Skocz do zawartości

Gaźnik - regulacja //Moto Bi Wektor 250


overkill
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem jak dobrze zysnchornizować gaźnik na dwa Garki ?.. kupiłem sobie Motorek i gasł mi przy wiekszych obrotach jak dzis go odpaliłem rano okazało sie że jak wyłaczyłem ssanie (reczne) to nie mogłem dodać wiecej gazu bo gasł... na ssaniu tak (do połowy) chodził bez problemu..

 

Niejestem ekspertem w tej materii ale motocykl może nie był rozgrzany dlatego gasł po dodaniu gazu. Pozwól mu pochodzić na sssaniu z 1-2 minuty a potem wyłącz ssanie i spróbuj dodać gazu. Motor sie nagrzewa do temperatury pracy po przejechaniu pewnego odcinka drogi, wiec możliwe że z rana (po nocy) miał opory z wkrecaniem na obroty.

 

Jeśli źle zrozumiałęm Twój problem to sorry że się wcinam :)

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł zobacz czy to ustrojstwo posiada w baku ten cały „odpowietrznik”. Może on być zapchany (albo go nie być) i po kawałku drogi paliwo przestaje dochodzić do gaźnika bo do baku nie wlatuje powietrze.

Wiem że głupio brzmi ...

 

Nie brzmi głupio , tylko to zdaje się prawda. Dzisiaj miałem ciąg dalszy testu i po osiągniąciu oszałamiającej prędkości 120 ko/h sytuacja się powtórzyła. PO czasie jeszcze raz. Będąc niezwykle w**nym przypomniała mi się Twoja porada i ściągnąłem wężyk z kranika. Paliwo pojawiło się po około 3- 4 sekundach. Moto zpaliło i pojachałem dalej. U znajomka w warsztacie na szybko powiększyłem otworki w korku i znacznie się poprawiło, albo tylko mi się tak wydaje. Postęp jest jeden - w czasie spokojnej jazdy nie ma już gaśnięcia silnika i udało się ustawić stabilne wolne obroty. Jutro ciąg dalszy :-)

 

Pozdro, pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie mówicie co cchecie ale jak na cene tego motoru to ja jestem coraz bardziej z niego zadowolony, jałowe obroty chodzą mi juz bez problemowo nie gaśnie po puszczeniu manetki jest wolny i cichy przyjemny głos z rury wydochowej na jałowych, przestał drżeć bo na początku tak było. Przyspieszenie juz ma całkiem oki jak na taki motorek.

A co do paliwa co mówił Paweł - moze źle trafiłeś bo u mnie paliwo leci bardzo dobrze i sprawdzałem czy nei m podciśnienia ale żadnych z tych problemów. Jedyny problem to było ciekniecie paliwa z podczujnika ale rozebrałem fachowo przykreciłem i jest oki :) Lańcuch naciagnąłem bo mi kolo źle ustawił, wajche od biegów ustawiłem sobie do nogi i teraz jest naprawde fajnie :( jak dla mnie za te pieniadze to bomba zobaczymy co będzie dalej ale tfuu tfu nie zapeszam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem korek, a konkretnie w środku nawierciłem otwory, o których chińcycy zamomnieli. Jak na razie moto śmiga OK, tylko wk**ją mnie do białości wibracje. Oprócz tego ... echhh, nie moge za dużo gadać teraz, bo musze mieć o czym pisać :-).

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego ... echhh' date=' nie moge za dużo gadać teraz, bo musze mieć o czym pisać :-).

 

Pozdro, Pawel[/quote']

 

Już nie moge się doczekać tego tekstu :)

Kiedy będzie w ŚM?

Jakoś strasznie mnie ciekawi co tam napiszesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mowiłem widocznie taki ci sie model trafil :) po za dokręceniem kilku śrobek i dostrojeniu do siebie no i tym paliwem - czujnik ciekł to wszystko jak narazie oki :( a wibracje ustąpiły po przejechaniu ok 60 km :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...