Skocz do zawartości

amortyzator tylni


Rekomendowane odpowiedzi

no wiesz ja mam moim zdaniem w moim moto takie bardziej miekkie to jak przelece 3m i laduje to amortyzatory sie wgniataja na maxa, wiec na bank musisz miec twarde zawieszenie, tylko tez bez przesady zeby ci rama sie nie polamala jak skrecisz amortyzator na maxa, no i trzeba uwazac zeby lagow z przodu nie wybilo z polek ;)

uwazal bym tez na twarde oleje do amortyzatorow bo czasami jak sie kupi za twardy to bedzie po prostu za twardo i rece beda bolaly,

poza tym jak chcesz skakac na jakies duze odleglosci to Cross'ak albo WRka z endurowcow, czy EXC.

po prostu zawiecha musi byc przystosowana do lotow dluzszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim ustaw napięcie wstępne sprężyny bo bez tego nie masz co regulować siły dobicia. a regulacja siły dobicia zależy od rodzaju hopy i tego jak ją przelatujesz. nie ustaw za twardo przodu bo na szybkich prostych nie utrzymasz kierownicy. czasem lepiej mieć twarde lądowanie niż złapać "rybe" tuż przed skokiem.

a ten olej to tak z 15w

nie za gęsty? jaki masz motocykl?

ja do siebie wlałem teraz 5w ale może być troche za rzadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam suzuki rmx 70 z przodu zawieszenie showa tylko nie zabardzo się orientuje jak tam wlac i sposcic to bo umnie niema na gorze kolo polki zadnych śrub ani nakretek bo wiem ze zgredzik jezdzil KTM 250 EXC racing to on pokazywal ze ma takie nakretki u gory i poprostu odkreca i sposzcza jakis gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
bo wiem ze zgredzik jezdzil KTM 250 EXC racing to on pokazywal ze ma takie nakretki u gory i poprostu odkreca i sposzcza jakis gaz

 

Ten "zgredzik" spuszczał powietrze z lag, które się w nich gromadzi (zawieszenie pracuje, simmeringi wpuszczają do środka nieco powietrzam ktore w lagach się spręża). Od tego są śrubki spustowe u góry lag. Powinno się spuszczać nagromadzone i sprężone powietrze średnio co 5 jazd.

 

PS - Kurde człowieku jak masz dyslekscje (niezłe wytłumaczenie) to chociaż przecinki stosuj. Bo czytać nie idzie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...