Skocz do zawartości

FANI HONDY VFR 800 ( Honda VFR800 )


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ciekawe ile ci wyjdzie ,ja nie wiem ale ja jak zobaczylem tą sumę to się lekko wystraszyłem, bo za auto full opcja wychodzi mi 500f ,a za moto podstawowy 700f ,nie wiem może coś zle robiłem, albo na plastiki jest dużo drożej ,jak bym płacił za moto 400f to wcale bym nie kombinował.

Edytowane przez zakwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a krotko jakos, moze 2 dni..... wiesz szef pewnie gdzies balanguje i dlatego czekasz... ale forum slabo cos sie kreci.. jak zapodasz juz moto to zapraszam na jaki meeting :( .. sam teraz mam malo czasu (zmieniam mieszkanie) ale jak sie zgadamy pod ace np to podjade..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem juz, bez problemu przeszla MOT. Maly problemik mam z ubezpieczeniem. Przy wybieraniu prawka (full UK, international......itd.) jak wykupuje sie polise nie wiem dokladnie co mam wybrac. Czy EC znaczy european country? Dajcie szybko info jak mozna cobym jutro mogl wyruszyc na trase.... choc pogoda do du...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC lub EEC znaczy European czylo polskie prawko nalezy do tej grupy, UK to UK a International to miedzynarodowe prawko ale to ciebie nei dotyczy chyba ze masz takie. Ogolnie prawko UK a EEC nie powinno robic roznicy w cenie, bynajmniej ja tak mam. Pzdr.

 

PS. Gratulacje sprzeta. Podrzuc jakies fotki to bede wiedzial za jaką VFR oglądać się na Londyńskich ulicach. Pozdro.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC lub EEC znaczy European czylo polskie prawko nalezy do tej grupy, UK to UK a International to miedzynarodowe prawko ale to ciebie nei dotyczy chyba ze masz takie. Ogolnie prawko UK a EEC nie powinno robic roznicy w cenie, bynajmniej ja tak mam. Pzdr.

 

PS. Gratulacje sprzeta. Podrzuc jakies fotki to bede wiedzial za jaką VFR oglądać się na Londyńskich ulicach. Pozdro.

fotki byly zamieszczone we wczesniejszych postach-tylko dwie nie za ciekawe ale innych nie posiadam na razie

Prawie gotowy juz jestem do jazdy......hmmm prawie....

Tu ten bol bo moje prawko lezy w Polsce w urzedzie komunikacji wiec musze wyslac swoje stare do rodzicow coby poszli mi odebrac nowe z A kategoria MYslicie czy wydadza mojemu tacie jak powie ze zgubilem stare? Zaoszczedzilbym na kurierze, wysylal ktos dokumenty poczta? Czy raczej tylko kurier wchodzi w gre. No i musze wymienic na angielskie pozniej.

Insurance kupilem od H&R za 323 funciaki TPF&T, moto trzymane na ulicy. Oni niby wymagaja niby zeby miec angielskie prawko, ale przy kupowaniu masz opcje do wyboru. W mailu potwierdzajacym zakup dolaczyli ze jak przysla polise bedzie jakis formularz zeby im odeslac na potwierdzenie certyfikatow na wszystkie zabezpieczenia przy moto i ze posiada sie prawko. Czy beda chcieli zeby odeslac im np. kserokopie mojego prawka? Ups.... moga mi wstrzymac polise czy cos takiego?

Przy ubezpieczaniu auta nie mialem zadnych problemow, przyslali polise i wszystko, nic nie musialem im odsylac.

Pocieszcie mnie jakims dobrym niusem bo zaraz dostane jakies choroby..... hmmm jak by nazwac jak masz moto w garazu gotowe do jazdy a nie mozesz jechac?..... nie bede przeklinal.... :icon_biggrin:

pozdro dla wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawka nie wydadzą ,musiał byś zgłosić to na policji i wtedy sam do urzędu no chyba że masz znajomości, a z ubezpieczeniem przekombinowałeś bo jakby co to będziesz za te prawko polskie miał przerąbane a niedawno sam mówiłeś że nie warto kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec, żeby odebrał Twoje nowe prawo jazdy musi zdać stare.

Wyślij list polecony (bo mądrzy ludzie tylko tak przesyłają dokumenty), ojciec Ci odeśle poleconym prawko nowe i luzik.

Nie wiem, czemu się upierasz, że musisz mieć angielskie prawo jazdy, skoro przez 3 lata można jeździć na polskim od czasu zamieszkania w UK. (patrz post nr 10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec, żeby odebrał Twoje nowe prawo jazdy musi zdać stare.

Wyślij list polecony (bo mądrzy ludzie tylko tak przesyłają dokumenty), ojciec Ci odeśle poleconym prawko nowe i luzik.

Nie wiem, czemu się upierasz, że musisz mieć angielskie prawo jazdy, skoro przez 3 lata można jeździć na polskim od czasu zamieszkania w UK. (patrz post nr 10).

Wlasnie zamierzam tak zrobic, jutro smigam na poczte. Mam nadzieje ze dojdzie bez problemu.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dostaniesz polise, i formularz zwrotny oraz prosbe o przyslanie ksera prawka i certyfikatow zabezpieczen jakie podales ze masz.

ktos do Ciebie jeszcze przekreci, pogadaj... powiedz jak wszystko wygalda...

ja odeslalem co mialem, napisalem list, ze prawko jest w trakcie dodawania kat A w DVLA, doslalem po jakims tygodniu czy 2 i wtedy przyslali mi certyfikat ubezpieczenia

troche Cie skasowali, jednak sprzet inny, sam dalem 270 a trzymam na ulicy a dzielnica tez nie rewela..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wyslac Ojca do urzedu to najpierw musi miec uwpowaznienie na zaltawienie tej sprawy czyli kwitek urzedowy ze go upowazniasz do zalatwienai tej sprawy oraz drugie takie same ale na odbior prawka. inaczej twoj tatko nic nie zalatwi w urzedzie. Wiem bo sam kombinowalem z prawkiem poprzez tate. Jesli prawko zgubiles to nei trzeba nic z policji chyba ze zostalo skradzione. Do tego Twoj tat amusi pobrac te upowaznienia z urzedu i wyslac do ciebie, ty je wypiszesz i odslyasz do PL wraz z pozostalymi papierami. Tata idzie do urzedu i zalatwia sprawe. Nie zapomnij ze musza byc 2 upowaznienia - 1 na wymiane prawka przez tate a drugie na odbior gotowego prawko bo inaczej nie wydadzą.

 

A co jazdy bez prawka w UK to lipa torche. Jesli nie masz prawka albo MOT`u to towje ubezpieczenie automatycznie jest niewazne. Za ajzde bez ubezpieczenia jest nawet 12pkt. czyli max czyli Disqualified from Driving a to lipa. Do tego dochodzą mandaty i oczywiscie sprawa w sadzie niezaleznie czy cos sie stanie podczas jazdy czy nie. Z kolei jazda bez prawa jazdy np. jesli byles zdyskfalifikowany moze cie kosztowac 5000GBP (tak, 5 tysiecy) oraz 6 miesiecy wiezienia. Ja raczje bym nie ryzykowal dopoki nie masz dokumento w reku. Policja mzoe nie zorzumiec Twojej sytuacji i od razu trafisz w kajdanki i do aresztu, moto pojdzie na parking a ty bedizesz mial lipe. Londynska policja nie pier..oli sie w tancu, jak cos nie pasuje to krotko jadą z delikwentem. Sam sie kedys przekonalem gdy mialem jzu prawko UK i swiezo zaczalem prace na kurierce - z czystej niewiedzy mialem zle ubezpieczenie czyli zwykle a powinienem miec kurierskie (ok.200-300%) a psy zatrzymaly mnie za brak TAX`u i w koncu doszlo do tego ze dostalem 200GBP +6pkt za brak ubezpieczenia . bo potraktowali to jako jazde bez ubezp. w ogóle i kolejne 60GBP+3pkt za cos tam . A max jest 12pkt, punkty znikaja po 3 latach, punkty karne podnosza stawke ubezp. niesamowicie itd. A wszystko przez ten ich nowy system ANPR wspolpracujacy z CCTV - przed tym nie ma ucieczki a psy przyjezdzaja do ciebie w ciagu kilku minut, do tego maja na bierząco informacje na jakiej ulicy jestes, gdzie skreciles itd wiec raczej znajda bez problemu. Gdzie sa zwykle kamery na ulicy tam jest ANPR. j*b.ne g..no.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy po fachu,

chciałbym zapytać czy znacie może jakieś strony z danymi pozwalającymi na identyfikację VFR 800 z lat 1998 do 2001 po numerze ramy???

 

Niestety pomimo poszukiwań w necie trafiam jedynie na podstawowe informację typu pojemność i podstawowe dane.

Nie ma także informacji o identyfikacji moto w zakresie koloru - numer koloru jest siedzeniem ale pytanie jak go zinterpretować ?

 

I pytanie z innej beczki ?

Czy przy pracy na wolnych obrotach zauważacie tzw. efekt cofki czyli w momencie przyłożenia np. kartki papieru do wylotu tłumika kartka nie jest odpychana (wydech spalin powinien ją odepchnąć) lecz dociskana do tłumika ...

Jeden ze sprzedawców stwierdził że nie pali jeden cylinder i po zmianie świec tak ma być ???

Za wszystkie informacje dziękuję :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...