Skocz do zawartości

FZR 600, 92 rok - pytanie o świece i problem z biegami


Bronio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie świec. Chce kupić komplet nowych świeczek, marki NGK. W specyfikacji - zalecane mam CR9E, ale czy moge zamontowac CR9EK, z podwojna elektroda ? Bedzie wszystko dobrze działało ? I czy rzeczywiście wzrost wytrzymałości jest zauważalny ?

Drugie pytanie odnośnie skrzyni biegów... Pisałem już wcześniej, że nie mam drugiego biegu ( tzn. zębatki pozaokrąglane, przeskakują ). Jest tez inny problem, otóż czasem, kiedy mam wciśnięte sprzęgło i wrzucam jedynkę pojawia się dziwny... pisk?... Kiedy ruszam ten dźwięk powoli zanika, ale kiedy się zatrzymuje z jedynką i wciśniętym sprzęgłem - znowu powraca. Czasem wystarczy wrzucić dwojkę i później znów jedynkę i jest ok... Co to może być ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci trze jak sto diabłow w twojej skrzyni... drogi remont murowany...

 

Tak sie dzieje tylko przy wrzuconym pierwszym biegu i wciśniętym sprzęgle... Remont skrzyni i tak będę robił, żeby zmienić zębatki drugiego biegu - tylko chciałbym mieć pewność, żeby po remoncie również ta usterka zniknęła.

BTW. Ile kosztują zębatki drugiego biegu, wodzik ( zębatki to coś chyba koło 400zł jedna ? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie dzieje tylko przy wrzuconym pierwszym biegu i wciśniętym sprzęgle...

obstawialbym lozysko oporowe sprzegla. zrob tak: wrzuc np. 3 (bo 2 nie masz :buttrock: ) na pracujacym silniku, wcisnietym sprzegle czyli stojacym motocyku. pisk tez jest?? zrob tak kilka razy, mozesz na innych biegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[obstawialbym lozysko oporowe sprzegla. zrob tak: wrzuc np. 3 (bo 2 nie masz :buttrock: ) na pracujacym silniku' date= wcisnietym sprzegle czyli stojacym motocyku. pisk tez jest?? zrob tak kilka razy, mozesz na innych biegach.[/quote]

 

Tak jak pisalem - problem jest tylko na jedynce, co wiecej - czasem wystarcza przelaczyc na dwojke i pozniej z powrotem na jedynke i jest ok.... Problem pojawia sie czasami, generalnie jak juz sobie chwile pojezdze ( na zimnym nigdy tego nie ma ).. Nie wiem, tak jakby cos zle wskakiwalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem odrobinę dłuższą trasę i doszedłem do wniosku, że możliwe że to jednak wina sprzęgła. Raz bądź dwa razy ten pisk zdarzył się też na wyższych biegach... Piszczy jak mam włączone sprzęgło, w miarę jak puszczam - znika, jak puszczam całkowice wszystko jest ok. Ma ktoś może pomysł co jest przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem odrobinę dłuższą trasę i doszedłem do wniosku' date=' że możliwe że to jednak wina sprzęgła. Raz bądź dwa razy ten pisk zdarzył się też na wyższych biegach... Piszczy jak mam włączone sprzęgło, w miarę jak puszczam - znika, jak puszczam całkowice wszystko jest ok. Ma ktoś może pomysł co jest przyczyną ?[/quote']

wyraznie Ci napisalem: lozysko oporowe sprzegla i koniec tematu.

niemniej nie rozwiązuje' date=' to kwesti uszkodzonej skrzyni biegów.[/quote']

zgadza sie, to dwie odrebne sprawy, wiec zbieraj dziengi niestety :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...