Skocz do zawartości

Suzuki Gs500 - wymiana dekla i impulsatora


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Suzuki Gs500 '94 - muszę wymienić prawy dekiel slinika (duży i mały) i impulsator.

 

I teraz moje pytanie:

-czy czynność ta jest bardzo trudna, czy w domowych warunkach jednak będę w stanie sobie z nią poradzić :D

 

I kwestie techniczne:

- w serwisówce wyczytałam że na początku muszę odkręcić śrubę koło impulsatora, następnie odkręcić czujnik oleju, a potem ??

- i czy następnie mam spuścic olej z silnika czy nie trzeba tego robic bo za pokrywą jest mało oleju (tylko przygotować sie na mały wyciek)??

 

Teraz zmiana impulsatora (lub impulsatorów) - mam tylko jeden do wymiany, ale czy da się wymienić tylko jeden, czy należy wymienieć oba (gość który ma mi je przysłać mówi ze sa z jakaś wiązka kabli :? )

- czy trzeba coś lutować czy jakieś inne skomplikowane technicznie sprawy :D wykonywać??

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Ciebie ale w mojej 750tce impulsatory były pod małą pokrywką z prawej strony -tam wogule nie było oleju więc jeden problem odpadał

jeśli kable są zakończone jakimś złączem i bedzie pasowało to nie bedzie trzeba lutować, jeśli nie to wiadomo -ale nie ma się czego bać -lutowanie to przyjemna i czysta robota

 

natomiast duża pokrywa to u mnie pokrywa sprzęgła- i tam już jest sporo oliwki

można wymienić na dwa sposoby:

-albo zlać oliwkę i moto normalnie w pionie

-albo przechylić motocykl na lewą stronę i żadnych problemów z oliwką też nie będzie

 

nie wiem jak to wygląda konkretnie w gs500 ale u mnie wyglądało właśnie tak jak napisałem wyżej

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli motocykl masz już sprawny ( dzwignia hamulca i reszta :D ) i oprócz silnika wszystko działa, to można odlutować kable i wymienić jeden z impulsatorów, mia ma zadanego problemu.

Sprawdź tylko przed odpaleniem silnika czy ta zworka ( taki języczek który jest przykręcony do wału korbowego) nie ociera o rdzeń impulsatora.

Natomiast pokrywę radził bym dokręcać za pomocą klucza dynamometrycznego. Śruby mocujące pokrywy alternatora czy sprzęgła maja najczęściej moment dokręcenia 10Nm. Łatwo przekroczyć taki moment obrotowy i zniszczyć czy naciągnąć gwint w kadłubie.

Jeżeli nie stanowi to problemu możesz po wymianie impulsatora podjechać przez weekend do mnie i wymieni sie to na poczekaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Astarte, a coz sie stalo? Jakas (odpukac) gleba? :|

Sorry, za OT.

 

Pozdrawiam

No niestety :D sie jeździ sie ma :?

Ale ja żyję :D a motocykl sie naprawi.

 

nie wiem jak u Ciebie ale w mojej 750tce impulsatory były pod małą pokrywką z prawej strony -tam wogule nie było oleju więc jeden problem odpadał

U mnie też tak jest 8) więc rzeczywiście jeden problem z głowy.

 

natomiast duża pokrywa to u mnie pokrywa sprzęgła- i tam już jest sporo oliwki  

można wymienić na dwa sposoby:  

-albo zlać oliwkę i moto normalnie w pionie  

-albo przechylić motocykl na lewą stronę i żadnych problemów z oliwką też nie będzie

Aha - to sie jeszcze zastanowie, który wariant wybrać 8) - ale pewnie przechyle moto, bo przeca bez impulsatora nie odpali i bez nagrzania będzie zlewac sie cały dzień :?

 

Sprawdź tylko przed odpaleniem silnika czy ta zworka ( taki języczek który jest przykręcony do wału korbowego) nie ociera o rdzeń impulsatora.

Dobra, dzieki za info, jak mi tylko części przyjdą (i ja przyjadę do Bielska) to zabiorę się za naprawę, a jak cos to wpadnę do ciebie.

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Astarte: a jak to sie stanelo?

Dobrze,z e jestes cala :D.

A moto sie posklada :D

 

Pozdrowki

Muszę po prostu poćwiczyć awaryjne hamowanie, bo to jest moja pięta Achillesowa :?

Jechaliśmy z Pipcykiem drogą z jednym pasem dla każdego kierunku, ładnie weszłam na wysokie obroty coby dojechać do najbliższych katamaranów... no i niestety za późno spostrzegłam złowrogie czerwone światła stopu w samochodach przed nami, naciskam tylni hamulec, koło zaczyna tańczyć na jezdni, przedni (troszkę za słabo ;) ) - zwalniam, ale i tak zbyt mało coby nie zrobić sobie darmowej hopki z auta. Wybieram wariant lepiej poboczem niż powietrzem, no to skręcam, ale niestety zachaczyłam kierownicą o kufer Pipcyka (ma teraz ładne dziurki w nim :P na pamiątke) i moto kładzie się na prawy bok. A niestety pobocze było kamieniste i jak suzi szorowała to poobijała sie o nie. Gmol zgiety, ale ochronił, bo mogło być z moto gorzej. No i straty to właśnie dekle silnika (ten mały się cału połamał urywając także gwinty do dużego, więc po ptokach, muszę zmieniać oba) no i jeden impulsator. Oprócz tego lusterko, klamka hamulca i łańcuch. To se pojeździłam :oops:

Straty u mnie - siniak na ramieniu, przetarty lekko łokieć i wsio. Kurtka i spodnie poprzecierane.

 

A okazało się, że jakiś katamaran stał na poboczu i nie wiem czy mu się znudziło czy co, ale zaczął wycofywać na drogę. Katamarany zachamowały, Pipcyk też, a ja muszę takie hamowanie przećwiczyć :twisted: (teraz będę miała większą motywację do tego :) ). Ale nie ma tego złego... będę miała piękny nowiutki łańcuch z zębatkami. Rodzice się trochę przestraszyli moim pierwszym :P :D :D szlifem i kupią mi jakieś pożądne ubranko (albo pewnie już zapomnieli o tych obietnicach :D ).

 

pzdr @starte (jak na razie jeżdżąca tramwajem :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli się to komuś przyda to zapodaje numer do gościa od którego kupiłam części do gs-a, może ktoś będzie miał przez to mniej szukania:

 

- 696-184-114 (Dawid z Rybnika, notabene też na gs-ie jeździ)

Kupiłam od niego prawy dekiel silnika, cena mnie nie zmiotła i dostawa pocztą bardzo szybka (za pobraniem) 8)

 

W środę umówiona jestem jeszcze z kolesiem z Dąbrowy Górniczej, jeżeli tam też wszystko będzie wporządku to zapodam numerem.

 

A przez jednego typa ze Szczecina naprawa moto przeciągneła się, niech mu pryszcze na twarzy wyskoczą. Częsci podobno wysłał w poniedziałek (poprzedni tj. 9 maj), a jest już 16 maj... chyba pocztą gołębią one lecą :)

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astarte z**bie' date=' nie ma tego złego masz nowe doświadczenia i jeszcze gatki porządne dostaniesz :)[/quote']

No na gatki już się cieszę 8) , a jeszcze bardziej że w czwartek już powinnam na moto pośmigać :twisted: (STRZEŻCIE się bielscy kierowcy katamaranów). Dwa tygodnie bez niego to wieczność. Dobrze, że cały czas padało :twisted: bo bym chyba zeszła :(

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...