Skocz do zawartości

simson - problem :/


niagara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno pisalem podobny temat do tego. Mam taki problem ze jak zapale moto to bedzie wysztko dobrze a za chwile nie bedzie chcial wchodzic na obroty a jak jade to tak szarpie, przerywa... nie wiem jak to opisac i z wydechu strzela cos. W sumie ma takie zmiany bardzo roznie :/ czasem przejade z 1km a czasem przy zapaleniu juz cos nie tak jest. Gaznik, kranik, tlumik czyscilem, kupilem nowe platynki, kondensator, kabel wysokiego napiecia i nic dalej to samo. Zaplon jest raczej dobrze ustawiony. Juz brakuje mi pomyslow co moglo sie stac.... :? Prosze was o POMOC !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednej rzeczy nie napisalem, ze platynki mi iskrza :? i jak sie dzieje tak jak to opisywalem to jeszcze bardziej iskrza. Zaplonu nie ruszalem a przedtem dobrze chodzil. A na platynkach mam przerwe 0,4mm ale jak dam wieksza lub mniejsza to jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli strzela w tłumik to będziesz musiał przyśpieszyć zapłon, bo aktualnie masz za późny. Wyreguluj gaźnika oraz wymień świece na nową (jak kupisz nową świece ustaw odpowiedni odstęp na elektrodach świecy).

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady jutro to bede stosowal bo dzis niedziala i swiecy nie kupie ;) Jeszcze kilka rzeczy chcialbym sie dowiedziec jaka swiece kupic, chodzi mi o wartosc cieplna, przerwa ma byc na niej 0,5mm ?? Jesli chce przyspieszyc zaplon to w ktora strone przekrecic iskrownik w lewo czy w prawo ?? Dzieki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lewo' date=' ale głowy sobie uciąć nie dam

 

EDIT: Tak sobie dzisiaj jeżdząć doszedłem do wniosku, że jednak w prawo, ale też głowy nie dam [/quote']

 

Zaplon sie przyspiesza, jezeli iskrownik przekrecamy w przeciwna strone, w ktorej kolo zamahowe sie kreci. Jezeli krecimy iskrownike w te sama strone co kolo zamachowe sie kreci to zaplon opozniamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...