Skocz do zawartości

Z czego ramę do czoppera, draga, bobbera?


_siwy_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kiedys skladalem chopera na bazie junaka

i uzywalem zwyklych rur, tylko grubosciennych ( duzo tansze od innych wynalazkow i latwe w spawaniu)

i nic sie nie dzialo najwazniejsze dobze zespawac :D

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a czym się różni rura bezszwowa od szwowej?

bezszwowa nie ma szwu :lol:

bezszwowa produkowana jest bezpośrednio, a "szwowa" jest zawijana w rurę z blachy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rama powinna być wykonana z rur bezszwowych.

Zanim zrobiłem uprawnienia spawacza myślałem tak jak:

zwykla stal i bedzie ok

 

i uzywalem zwyklych rur

 

Ale okazuje się, że nawet dobrze zespawane

i nic sie nie dzialo najwazniejsze dobze zespawac

miały tendencje do pękania :/

Tak jak napisał Konrad bezszwówka to rura ciągnięta z jednego kawałka stali, a rura z szwem jest zawijana w rurę.

Zasada jest prosta": każde miejsce łączenia jest słabym punktem :/

Spaw może być idealny, a rurka strzeli obok spawu, bo spawanie osłabiło materiał :/

Widziałem takie numery na próbkowaniu podczas egzaminu na spawacza.

Dlatego moje zdanie jest proste: dać kilka złoty więcej, ale czuc się bezpieczniej :)

No chyba, że ktoś bardzo lubi ryzyko :(

Pozdroofka :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz ramę robić w kowalskich warunkach to nie wymyślaj kosmicznych materiałów bo kto ci potem to pospawa

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz ramę robić w kowalskich warunkach to nie wymyślaj kosmicznych materiałów bo kto ci potem to pospawa

 

I tu słuszna uwaga :(

Do spawania aluminium potrzeba dobrego fachowca, ale przede wszystkim dobrej spawarki :D

Nie ma za duzo takich fachowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery się robi z tego na tony (Cro-Mo).

ok-ale ile tam jest tych spawów -i jakie obciążenia muszą przenieść?

no i ile kosztuja takie rowerki?

zreszta produkcja masowa to zupełnie coś innego bo nikt tego recznie nie spawa i nakłady jednostkowe w większych ilościach są dużo mniejsze

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromo molibden to nie jest żaden kosmiczny materiał przecież . Rowery się robi z tego na tony (Cro-Mo).

 

Mój kumpel sprowadzał sobie taka rame ze stanów :)

Bo te nasze spawane w Polsce wytrzymywały jeden zjazd :(

Kupił Cannondale'a (nie wiem czy dobrze napisałem) za 14000 zeta :twisted:

Więc zobacz ile kosztuje dobrze zrobiona rama do rowerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm' date=' a czym się różni rura bezszwowa od szwowej? :)[/quote']

róznią sie produkcją mianowicie rura z szfem wytrzymuje mniejsze cisnienie(jesli bedzie uzywana do transportu wodu)

jest to płaskownik rolowany i zespawany lub zgrzewany

 

rurwa bez szfa to jest grzana rura rozciągana od samego początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama do dirtu za 300 zł?? oj to musi byc juz shit normalne ramy dobre no tej naj nizszej klasy kosztują 450 zł jak nic wiem bo zamiezam sobie złozyc taki rower a wogule nie ma co takich ram poruwnywac do ramay motoru bo w motoze scianki takich rur mają wiekrze rozmiary np. w roweze scianka rurki ma 1,5 mm a w takim motuze musi miec jak nic 4mm wiec koszty budowy ramy motocyklowej bedą wielkokrotnie wiekrze!

 

[ Dopisane: 28-06-2005, 13:48 ]

rama do dirtu za 300 zł?? oj to musi byc juz shit normalne ramy dobre no tej naj nizszej klasy kosztują 450 zł jak nic wiem bo zamiezam sobie złozyc taki rower a wogule nie ma co takich ram poruwnywac do ramay motoru bo w motoze scianki takich rur mają wiekrze rozmiary np. w roweze scianka rurki ma 1,5 mm a w takim motuze musi miec jak nic 4mm wiec koszty budowy ramy motocyklowej bedą wielkokrotnie wieksze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to PunkRider, że nawet podczas maksymalnie ekstremalnej jazdy na rowerze większość drgań jest skutecznie tłumiona przez amortyzatory, a poza tym są to dragania, jeśli nawet mocne, to z reguły krótkotrwałe (mówię tutaj o niewystępowaniu rezonansu).

W motocyklu zamontowany jest silnik, który nawet podczas postoju wprowadza ramę w drgania (mniejsze lub większe, ale zawsze!!!). Chyba nikt ci nie musi mówić co to jest ZMĘCZENIE MATERIAŁU. Jeszcze do tego Ruski silnik i sztywny tył...... ja bym się bardzo długo i dobrze zastanowił.

 

 

Do Opu:

Proponuję ci pisanie swoich postów w WORD-zie, i używanie słownika, lub dokładne przeczytanie wszystkiego zanim umieścisz na tym forum. Jest to polskie PUBLICZNE forum motocyklistów i w znacznej większości używa się tu języka polskiego. Każdy robi błędy i błędziki, ale nie aż tyle co TY. Nic do ciebie nie mam, ale po prostu okropnie się ciebie czyta. TROCHE SZACUNKU DLA CZYTAJĄCYCH TWOJE POSTY FORUMOWICZÓW.....

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...