Skocz do zawartości

kupno I-go kasku - zupełny laik


Gość Pgaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj mam Virago 535 :D Ale nie mam kasku... Troche się rozglądałem, ale tyle tego jest że ... W każdym razie zupełnie się nie znam na rzeczy, a zaczynam jazdy na kat.A i coś muszę włożyć.

Szukam czegoś do 400zł. Wszelkie sugestie mile widziane, chodź by firma na którą warto zwrócić uwagę. Zastanawialem się nad :

Nolan N31 Diamant ,

Dainese D-Jet sm / cm. Poproszę jakieś ciekawe linki w tej sprawie na priv. Trochę testów czytałem i zauważyłem, że ludziska narzekają na przeróżne elementy (nawet profesjonalnych, firmiennych kasków). Dla mnie jest ważne bym się w tym kasku nie męczył i nie klnął na niego ;) Jeżeli ktoś jest bardzo zadowolony ze swojego to proszę o jakąś krótką wypowiedź. Pozdrawiam. Dzięki!

 

P.S. Jakie wady przeszkadzają wyjątkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam Nolana N41 . Wersja N31 to jest jakby jego krotsza odmiana. Ja na swojego nie moge narzekac. To za co go lube to miekka podkladka pod pasek zapinajacy pod broda, ktorego w Airochu nie bylo ( przynajmniej tym ktory mierzylem). Do tego przyzwoite wykonczenie, po poltorej roku eksploatacji praktycznie zero uszkodzen szyby, nie jest porysowana itd. System wentylacji nie ma tu jakiegos wiekszego znaczenia bo to jest Jet wiec latem jest chlodno bo wieje z kazdej strony, przynajmniej na twarz, a zima trzeba sie dobrze opatulic bo podwiewa pod same oczy. Ale taki urok Jetow. Tak wiec, jesli chodzi o Nolana to spokojnie moge polecic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze w Cabergu Jet Insider. Polecam ten kask, choc niektorzy mowia ze jest duzy gabarytowo (troche racji maja). Mowi sie ze Caberg ma najlepszy stosunek jakosci do ceny. Do 400 zl zmiescisz sie napewno (kask kosztuje cos ok. 350 zl).

 

Je Insidera cechuje napewno wygoda i komfort podrozowania. Ponadto jest dobrze wykonczony (uzywam go od 4 lat i nie ma sladow zuzycia w srodku (na zewnatrz wiadomo ze jakies mikroryski sa)).

Szybka nie ma rys.

 

Jesli chcesz uzwyac motocykl turystycznie, a napewno w jakims stopniu chcesz :D , to nie polecam kaskow bez szybki. Jasne, mozna jezdzic w goglach ale i tak jak dostaniesz pszczołą w czoło przy 100 km./h to zaboli.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka. Ja latam w GREXIE GJ1 za 300 zyla.Jest to to samo co NOLAN 41 tylko bez daszka.Jest wykonany z tych samych komponentów co nolan a szybka jest sygnowana tym samym znakiem . Wyściułka jest wykonana z materiału antybakteryjnego więc poco wywalać 560zł. www.grex.it Co do Nolana n 31to ma za krutki tył wiem bo koleś go ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , każdy chwali swoje , za krótko jeżdżę aby próbować uchodzić za znawce tematu , mam Royal Stara z szyba i mi najwygodniej sie jeżdzi w kasku bez szybki ,ja mam Uvexa De Vill a szwagier Nolana N41 aby samego siebie przekonać , że nie popełniłem błędu kupując kask bez szybki na dzień się zamieniliśmy i...wole bez szyby i dopasowane okulary, przed muchami chroni mie szyba motocykla a przynajmnie nie chuczy mi wiatr pod szybka kasku, co do jakości i trwałości jeszcze nic nie moge powiedzieć , ale De Vill jest w wyprzedaży model z kolekcji 2004 za 369 zyla i mozna do niego dokupić wizjer za 50 tyle ze nie bedzie otwierany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed muchami chroni mie szyba motocykla a przynajmnie nie chuczy mi wiatr pod szybka kasku,

ze swojego doswiadczenia wiem ze szyba motocykla + okulary nie chronia dostatecznie przed muchami i innymi latajacymi stworami. mozna dostac takie ciosy (doslownie CIOSY!) w czolo, policzki czy nawet brode ze uhhh...

podczas wycieczki w tarnowskie gory mialem tez niemila sytuacje (akurat zdazylo sie ze jechalem w garczku bez szybki) - pszczola (osa?) udezyla mi dokladnie w miejsce "polaczenia" glowy z kaskiem - wbila sie miedzy glowe a garczek i gdyby miala sposobnosc (czyt. czas) to potraktowala by mnie zadlem w skron - ałłł...

tak ze do turystyki nie polecam otwartych kaskow!

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No vasiliy - nie każdy ma tak złe doświadczenia z otwartymi kaskami

dobra szyba i kask+ okulary - dobre okulary

Ja mam złe doświadczenie z kaskami z szybą - wleciała mojemu kumplowi osa pod szybę na szczęście miałÂ jeszcze okulary. Zanim się zatrzymał dostał strzały. Zanim dojechałÂ do szpitala byłÂ cały spuchnięty - no wyglądał bosko przez tydzień - ale to jest wybitny pech.

Ja mam Caberga Freedom- otwarty kask - osobiście raczej tylko otwrte kaski ponieważ strasznie mój organizm oddaje ciepło- wiecznie ciepłe palce. Nawet w za luźnym kasku otwartym mam spoconą głowę - ale to także wyjątkowy przypadek. Przy otwartym kasku szyba obowiązkowo. Czasem ją zdjemuję no wtedy sztrzał na brodę z dużego bąka przyjąć to jest wyczyn- haha. Jednak z doświadczeń kolegów wiem że kask z szybą w 90% osób jest lepszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No vasiliy - nie każdy ma tak złe doświadczenia z otwartymi kaskami

dobra szyba i kask+ okulary - dobre okulary

Ja mam złe doświadczenie z kaskami z szybą - wleciała mojemu kumplowi osa pod szybę na szczęście miał jeszcze okulary. Zanim się zatrzymał dostał strzały. Zanim dojechał do szpitala był cały spuchnięty - no wyglądał bosko przez tydzień - ale to jest wybitny pech.

Ja mam Caberga Freedom- otwarty kask - osobiście raczej tylko otwrte kaski ponieważ strasznie mój organizm oddaje ciepło- wiecznie ciepłe palce. Nawet w za luźnym kasku otwartym mam spoconą głowę - ale to także wyjątkowy przypadek. Przy otwartym kasku szyba obowiązkowo. Czasem ją zdjemuję no wtedy sztrzał na brodę z dużego bąka przyjąć to jest wyczyn- haha. Jednak z doświadczeń kolegów wiem że kask z szybą w 90% osób jest lepszy.

nie no ja wiem ze mam troche nastawienie jak do jeza jesli chodzi o otwarte kaski - choc podrkeslam - to tylko jesli chodzi o turystyke. na dluzsza mete wydaje mi sie ze jet z szybka na chopperka jest niezastapiony :)

sam jezdze w "orzeszku" + okulary jesli mam do pokonania do 20 km' date=' albo chce zrobic przejazdzke po miescie. swoja droga Twoj kask (model freedom) szalenie mi sie podoba (i namawiam brata zeby sobie taki sprawil :( ) - bo co jak co ale do choppera [b']klimatem[/b] najbardziej pasuje typowy orzech :( - z tym sie zgadzam jak najbardziej!

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam ;).

Jaki waszym zdaniem Jet jest najlepszy?

Ogólnie widze, że wszyscy polecają Nolana albo Caberga.

Najdroższe Jety jakie znalazłem to te: http://www.infinitymotorcycles.com/product...=Schuberth%20J1 , http://www.infinitymotorcycles.com/product...Name=Arai%20SZF ale czy cena idzie tutaj w parze z jakością? Ten Arai mi się nawet podoba ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam kasku...

 

Jakiś czas temu temat był wałkowany. Poszukaj w archiwum a dowiesz się ciekawych rzeczy.

Ja chwaliłem wtedy kask integralny i choć zostałem raczej wyśmiany (wygląd faktycznie nie pasuje zbytnio do choppera) to nadal uważam, że to ma sens. Przeczytaj tamten wątek to zobaczysz jakie były opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...