Skocz do zawartości

Co robicie jak zobaczycie piasek w winklu ??


lolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wybrałem się na wypad do szczawnicy niestety jeszcze na 4oo i super drogi piękne widoki i tak jade i wczuwam się jak by było jakbym jechał na motorze ;) piękne winkle , gorący asfalt i tak sobie jade wpatruje się w niewidoczny koniec winkla a tu w jednym miejscu na całej szerokości jezdni pełno piachu 8O

powiem wam że jadąc samochodem coś pod 100km/h zesztywniałem :oops: a co by było na moto :?:

 

i pytanie , jak wy zachowujecie się w winklu przy złożeniu i mając tak z 70 na budziku a tu nagle piasek :?: jakie wyjście :?: co wtedy :?:

 

narazie jeszcze jestem w fazie poszukiwań i troche teoretyzuje ale lepiej wiedzieć na przyszłość :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można próbowac tak wybrać "trajektorię lotu" aby przez zapiaszczony kawałek lecieć w jak najmniejszym pochyleniu. jeśli jednak piasek/olej jest na całej szerokości jezdni (brak mozliwoiści ominięcia) a na dodatek nasz kierunek lotu nie pozwala juz na próbę przelecenia się po tym gównie na wprost i późniejszej korekcie toru to chyba juz tylko pozostaje szybkie szukanie czegoś miękkiego na poboczu.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnymj wypadku po hamulcach jeśli się da przed piachem i zmniejszam pochylenie moto..

 

...może to nie najlepsze wyjście , ale jak winkiel jest "przejżysty" czyli widać prostą i nic nie jedzie to pozwalam sobie zjechac na przeciwny pas...tylko jeśli wiem,że nic niejedzie z napzreciwka i nie mogę zwolnić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miedawno miałem taka sytuacje. <br>Po I to mogłem się domyslić ze tu jest wyjazd ze żwirowni i ciężarówki mogą coś gubić<br>Był to zakręt w lewo, wiec maszyne odrazu położyłem w lewo i na piasku wyprostowałem.<br> trzeba przed przeszkodą zrobić sobie taki margines, aby umozliwić sobie jazdę prosto na niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...