Skocz do zawartości

Zębatki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyszła pora na pomidora... eee nie... na zmiane zębatek w hondzie... teraz mam tak że przy mocniejszym dodaniu gazu na asfalcie łańcuch zaczyna przeskakiwać :?

 

więc, jakie przełożenia polecacie? W 3/4 jazdy kilometry będą nabijane na asfalcie więc myślałem nad 15/38 ( takie chyba w MBX'ach są ).

 

A no i mam jeszcze jedno pytanko... mam w domu nówke zębatke 12 więc myśle że nie musze kupować nowej na przód... tylko jak teraz wyliczyć ile powinna mieć tylna zębatka by moc na tylnym kole była taka jak przy przełożeniu 15/38?? Z proporcji odwrotnie proporcjonalnej wyszło mi że ma być 12/48 ale pewnie się myle... jak to się liczy w praktyce??

 

Pozdrawiam i prosze o odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale namieszałeś w ortografii jak i matematyce ;)

Te "zemby" :lol: liczy się bardzo łatwo.

Trzeba podzielić ilość zębów tej większej przez ilość zębów mniejszej, i wychodzi jakie jest przełożenie.

Im ta wartość wyższa tym mniejsza prędkość max a większe można powiedzieć przyspieszenie i odwrotnie.

Jeśli chcesz poszukać zestawu o podobnym przełożeniu do tego: 38/15=2,533 a masz przednią zębatkę 12 to na tył potrzebował byś mniej więcej 30 zębów bo 30/12=2,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu.... Prosze tylko nie bijcie za mocno ;) wieelkie sorki i obiecuje, że poprawie ortografie... no ja piernicze jak mogłem takie błędy zrobić :P

 

Moge to pozmieniać?? nie no musze... :P Jezu jaki obciach :cry:

 

Wracając do tematu...

 

 

Jeśli chcesz poszukać zestawu o podobnym przełożeniu do tego: 38/15=2,533 a masz przednią zębatkę 12 to na tył potrzebował byś mniej więcej 30 zębów bo 30/12=2,5.

 

Tak na początku liczyłem... na zwykłej proporcji. Wydawało mi się że wyszło źle a tu następny zonk :roll:

 

To jakie zębatki ( ile zębów :?: ) polecacie do MTX'a :?:

 

Pzdr i wielkie sorki za błędy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...