Skocz do zawartości

Mz - ENDURO ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Hmmm , wiec długo się zastanawiałem nad napisaniem tego posta , ale w końcu doszedłem do wniosku....

Wiec przejdę do rzeczy , od pewnego czasu interesuje się motorami typu ENDURO, ale niestety mnie nie stać na firmowy motocykl, wiec postanowiłem podjąć sie budowy takiego pojazdu , ale bynajmniej nie chodzi mi o przerabianie WSK, raczej myślałem o zakupieniu ramy z firmowego ENDURO . A do napędu zastosowanie silnika od MZ (150/250).

I tu zaczynają się moje wątpliwości:

1. Czy ktoś się może podejmował sie kiedyś budowie takie pojazdu?

2. Jak takie cos się sprawuje - chodzi mi przede wszystkim o rekreacyjna jazdę we weekend (bez katowania w stylu 5 metrowych chopek) , tylko średnio spokojna jazda po lesie ;P

Tak się jeszcze zastanawiałem jaki silnik zastosować -na pierwsza myśl nasunął mi sie silnik od jawy 350 ale po dłuższych rozmyślaniach doszedłem do wniosku ze to jest raczej nie ciekawy pomysł (za ciężki i w ogóle), wiec skierowałem swoje myśli w stronę Mz'tek :D i tu jest moje kolejne pytanie - czy zastosowanie takiego silniczka jest dobrym pomysłem , co do moich parametrów, mam 182 cm wzrostu i wagę ok 75 kg.

Będę bardzo wdzięczy za jakiekolwiek informacje, i zdjęcia (...)

P.S, Tak w ogóle to mam na imie Arnold , mam 17 lat. I witam wszystkich forumowiczów , myślę ze będzie się nam miło rozmawiało.

Pozdrowienia MoRbieS

 

P.S. - jeszcze dodam ze jesli bede cos budował to moje prace bede zamieszczał na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum,

Ja bym proponowal jednostke napedowa z MZ etz150, gdyz jest zdecydowanie lzejsza i cylinder jest duzo mniejszy=latwiej dobrac rame. Ogolnie sprzet bedzie sie do tego typu rzeczy nadawal wysmienicie no i poskakac tez w sumie mozna (skoki w granicach 5-10metrow w dal powinny nie byc wiekszym problemem). Jak mialbys ochote troche pogrzebac i miec REWELACYJNA FURĘ w teren to polecam CZ 516. Z reguly pierwsza reakcja na ten sprzet to: O FUUU jakie to brzydkie :D , ale zapewniam Ci ze ona cos w sobie ma (oprocz 27km i zawieszenia powietrzno olejowego) w koncu to legenda motocrossu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu na forum widzialem kiedys cz 516 z silnikiem 251 i powiem wam ze zajebiscie mi sie spodobalo, troche pokombinowac i mozna zarejestrowac do tego 2 komplety kol i az sam bym chcial cos takiego posiadac :D, a silnik mz w ramie cz to musi naprawde hulac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak z tym dyfuzorem? Ma ktoś jakieś schematy?

Interesuje mnie to, bo też chciałbym takiego sprżeta zrobić. Narazie na bazie całej MZ-ki :mrgreen: , ale później coś trzeba będzi pozmieniać.

 

pokombinowac i mozna zarejestrowac

Ramę z cross'a ? Chyba mocno kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić Czte crosowa, np Cz-te 125 model 516, jesli sie boisz na poczatek , to wsadz do niej silnik od mzety, wiem ze niektorzy jezdza na silnikach od ws-ek, wiec mysle ze silnik mz-tki by sie nadał. Zaczął bys sobie radzić z silnikiem od Mz-tki, przekładasz i zakładasz silnik od Cz-ty noi wtedy to jest tylko poezja.

Nie wiem czy by nie bylo problemu z wydechem, zeby pobrowadzic w to miejsce co ma czta z silnika mz-ty, hmm

jak lucas zajrzy do tego topicu to niech napisze czy silnik od mz-ty wejdzie do ramy np . modelu 516.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy by nie bylo problemu z wydechem, zeby pobrowadzic w to miejsce co ma czta z silnika mz-ty, hmm  

jak lucas zajrzy do tego topicu to niech napisze czy silnik od mz-ty wejdzie do ramy np . modelu 516.

Jakis kumpel Lucasa (chyba jest nawet na forum) ma taki sprzet i z tego co wiem chwali go sobie. Skubance nawet zalozyli membrane od Aprili do silniczka od ETZ250 :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszytkim za odopowiedzi, wszyscy macie po czesci racje , tyle ze mnie nie interesuje super wyczynowa jazda , raczej mi chodzi o sprzet typu ENDURO ktorym równie dobrze poszalejesz w lesie jak i na polnych drogach , i przedewszystkim taki na którgo bedzie miło popatrzec.

No tak ...

P.S. Orientuj sie ktos moze w jakich cenach stoja ,ramy nadajace sie do takiej przerobki... na allegro jesli sa to bardzo szybko znikaja ,a ich ceny sa przerózen - mzoe cos polecicie ?

Pozdrowienia , dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mz w wersji enduro to dobry pomysł.Już od jakiegoś czasu buduje coś takiego:rama od yamahy dt 125,a silnik mz ts 250.Do spokojnej jazdy po lesie sie jak najbardziej nadaje,a w razie co to mozna i troszke ostrzej pojezdić,a nawet na tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak lucas zajrzy do tego topicu to niech napisze

 

no i zajrzał :P i pisze ;)

mój koleś LUK miał CZ 125 typ 516 ale mówił że dla niego to za bardzo hardkorowy sprzęt także postanowił zmienić jednostkę napędową na silniczek MZ 250 czy tam 251 i mtorek słuzył już do bardziej lajtowej jazdy, a na zawieszeniach można było poskakać również na torze a przy okazji nie byc sponiewieranym przez koze :twisted:

potem wsadził tam dyfuzor, i membranke zeby zdobyć mocy .

 

ftp://[email protected]/Nasze%20sprzety...20250%20Enduro/

 

login: mz

pass: mz

 

tu są fotki i filmiki z jazd na torze, drugie moto to też silniczek od MZ ale w ramie od DR czy czegoś pochodnego.

 

moim zdaniem jednak wybrał bym CZ cross bo ja wole bardziej hardcorową jazde, ale jak ktoś chce pojeździć lajtowo i od czasu do czasu nawet po bułeczki do sklepu to taka MZ w takiej rami powinna wystarczyć w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...