Skocz do zawartości

Chciałbym kupić Choppera tak do ok 10.000 - podpowidzcie cos


Gość Andrzej Janikowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

A ja zakupiłem niedawno (czyli po sezonie) Virago 535 (91r, 7500zł) i zadowolony jestem po pachy :D Co ciekawsze jest to mój pierwszy motocykl i nawet mi się nie śni, żebym miał go sprzedawać, a co będzie po sezonie czy dwóch, zobaczymy. Aktualnie PEŁNIA SZCZĘŚCIA. Wzrostu mam 180cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Andrzeju, ja ze swojej strony moge powiedziec, ze zdecydowanie mozesz zaczac od 600-650cm^3. Ja zaczalem od 750 (moto w mojej galerii to moje pierwsze moto). Wlasnie niedawno stuknął mi już trzeci rok jazdy i bez większych przygód (jakies ze trzy awaryjne sytuacje ityle - odpukac w niemalowane...). Na początku trzeba delikatniej z gazem, ale też nie jest to taka moc (45KM) zeby w razie pomylki i mocniejszego odkrecenia zostal na asfalcie. A ma to tez ta zalete ze po roku taki motocykl sie nie znudzi. Mi caly czas dostarcza On duzo radosci z jazdy (choc oczywiscie apatyt na coś większego już jest). A muszę zaznaczyć, że nie miałem tak długiego doświadczenia na drodze ja Ty (i nadal Go nie mam). Poza tym że czuje respekt do drogi i staram się zbytnio nie szaleć a już na pewno nie w ruchu ulicznym. Także uważam, że śmiało możesz pomyśleć o czymś większym, bo jednak 750cm^3 w czoperze to nie to samo co 750 w jakims sporcie czy nakedbiku.

O wirago 535 przy Twoim wzroscie raczej bym nie myslal. Ja mam 186 i jak się przymierzałem to raczej deczko przymały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś dodać od siebie to poleciłbym Ci Suzuki Intruder 800 - ja również jestem początkujący, zacząłem pod koniec tego sezonu i to jest moje pierwsze moto. mam 183 cm i powiem Ci, że motor jest w sam raz, przy Twoim wzroście nie wyobrażam sobie nic mniejszego. W moim i tak są wysunięte podnóżki, inaczej pewnie byłoby już mniej wygodnie, dlatego uważam że motor gabarytów Intrudera to dla Ciebie minimum. A pojemnością się nie sugeruj, ważne żeby mieć trochę rozsądku, poza tym większa pojemność to po prostu większy komfort jazdy i bezpieczeństwo (np. przy wyprzedzaniu). Jeśli chodzi o Intrudera to mogę jeszcze wskazać na dwa atuty - przystępna cena używanych modeli no i napęd wałem kardana.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, jestem początkującym motocyklistą (samochodem jeżdźe już 15 lat). Raczej używany (chociaż nowy nie wykluczony  :lol: - ale drożej widomo). Najchętniej Y Drag Star 250 ale nie jest sprzedawany  ;) może 125 - nie wiem czy nie za słaby :?: . 650 myłby cool, ale chciałbym pożyć jeszcze (chociaż czemu nie) Może macie inne propozycje. Jestem wysoki 196 i nie wiem czy zmiszcze się na niewielkim motorze (125)

A przy okazji parę innych pytań:

- czy 25-30 tys km to durzo dla motoru czy już czas na remont

- czy drogie jest serwisowanie motoru

- czy kupować z komisu czy ogłoszenia - ryzyko kipskiego zakupu

- gdzie trzymacie swoje maszyny (garaż, parkin strzeżony, piwnica)

- czy istnieje niebezpieczeństwo kradzieży (można zostawić na ulicy na pare godzin?)

- jakie dodatkowe zabezpieczenia trzeba zastosować (widziałem takie zapięcia na hamulec przedni + imob. w kluczyku + alarm) czy to wystarczy  

 

Jak widzicie dopiero zaczynam i wiele wątpliwości poza tym nie chciałbym spalic pierwszego podejścia.

 

pozdrowienia Andrzej :)

 

:D spróbuj pogrzebać trochę w starych tematach napewno znajdziesz większość (jak nie wszystkie ) odpowiedzi na swoje pytania.

 

przy Twoim wzroście śmigałbym GS-m takie duże enduro (bmw nie mylić z suzi) :-D najlepsza propozycja na dziurawą polską "autostradę" :-D

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poprostu nie zwracam uwage na daty, jak cos dla mnie jest na samej gorze to znaczy ze jest najswiezsze, a ze komus chcialo sie to odgrzebac po tylu latach... to faktycznie chyba problem motocykla juz nie istnieje, bo to pewnie juz 3 sezon w siodle bedzie zamykany :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja polecam Virago xv750!!!

to naprawde fajny motor a w tej kwocie kupisz juz ladny motorek 91- 92r

POZDRAWIAM!!!

 

[ Dopisane: 27-11-2005, 11:36 ]

PS poszukuje dobrego warsztatu w ktorym mogl bym doprowadzic moje virago do dobrego stanu

 

[ Dopisane: 27-11-2005, 11:38 ]

dokladniej chodzi mi o remont silnika i gazniczkow - silnik jest na chodzie ale ciagle cos jest nie tak... brrrr :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...