Skocz do zawartości

Pogdybajmy: Virago 750 czy Intruder VS800


tomice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie marze co by to kiedys kupic. Lubie miec cel i wiedziec na co powiedzmy zbieram kase ;)

Ogladam sobie Allegro, forum i chwalone jest dosc mocno Virago 750. Mam teraz 400tke i niestety brakuje tej mocy, szczegolnie na wyjazdy z dziwczyna, bagazami. Czy 750 bedzie juz ok? Mam 175 wzrostu (jakies 75kg) takze chyba zadnego tysiaca nie potrzebuje. Dochodze do wniosku ze podoba mi sie to Virago (chodzi mi o roczniki do 1995, bo wiecej kasy to sie nie znajdzie).

Jako ze ogladajac Allegro, a takze widzac na zywo Intrudera bardzo mnie zauroczyl. Chcialbym poznac wasze opinie. A moze jeszcze cos innego?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jezeli chodzi o intrudera to moge cos powiedziec , od tego sezonu zaczołem jezdzic 800 USA version , zrobiłem ok 2tys km , kupiłem moto całkowicie sprawne w dobrym stanie wiec nic tylko smigac :twisted: . Smiga sie moim zdaniem naprawde dobrze, juz w winklach nie problem przytrzec podnogami :P , fajnie pracuje mała przerobka dyfozytorow koncowych i basik jest ... Moc nie jest najwieksza ale wystarczająca , a kopytko jest tez niezłe ;) , zawieszenie hmm no jak jechałem na bemowo troche zapakowany i 2 osoby potrafi dobijac ale naszczescie mam ograniczniki , ustawiłem najsztywniej i tez dobija , w jezdzie samemu git. Naprawde intruder bardzo mało pali mi no trasą wychodzi 4,5litra a mieszana jazda 5 nie przekracza. Virago nie jezdziłem ale przymierzałem sie tez wybrałem intruza ze wzgledu na ciekawszy wygląd , podobno ma trwały silnik moj juz ma 17 tys z tymi moimi 2 :twisted: to do remontu mysle ze daleko a maszyny ciągnie z piwnicy nie trzeba zyłowac naprawde polecam . :twisted: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie hmm no jak jechałem na bemowo troche zapakowany i 2 osoby potrafi dobijac ale naszczescie mam ograniczniki , ustawiłem najsztywniej i tez dobija , w jezdzie samemu git. pozdro

 

No wlasnie ja mam teraz ta mala Maximke i ma centralny amortyzator z tylu, to jak kupilem dobijal gdy jechalem sam. Teraz po regeneracji jest dobrze, ale we dwojke z bagazami potrafi niezle tluknac ;)

Jak ta kwestia wyglada w Virazce?

Fakt Intruz ladny, ale Virago tez wyglada takie grube :P Widzialem go na zywo dawno temu i nie mam porownania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie to słaby punkt Intrudera, w Virago jest chyba troszkę lepiej. Poza tym Virówki miały w jakiejś wersji 2 tarcze hamulcowez przodu - kolejny punkt dla Yamahy. Intruder za to ma ładniejszy kształt - ale to już kwestia gustu. Silnikowo tesprzety są podobne - moc około 50 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja mam teraz ta mala Maximke i ma centralny amortyzator z tylu, to jak kupilem dobijal gdy jechalem sam. Teraz po regeneracji jest dobrze, ale we dwojke z bagazami potrafi niezle tluknac  

Jak ta kwestia wyglada w Virazce?

nie wiem jak w rocznikach z nowa buda ale w starej budzie z centralnym amorkiem z tylu tyl niestety lubi dobic... nowa buda to juz 2 sprezyny wiec zapewne zupelnie inna bajka.

Poza tym Virówki miały w jakiejś wersji 2 tarcze hamulcowez przodu
dokladnie to wszystkie wersje od bodajze 89 roku kiedy to XV 750 dostala przydomek Virago. szczerze mowiac to jedna tarcza w starszych wersjach tez daja rade!

 

Jesli masz w zamierzeniu Virazke z 90' lat to jest to bardzo dobry wybor. Nie ma juz problemu z rozrusznikiem, moto bardzo trwale - ogolnie zachwalane. Co do wygladu to rzecz gustu o ktorym sie podobno nie dyskutuje - moim zdaniem ma bardziej WYRAZNY ksztalt od Intruza, co kolwiek pod tym mozna zrozumiec :banghead: (czyli jednym slowem jak dla mnie Virowka ma TO COŚ)..

 

tomice jesli chcesz to moge Ci wyslac na e-maila testy obu maszyn (jako uzywanych) - a przynajmniej Virowki bo Itruza nie wiem czy mam.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o co chodzi z tym rozrusznikiem?

O rozrusznik sie nie martw jesli chcesz kupic Virago z 90' lat. Chodzi o to ze starsze XV (roczniki 80' nie pamietam do ktorego dokladnie) mialy rozrusznik ktory poprostu popelnial samobojstwo :banghead: - jest mnostwo postow o tym na 4um.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie czytałem na angielskiej stronie porownanie kilku maszyn klasy 750 i 800 i to własnie intruz ma najlepsze kopyto virago tez była na 1/4 mili intruz ma 13,77 i 93 mile :twisted: , no ale wiadomo ze tu w takich motorkach nie chodzi o osiągi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze marauder 800  

piekne moto swietnie chodzi ,ten sam silnik co intruz.

 

No własnie główny problem Marauderów to "poprawiony" silnik. Złe umieszczenie smoka pompy olejowej powoduje łatwe zacieranie się silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem VS800 i uważam że jest to sprzęt raczej nieprzyjazny dla żółtodziobów. Główną przyczyną jest dosyć wysoko umieszczony środek ciężkości.

Swoje uwagi umieściłem parę lat temu w dziale motocykle, były pisane na świeżo więc nie będę sobie przypominał wrażeń sprzed lat tylko odeślę do wyszukiwarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Nie wiem jak Intrudery, bo nigdy nie miałem z nimi do czynienia, ale jeżeli chodzi o silnik i jego bezawaryjność to według mnie - tylko Virago. Zwłaszcza te po 92 roku, które w niezmienionej postaci produkuje sie do dziś.

Jeśli trafisz na nieskatowanego sprzeta, o którego właściciel dbał, to przebiegi nawet dochodzące do 150 tys km nie są niczym nadzwyczajnym dla tych silników. A to mówi samo za siebie.

A co do urody obu motocykli - każdy niech sam oceni.

Pozdrawiam wszystkich.

Do zobaczenia na drodze.

Ozz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...