Skocz do zawartości

Instruktorzy prawa jazdy kat A!


KACZOR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

KACZOR

a czy ty pomyslales moze zeby samemu wytlumaczyc swojej dziewczynie jak sie jezdzi?

 

moze jeste mlody i glupi sprzety mam nie najwiekszej mocy ale siostre sam uczylem jezdzic brata tez no i kilku kumpli zarazilem motocyklami zecz jasna musialem ich nauczyc jezdzic:)

 

a z tymi kursami to jest smiech na sali ja mialem przyjemnosc GN250 meczyc przez kilka godzin szkoda ze kolo nie powiedzial mi ze to mialo takie odejscie poruwnujac do JAWY 350 i pierwsza godzine uczylem sie jak tego sprzeta nie stawiac na kolo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no pomyslalem, tylko ona jest drobniutką malutką osóbką i moj sprzet jest dla niej za duzy i za ciezki.

Po prostu nie dosiegnie do ziemii.

 

Poza tym ,boi sie bo jak mowi , jest to za mocny sprzet jak dla niej.

 

 

Teraz myslimy,kto ze znajomych z Poznania ma mniejszy sprzet i kto moglby uzyczyc go, zeby Agatka choc troche sobie pocwiczyla.

 

Pzdr

 

Kaczor

 

KAWASAKI ZRX1100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda ze instruktorzy olewaja sobie kat A. Dogadalem sie z instruktorem, wykupilem 5h a on napisal 10 zeby dopuscili mnie do egz i myslalem ze da mi 5h pojezdzic po miesicie. I co?? Jezdzilem pol h po miescie ( od instruktora z domu na plac), a pozostale 2,5 na placu krecilem "8" Juz mialem dosc i zaczalem sie bawic, bo on w tym czasie mial jeszcze jednego kursanta na katB, a ze plac maly i piasek na betonie lezal to mi sie przednie kolo poslizgnelo ja mu przycisnalem na 1 biegu i hamowac zaczalem. Ratujac sie przed upadkiem wrzucilem o 1 kolo na co gosc myslam ze mnie z placu wywali, ale uprzedlilem go i powiedzialem zeby sobie pozostale 2h na placu w **** schowal. Nie macie pojecia jak sie gosc wkurzyl jak jako jedyny z jego 6-osobowej grupy zdalem na A za 1 razem :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opu jak bys zaczynal jazde od skutera to na glupiej WSK bys sie zamotal z biegami

Im wiekszy sprzet do nauki jazdy tym lepiej:)

A mysle ze najlepszym sprzecikiem do nauki jazdy dla dziewczyn bedzie MZ ETZ 250 jest niska w miare "duza"i dla poczatkujacego ma niezlego kopa:) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście niech Twoja kumpela zmieni szkołę/instruktora; kasę zawsze można wycofać. Co się tyczy instruktorów, to rzeczywiście bywają wśród nich buraki, absolutnie nieczające motocyklowych klimatów. Jak już wybierzesz się na plac manewrowy, możesz kazać "instruktorowi" np. wykręcić ósemkę. Ciekawe, czy podejmie wyzwanie i uratuje honor, czy też będzie wykręcał się chwilową niedyspozycją itp. ;)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki maly poscik na forum a tyle potrafi zdzialac ;)

 

Nawet nie musialem spotkac sie z kolesiem osobiscie.

 

Czyzby nasz pan instruktor z LOKu byl jednym z forumowiczow?

 

Po przeczytaniu naszej dyskusji na swoj temat zmienilo sie podejscie do naszej malej Agatki :)

 

Kolo juz jej nie opieprza jej jak za pierwszym razem i poswieca jej czas na nauke :(

 

Zastanawiam sie dlaczego nie mogl tak zrobic od poczatku? :buttrock:

 

Tak przy okazji pozdrawiam pana panie instruktorze z LOKu w Poznaniu.

A moja wredna gebe, to pewnie jeszcze nie raz bedzie mial pan przyjemnosc ogladac.

 

Wszystko w swoim czasie.

 

Pzdr

 

Kaczor

 

KAWASAKI ZRX 1100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam sie dlaczego nie mogl tak zrobic od poczatku? :buttrock:  

 

Bo moze to byly te jego ciezkie dni w miesiacu :lol:

 

No coz wykazal totalny brak podejscia pedagogicznego. Dobrze ze siezmienilo bo by bylo najlepiej zmienic miejsce nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ja tez mialam podobne przejscia z instruktorami z LOKu :? tyle ze z Warszawy i na kat. B. Wczesniej rwalam sie do prowadzenia auta (na kurs zapisalam sie jak tylko skonczylam 17 lat) a po kursie (z ktorego i tak w trakcie zrezygnowalam) zrobilam sobie polroczna przerwe bo mialam taka awersje do jazdy samochodem. Dobrze ze kumpel mnie zmusil do dokonczenia kursu :buttrock: (oczywiscie w innym osrodku) bo do tej pory pewnie bym prawka nie miala.

 

Teraz przymierzam sie do zrobienia kat.A. No i mam prosbe. Czy ktos moglby podac namiary na jakies sensowne kursy i sensownych instruktorow? Zaznaczam ze ja tez nigdy nie prowadzilam motocykla (no kiedys bardzo dawno temu rometa, jak wyrabialam karte motorowerowa, ale bylo to tak dawno ze nawet najstarsi gorale tego nie pamietaja ;)). Aha i jak na razie nie mam tez dostepu do zadnego jednoslada :? , wiec doszkalanie we wlasnym zakresie nie wchodzi w gre.

 

Pozdrawiam

CrashGirl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przymierzam sie do zrobienia kat.A. No i mam prosbe. Czy ktos moglby podac namiary na jakies sensowne kursy i sensownych instruktorow? CrashGirl

 

Prosze bardzo! Tomek Kulik i Piotruś Gadaj szkola jazdy Pro Motor na warszawskim Bemowie. www.pro-motor.pl

 

Trafilam do chlopakow "po przejsciach" podobnych jak Agatka... Najpierw zapisalam sie do jednej z warszawskich szkolek nastawionych na kat. B, a przy okazji prowadzacych tez kursy na kat. A. Nadmieniam, ze w zyciu wtedy nie siedzialam na motocyklu, nie mialam zieloniutkiego pojecia o gazie, sprzegle i biegach w moto. Zero pojecia. Wytrzymalam 4 godziny, uwazam, ze i tak duzo za duzo. Pan niczego nie uczyl i mial wszystko w nosie. Dobrze, ze mialam silna motywacje, bo po tych jazdach bylam rozczarowana i bylo mi strasznie zle... Perypetie co i jak - opisalam dokladnie w "Z pamietnika Lady Shadow" w tym dziale - na dalszych stronach. Tam tez opisalam jazdy u chlopakow. Niebo a ziemia! Po prostu nauczyli mnie wszystkiego co powinnam wiedziec... Specjalne podziekowania :buttrock: dla mojego Ulubionego Instruktora ;-)

 

Tak wiec z czystym sumieniem polecam nauke u Tomka i Piotrka. I u nikogo innego ;-)

 

 

Wasza Lady Shadow (zielony listek) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak chodziłem na kurs parę już ładnych lat temu(a może parenaście ;) ) miałem troszkę inny przypadek.Koleś zapytał sie kto już jeździł na moto i padło na mnie.Kazał mi rozgrzać sprzęt (WSK) i pokazać innym jak sie jeździ.Jak odpaliłem moto to zrobiłem lekkiego zrywka :) i.......szlag trafił łańcuch.Facio się zagotował i na jeździe byłem ok 5 min wszystkiego.Oczywiście egzamin zdałem bez problemu -ale ubaw miałem po pachy.Dziewczyny nie przejmujcie się dupkami,róbcie prawko a w razie czego ma jazdę ze swoim facetem trzeba iść i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszą wypowiedź wybrałem nie przypadkowo ten temat ;p. Po pierwsze (moje zdanie oczywiscie) LOK nigdy nie był i nie bedzie dobrym ośrodkiem szkoleniowym. 2 zawsze lepiej sie popytać kursantów odnośnie szkoły co i jak. 3 to fakt zawsze sie znajda takie pały, które nic nie robia tylko opier....ą. Sam zrobiłem kusr w Olsztynie w prywatnej szkole było poprostu super ( oczywiście jak nie cwaniakowałeś na dzień dobry ;) ) ---pozdrawiam Czesia--- Powiem jeszcze tylko tyle, ze nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Po takiej szkole dziewczyna na egzaminie poczuje sie jak na obiadku u babci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej szkole dziewczyna na egzaminie poczuje sie jak na obiadku u babci.

 

Mozna opieprzac jak sie i uczy wtedy nikt nie mialby pretensji ale opieprzanie bez wczesniejszego wytlumaczenia i pokazania nic nie daje. Osoba moze nauczy sie zdac egzamin ale to nie znaczy ze nauczy sie jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...