Skocz do zawartości

Wymiana tłumika


piter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem co tam ustawiać bo narazie niemam i nieplanuję zakupu motocykla z wtryskiem :D

 

Ale skoro on sam (ten wtrysk) się dostosuje do tłumika i reszty to po co ludzie kupują te Power Commandery? Żeby poprawić sobie nastrój? :D

 

A tak nawiasem mówiąć to modele Harleya zasilane wtryskiem wymagają jakichś przestawień po wymianie wydechu i filtra. Podobnie jest np w VTX 1800 - tez trzeba kupić Power Comandera po wymianie wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power commander jest po to aby wycisnąć z silnika ostatnie rezerwy.

Tyle że o jakikolwiek normach spalin możemy sobie zapomnieć.

Najczęściej odbywa się to na drodze zmiany parametrów wyprzedzenia zapłonu oraz zmiany dawki wtryskiwanego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to Power Comander (nawet samam nazwa coś podpowiada :D ). Chodzi mi o to, że w tych kilku znanych mi przypadkach wymiany wydechu i filtra powietrza w motocyklach zasilanych wtryskiem trzeba było zmieniać parametry wtrysku albo montować PC. I narazie myslę sobie, że jednak wtrysk się nie dostosuje sam do nowych warunków. W byc może w ograniczonym zakresie tak, podobnie jak w motocyklach "gaźnikowych" wymiana wydechu niezawsze pociąga za sobą koniecznośc jakichś regulacji czy wymiany dysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś wymieniłem końcówkę z orginała co bzyczał na LeoVnce co chodzi jak rakieta :D w serwisie powiedziei ze nic nie trzeba ustawiać bo wszystko gra no muszę im wierzyć bo sprzęcik chodzi jak marzenie :D w każdym bądz razie jestem zadowolony wkońcu wiem że mój sprzęt żyje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy silnik jest wyposażony w sonde lambda. Jeśli tak, to na podstawie składu spalin powinien dobrac dawkę paliwa, oczywiście w rozsądnych normach, bo gdy ktoś ostro przegnie. Tzn. bedzie jezdzil na pustej rurze i K&N, to jestem pewien, że PC dostanie fioła i uzna, że sprzęt jest uszkodzony i zacznie działać w trybie awaryjnym! Obserwuj poprostu kolor świec zaplonowych... i dotego narazie się ogranicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piter fajnie że się cieszysz ale nie musisz pisac tego samego dwa razy...

 

Mówicie że nie zawsze trzeba zmieniac ustawienia a przeciez parametry po przejsciu z fabrycznego na pustą rure zmieniają sie diametralnie wiec jak z tym w koncu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...