się tu wypowiadają jeździło nie raz na dt. Najlepszym tego przykładem jest enduroguy. A więc nie wiedze powodu żebyś poraz kolejny kogoś krytykował(wiem że masz wysoką samo ocenę)...

 

Pozdrawiam Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh...

 

wpadłeś na pomysł że wiele osób które się tu wypowiadają jeździło nie raz na dt. Najlepszym tego przykładem jest enduroguy.

Po 1. (n/d - nie dotyczy)

EDIT: n/d nielicznych

Po 2.

Przejazdzka nieswoim endurakiem, bez wyczucia nie pozwoli poznac drugiego moto na tyle, by je obiektywnie ocenic.

 

 

To teraz ja ci powiem kolego, żebyś to ty sobie darował twoje/swoje subiektywne opinie na ten temat.

Widze, ze nie rozumiesz co oznacza slowo "subiektywnie" ... pomoge ci. Jest to przeciwienstwo "obiektywnie".

 

(wiem że masz wysoką samo ocenę)...

Teraz jestem pewny, ze sam nie wiesz co piszesz ... :roll:

 

Ad. tematu:

Nie bede sie wypowiadal na temat danych technicznych. Ale ze swoich eskapad na obu motkach (DT80LC2 i TS50 jakas tam), na DT o wiele przyjemniej sie jezdzilo (nie ma to zwiazku z pojemnoscia), delikatniej zbierala gorki i ladniej slizgala sie na blotnistych zakretach.

Co do trwalosci silnikow w DT chyba nie musze sie wypowiadac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2.  

Przejazdzka nieswoim endurakiem, bez wyczucia nie pozwoli poznac drugiego moto na tyle, by je obiektywnie ocenic.

 

Tutaj uważam że masz rację

 

Widze, ze nie rozumiesz co oznacza slowo "subiektywnie" ... pomoge ci. Jest to przeciwienstwo "obiektywnie".

 

W pełni rozumiem. Czy masz problemy z rozumowaniem tekstu ?

 

Ad. tematu:  

Nie bede sie wypowiadal na temat danych technicznych. Ale ze swoich eskapad na obu motkach (DT80LC2 i TS50 jakas tam), na DT o wiele przyjemniej sie jezdzilo (nie ma to zwiazku z pojemnoscia), delikatniej zbierala gorki i ladniej slizgala sie na blotnistych zakretach.  

Co do trwalosci silnikow w DT chyba nie musze sie wypowiadac...

To sprawa gustu(mówimy o ts70 a nie 50 )

 

Uważasz że silnik w ts jest pod tym względem gorszy ?

 

EnduroBoy napisał:

(wiem że masz wysoką samo ocenę)...  

 

Teraz jestem pewny, ze sam nie wiesz co piszesz ...  

 

Wywnioskowałem to z twoich postów które jak zawsze są śmiesznie kpiące :roll:

A tak na marginesie to jeździłeś na ts ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...