Skocz do zawartości

Rejestracja włocha - problemy.. pomocy!!


IG?A
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z rejestracją RRki.. o co chodzi : wiec motor ma orginalne wymeldowanie oraz kopie dowodu rejestracyjnego i z ta kopią sa problemy.. mianowicie powinna ona byc potwierdzona przez włoski wydział komunikacji a niestety nie jest.. nadałem temat sprzedawcy który sie tym zajął ale potrwa to naprawde długo (bo ok 2 tygodni) i niewiedomo z jakim skutkiem a sezon trwa.. i tu pytanie do was.. macie jakies pomysły.. ? ja wpadłem na pomysł podrobienia pieczeci i oddania ksera z pieczecią mojej producji.. i tu znowu kieruje sie do was z prosbą o skana takiego dokumentu z którego mogł bym wziac wzor na pieczatke.. z góry dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igła Ciebie chyba Bog opuścił?... wiesz, że jest to fałszowanie dokumentu czyli grozi za to odpowiedni paragraf ? Jeśli nie kupiłeś goorącego sprzetu to załatwiaj wszystko legalnie i nie zawracaj sobie i innym głowy podrabianiem pieczęci... Jak kupiłeś "piec" to masz problem i też nie baw się w fałszerza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no sprzet jest jak najbardziej legalny.. przecież pisze że mam orginał wymeldowania... ale nie mam potwierdzenia dowodu a bez tego w moim wyjatkowym wydziale komunikacji nie ruszysz (w 80% wydziałów w polsce nie robilo by problemów ale nie wrocławski który czepia sie do wszystkiego) ... jak mowisz ze to fałszerstwo no to kurde nie mam wyjscia i musze czekać na orginalny.. ku*wa a sezon ucieka :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne przeboje w szczecinie przy rejestracji swojej SVki... Przyjechała ona z Francji gdzie oryginał dowodu rejestracyjnego zostaje w ich wydziale komunikacji. Baba z okienka mając jego kopię i świadectwo wyrejestrowania a także zaświadczenie od prefekta poświadczające legalność popjazdu nie chciała zarejestrować motocykla. Dopiero zdecydowana interwencja u naczelnika wydziału pomogła. Babsko dostało opier....ol od naczelnika i dopiero wtedy wzięło sie do roboty...

może to jedyna słuszna metoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety baba z okienka powiedziała mi na wstepie za nawet wizyta u naczelnika nie pomaga .. trzeba dostarczyc dowóg rejstracyjny lub kopie potrwiedzoną pieczecia włoska a z tego co na tamtą chwile wiedziałem dowod został juz skasowany (w chwili kiedy zostało wydane wymeldowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz większy problem... w tej chwili jak sam rozumiesz trudno jest komukolwiek udowodnić że motocykl został wyrejestrowany a nie skradziony. nie masz w ręku żadnego dokumentu potwierdzajacego legalność pojazdu. ani dowodu rejestracyjnego ani dokumentu potwierdzajacego wyrejestrowanie. kopie dokumentów chyba sam rozumiesz że nie maja żadnej wartości o ile nie są potwierdzone za zgodność z oryginałem. w innym przypadku rejestracja kradzionego sprzetu była by dziecinnie prosta bo za pomocą ksero i drukarki mozna zrobic dowolną kopię dowolnego dokumentu.

jesli motocykl kupiłeś to postaraj sie o oryginały dokumentów (raczej nieosiagalne) lub potwierdzone kopie tych dokumentów. bez tego nikt legalnie nie zarejestruje pojazdu z oczywistych przyczyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam wymeldowanie i to orginał..

w takim razie jesteś w takiej samej sytuacji w jakiej byłem ja... tak jak napisał RyżyKoń poproś o podstawę prawną odmowy zarejestrowania pojazdu na podstawie przedstawionych dokumentów. To powinno nieco pobudzić ich do działania a Tobie dać argumenty do ewentualnej rozmowy poprzez prawnika. Urzednik nie jest królem i panem na włościach i MUSI działać zgodnie z prawem. Jeśli prawo stoi za nim to ty masz przesrane a jak nie ma przepisów uniemożliwiających zarejestrowanie to oni mają przesrane i muszą brać się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje do rejestracji jest potrzebny dowód rejestracyjny (jeśli pojazd jest zarejestrowany za granicą) LUB dowód wyrejestrowania(jeśli został wyrejesrtowany)

wg mnie nie mają prawa odmówić rejestracji

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:banghead: dzieki wielkie.. z tego wynika ze robia mnie w chu*a :P ale już poczekam do srody kiedy to dostane dokument potwierdzony z włoch i wsadze im to w dupe!! Przez ten je*any wydział nie latam już cchyba miesiąc.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...