Skocz do zawartości

Opony "kostki" a sprawa jazdy po asfalcie.


Rekomendowane odpowiedzi

Co do supermoto na Bemowie.

To problem tych, którzy mieli slicki polegał na tym, że niemieli pojęcia jak jeździć po tym kawałku odcinku szutrowego, poprostu jechali jak kaleki (wiem, bo w tamtym miejscu stałem) Problempolegał na tym, ze na asfalcie owszem slicki odstawiali tych na kostkach, ale nie tak jak kostki odstawiały slicki na tym kawałku odcinku szutrowego.

Żeby było jasniej, poprostu dużo więcej zyskiwali crossowcy podczas odcinku szutrowego.

Był jeden koleś, który był super przygotowany na asfalt, kładł się niesamowicie, ale niestety był 3-ci na podium, własnie dlatego, że go odstawiali na tym odcinku.

A tak BTW to Gratulacje dla Tomka Zycha, mimo wieku naprawde ostro daje rade z młodymi jak Swiderscy, Kurowski.

 

Co do fot, to mam pare, zapomniałem tylko obrobić, jak tylko obrobie to wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie chce wymienic oponki do mojej DR poniewaz mam zalozone uniewersalne oponki i nie mogllem wczoraj na poligonie ujechac ....rozumiecie same bloto..... ale tez duzo jezdze po asfalcie wiec niewiem co wybrac chce wziosc na tyl Mitas C-02 ale na przod niewiem wlasnie .... poradzcie cos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co do mitasów to świeta prawda.

 

Ja w sobote zrobiłem na kostkach jakies 160 kilosów po asfalcie.Pierwszy raz w kostkach.A opony to mam jakies gigantycznie wielkie kostki(chyba na maxa crossowe)Michelina. zdzieraja się jak cho*era. :| Przymajmniej zauważyłem od razu różnicę.

 

120/h da się ujechać spokojnie ale , hmm, bywało,ż e zakrety pokonywałem z zawrotną prędkością 25-30 km/h. Cóż. Taki świat.Wystarczy przecież kilka ziaren piasku...i bum.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

niestety te ktore mam ani te ktore mialem nie sa za wysokiej klasy bo mnie nie stać' date= ale za 230 na tyl i 180 na przod , no to nie jest znowu tak duzo,;)[/quote]

no to ładnie przepłaciłes , bo za 85e qpujesz komplecik metzelerków mc prosto z pierwszej reki oczywiście na padoku , a za 20e po jednym dniu startów :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem calkiem za darmo eleganckia kostke na ktorej jeszcze sporo polatam, jakas czeska firma ale nie mitas , 120 szeroka kostki nie zjechane , eleganckie na srodeczu tez sporo , a najciekawsze jest to ze mam jeszcze MUS do tych opon wiec pozegnam sie z dętką z tylu. Sam taki mus na allegro 250 kosztuje. Wujek byl w DE i akurat koles co mial jakiegos ktma zmienial opony wiec nie chcial kasy i oddal, bo tych newek skubany nie chcial sprzedac :P . Mus troszke jest pociety od niefachowego zdejmowania opony ale jeszcze jest spoko. ;) Jeszcze tylko cos na przod, musze dostac sie jakos na bajzel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich Dt gumy Mitas są bardzo dobre.Nasz kolega z FM' date='Wojtas ma CR 250,założył C10,i guma nie wytrzymała,powyrywało mu kostki z korzeniami nie wspominając już o lekkich uszczerbienich.Tu macie te gumy Mitasa http://www.mitas.motocykle.pl/cross.html

 

pozdr

 

To prawda! Mitas nadaje się to słabych piździków typu Dt 80 - tylko nie może być za szeroka guma, bo moto nie uciągnie :lol: Pozatym jakość i wytrzymałość jest marna co widać na fotkach:

http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p....php?pic_id=565

http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p....php?pic_id=566

 

Teraz mam Pirelli i różnica jest duza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas tych fotek nie widziałem,ale poprostu maskra,uszkodzenie na gumie z boku 8O... :? nie kupuje już Mitasów,wole doskładnać coś kasy i kupić lepszą gume,ale i tak kupiłem jakieś 3 tygodnie temu mitasa c 13 na przód :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wiem ze to nie miejsce na zemiszczanie ogloszen ale skoro juz mowa o oponach kostkach.... z checia kupie opone kostke na tyl, im lepsza firma tym lepiej, no i zebym jeszcze troche polatal na nich bo teraz to mam tak 1 mm bieznika na srodku i mi troche sie dupa slizga... :lol: tak wiec z checia kupie jakas oponke. Pozdrawiam

P.S. Na przodzie mam kostke gdzies 9mm, i ostatnio z zrobilem z kumplem Wojtkiem co ma XT trase gdzies okolo 200km caly czas po asfaldzie (jechalismy na zlot), srednia predkosc ok 100-105km i zero jakiegos strachu ze mi przod ucieknie czy cos, dlatego wlasnie nie chce nie innego oprocz kostek.

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdazylem sie pochwalic , ale na bazarze kupilem elegancka kostke na przod za bagatela :lol: 5 zlotych. Tyl jak juz wspominalem za darmo dostalem . Wymiana dwoch oponek kosztowala mnie 15 zyka czyli za 20 zlotych mam dobry komplecik kostek . :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...