Skocz do zawartości

Jak usunąć klej " SUPERGLUE " ??


TUREK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie jak usunać klej " superglue" z odbłyśnika w reflektorze :?: :?: - żadne drapanie ,skrobanie itp... nie wchodzi oczywiście w grę :!:, może jest jakiś specyfik ,który usunąłby to draństwo jednocześnie nie uszkadzając odbłyśnika :idea: :?: ,jakieś pomysły :?: :?: :?: doświadczenia :?: :?: :?:

 

 

Pozdrawiam Turek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł, ale tylko w przypadku, gdy klej nie związał się ze strukturą odbłyśnika a jedynie mocno przylgnął do jego powierzchni. Na szybie (szkle) SuperGlue tworzy taką powiedzmy "folijkę", którą można bardzo ostrożnie podważyć i delikatnie zdjąć z powierzchni. Popróbuj, czy może i u Ciebie nie jest podobnie. Może stworzyła się tylko warstewka tego specyfiku a nie wżarł się w materiał głęboko?

 

DOPISANE:

 

W internetowni na szybko znalazłem tylko "benzyna ekstrakcyjna" ale tutaj byłbym ostrożny. Jeśli odbłyśnik jest platykowy klej chyba nie zejdzie. Jeśli jest szklany (chyba nie ;) ) lub metalowy, myślę, że jest szansa. Inna sprawa, że możesz trochę kleju nakapać na podobną powierzchnię i testować bez ryzyka uszkodzenia reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo tylko na lakierowanej owiewce :P benzyna ekstrakcyjna nie zadzialała po ok. 15 sekundach od kiedy mi sie "nakapało". tego preparatu do tarcz jeszcze nie próbowalem bo nie mam go pod reką.

 

SuperGlue tworzy taką powiedzmy "folijkę", którą można bardzo ostrożnie podważyć i delikatnie zdjąć z powierzchni.

z lakierowanym plastikiem niestety zwiazal na stale :?

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparat do czyszczenia tarcz hamulcowych (Wurth lub Liquid Moly) poradzi sobie z tym bez trudu.Jest bezpieczny dla lakieru wiec dla szybek plastikow itp nie powinien stanowic zagrozenia.

 

a powiedz mi próbowałeś :?: - czy to są tylko przypuszczenia :?:

 

pees. aceton nie działa :P

 

Pozdrawiam Turek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zadziała rozpuszczalnik, będący nośnikiem tegoż kleju cyjanoakrylanowego. Trzeba zapytać jakowegoś chemika, lub z opakowania wywnioskować co to jest. Może gdzieś w internetowni? Później szukać.

 

z lakierowanym plastikiem niestety zwiazal na stale

...toteż napisałem, że mam na myśli szkło. Z szyb okiennych schodzi w postaci odprysków tej właśnie cienkiej folijki. Jeśli reflektor naszego sąsiada ze wschodu - Turka - jest plastykowy, może być kłopot, jeśli szklany (w co wątpiłem) była moja propozycja..jeśli metalowy (u mnie jest taki) nie wiem - może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zadziała rozpuszczalnik' date=' będący nośnikiem tegoż kleju cyjanoakrylanowego. Trzeba zapytać jakowegoś chemika, lub z opakowania wywnioskować co to jest. Może gdzieś w internetowni? Później szukać.[/quote']

 

ok ! -mój serdeczny przyjacielu z zachodu :twisted: -będe szukał :!:

 

Jeśli reflektor naszego sąsiada ze wschodu - Turka - jest plastykowy' date=' może być kłopot, jeśli szklany (w co wątpiłem) była moja propozycja..jeśli metalowy (u mnie jest taki) nie wiem - może.[/quote']

 

jest plastykowy :P -niestety i sądząc po osadzie na krawędzi kleju to niestety wszedł w reakcje a odbłyśnikiem :P . Z tą " folijką " to masz racje serdeczny przyjacielu z zachodu ale jak robiłem próby na podobnych materiałach to " folijka " odchodzi ale z " lakierem " :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparat do czyszczenia tarcz hamulcowych (Wurth lub Liquid Moly) poradzi sobie z tym bez trudu.Jest bezpieczny dla lakieru wiec dla szybek plastikow itp nie powinien stanowic zagrozenia.

 

a powiedz mi próbowałeś :?: - czy to są tylko przypuszczenia :?:

 

pees. aceton nie działa :P

 

Pozdrawiam Turek

 

To ,ze jest bezpieczny dla lakieru wiem z autopsji. Usuwalem tymi specyfikami rozne zabrudzenia i nawet bardzo gruba warstwe farby olejnej,ktora nieudolnie maskowala zadrapania na owiewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyjanoakryle najlepiej usuwa się, oczywiście, jeśli jest taka możliwość, podgrzewając zapalniczką. Klej ten, nawet po wyschnięciu jest dość łatwopalny i błyskawicznie wypala się. Tę metodę stosuję do czyszczenia igły do nakładania kleju przy zabawach z modelami. Szybko i mało absorbująco.

Przy odbłysniku, lakierach, plastikach jednak tej metody nie polecam.

Pozdrawiam,

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyjanoakryle najlepiej usuwa się, oczywiście, jeśli jest taka możliwość, podgrzewając zapalniczką. Klej ten, nawet po wyschnięciu jest dość łatwopalny i błyskawicznie wypala się. Tę metodę stosuję do czyszczenia igły do nakładania kleju przy zabawach z modelami. Szybko i mało absorbująco.

Przy odbłysniku, lakierach, plastikach jednak tej metody nie polecam.

Pozdrawiam,

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...