Skocz do zawartości

Potrzebna opinia: Honda XL500 / 600 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rozgladam sie za tanszym sprzetem do turytyki i lajtowej jazdy po lesie.

Na oku mam glownie XL500 ze wzgledu na cene. Mozecie mi przyblizyc charakterystyke ow enduraka. Jak zniesie wyjazd w gory/nad morze :buttrock:

 

A tutaj przykladowy link do 600

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=48758361

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w archiwum enduro, było już pisane na temat tego modelu, ogólnie odradzam 500-tke.

Już lepiej dołożyć trochę i kupić 600 ccm , ma owiele nowszą konstrukcję silnika, oraz tarczowy hebel z przodu.

Jeśli zamieżasz podrużować we dwie osoby to zastanów się nad modelem z końca lat 80-tych, bo te z przed 85 podnużki pasażera mają mocowane na wachaczu co powoduje dyskomfort.

Silnik mocny, spokojnie staje na gumę z samego gazu, kanapa mało wygodna no ale to enduro a nie goldwing.

Motocykl bardzo poręczny i łatwy w prowadzeniu, w terenie znakomicie daje sobie radę, trzeba tylko przyzwyczaić się do jego masy (160kg) jeśli to opanujesz to można całkiem nieźle powymiatać.

Tutaj pisałem o jego danych technicznych, jest tam też opis motocykla ze ŚM.

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...pic.php?t=22162

Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Icea potrzebuje model do turystyki to polecam Xl600LM z bakiem o pojemnosci 28l rozrusznikiem i podwójnym przednim światłem. Jego masa na sucho to 150kg! Mada twojej Hondki (na sucho) to 135kg. Niestety nie moge zeskanować ale ze zdjęciem nie bedzie problemu :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolisz icea, ze podlacze sie z pytaniem (a przy okazji watek do gory pojdzie;) do honda-specow:

jak to jest z tymi silnikami hondy: mamy 600, a potem 650 montowane w XL-kach, dominatorach, slr-ach, a teraz - po niewielkich zmianach - w fmx-ie

i mamy silniki "V" (od transalpa 600 po afrike 750).

dlaczego honda produkuje dwa rodzaje silnikow do podobnych w sumie sprzetow (turystyczne enduro)?

pewnie pytanie "ktory silnik lepszy" jest bez sensu - wiec: jakie sa ich glowne wady i zalety?

no i: ktory z nich jest latwiejszy do naprawy samemu w drodze/w warsztacie w kraju 3-go swiata?

bede wdzieczny za odpowiedzi i prosze jednoczesnie o niezapominaniu o glownym pytaniu watku;)))

pozdro, dub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 600 w wersji LM i powiem jedno zaj** moto. Byłem nim miesiąc na Słowacji i codziennie mykałem po górach. Czasem kumpla KTM nie dawał rady z podjazdem ja natomiast na małych obrotach wspinałem sie prawie wszędzie. Żałuje że go sprzedałem i jeżeli będzie kiedyś okazja i gotówka to go kupię.

Jeżeli chodzi o pozytywy to duży bak,zero problemów z silnikiem. Uważaj na tylną zawiechę bo bardzo często jest już ostro zmęczona ale to dotyczy się też innych XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...