Skocz do zawartości

Niemiecki hełm


Wilq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałeś w życiu kogoś jeżdżącego z kaskiem wermachtu ?? no chyba ze nazista jaaaa pier...le hahahah

 

Malo widziales, widuje calkiem czesto, zarowno z metalu jak z plastiku.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość łysy31

Wermacht nie był organizacją przestępczą, armia jak armia. Jestem ze śląska i moj pradziadek zginął w wermachcie takie czasy. Co innego jest noszenie symboli nazizmu i propagowanie ich ideologi.

Są przecież grupy historyczne które na potrzeby historii noszą,kultywują tradycję-nie widzę problemu.

Co im zabronić :blink: http://www.logo24.pl/Logo24/1,85834,5809117,Raport_z_pola_bitwy.html

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rozmów z tamtym pokoleniem wnioskuje, ze nie było się czym chwalić czy szczycić będąc w wermachcie i będąc Polakiem.

Oczywiście zgadzam się ze wermacht zaciągał Polaków mieszkających na śląsku, czy w Małopolsce (dawnej Galicji) pod okupantem Austriackim.

Również znam przykłady ludzi którzy z wermachtu uciekli i wstąpili do AK. Uważając ze dla Faszystów, "Rasistów i osób których ideologie odbiegają od normy" nawet w małej części służyć i umierać nie będą.

Uważam ze Hełmy tego typu powinny być w muzeum, a nie na głowie Polaka.

 

http://static.myvimu.com/photo/01/2880123_m.jpg

 

http://powstanie-warszawskie-1944.pl/helmets/m17_m31_b.jpg

 

Znaki tego typu w jakimś sensie reklamują Faszystowskie Ideologie, i po prostu nie przystoi w czymś takim chodzić, jeździć.

PS. Autor napisał ze hełm jest Niemiecki więc jak każda Armia Świata swój symbol musi mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq dziadek z Wehrmachtu ?? hahah

Widziałeś w życiu kogoś jeżdżącego z kaskiem wermachtu ?? no chyba ze nazista jaaaa pier...le hahahah

 

Warto wiedzieć, że ten wzór hełmu był również używany w Polskiej Armii.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość łysy31

Warto wiedzieć, że ten wzór hełmu był również używany w Polskiej Armii.

Nie pisz takich rzeczy bo wiesz jak dawniej nazywał się Wrocław-Breslau i napiszą ci że nie jesteś Polakiem :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The town has been known in German as Neu Sandez and in Hungarian as Újszandec. The Rusyn (Galician) name was Novyj Sanc. Its Yiddish names include צאנז (Tsanz) and נײ-סאנץ (Nay-Sants).

 

Każde miasto miało jakieś nazwy, co nie znaczy ze nie było tam Polaków :)

Edytowane przez Felice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz takich rzeczy bo wiesz jak dawniej nazywał się Wrocław-Breslau i napiszą ci że nie jesteś Polakiem :biggrin: .

 

 

Koko spoko, NRD-owcem też nie jestem a po wojnie przez kilakadziesiąt lat hełmy te używane były również w tamtejszej Straży Pożarnej :wink: długi temat i raczej dla kumatych, żeby nie bić piany.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hełm jak hełm nic do tego nie mam, ale do symboli na nim już tak :) w polskim prawie łysy31 o czym powinieneś wiedzieć jako stróż prawa jest zapis o reklamowaniu i szerzeniu treści, symboli faszystowskich, nazistowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość łysy31

hełm jak hełm nic do tego nie mam, ale do symboli na nim już tak :) w polskim prawie łysy31 o czym powinieneś wiedzieć jako stróż prawa jest zapis o reklamowaniu i szerzeniu treści, symboli faszystowskich, nazistowskich.

Po co piszesz o czymś co wszyscy wiedzą, masakra poczytaj moje posty od początku i jakie linki dałem, masakra .

Masz lubisz takie pierdoły " na podstawie art. 256 kodeksu karnego: Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Co mają do tego grupy historyczne i pozostałe posty :banghead: .

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano Wczoraj, 09:05

 

snapback.pngUżytkownik J.Pastor dnia nie, 27 maj 2012 - 21:29 napisał

 

Warto wiedzieć, że ten wzór hełmu był również używany w Polskiej Armii.

Łysy31

Nie pisz takich rzeczy bo wiesz jak dawniej nazywał się Wrocław-Breslau i napiszą ci że nie jesteś Polakiem :biggrin: .

 

Żartujesz sobie z dziwnych rzeczy, masz ciekawe poczucie humoru. Czy ja słowem napisałem o kims ze nie jest Polakiem , lub zarzucałem nie Polskość ??

Ja pisze o symbolach, nie właściwych by znajdowały się na kogokolwiek głowie.

Do Samego Hełmu podkreślam nic nie mam.

Edytowane przez Felice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq dziadek z Wehrmachtu ?? hahah

Widziałeś w życiu kogoś jeżdżącego z kaskiem wermachtu ?? no chyba ze nazista jaaaa pier...le hahahah

Warto wiedzieć, że ten wzór hełmu był również używany w Polskiej Armii.

 

hełm jak hełm nic do tego nie mam, ale do symboli na nim już tak :) w polskim prawie łysy31 o czym powinieneś wiedzieć jako stróż prawa jest zapis o reklamowaniu i szerzeniu treści, symboli faszystowskich, nazistowskich.

 

Symbole faszystowskie, nazistowskie - zgadza się.

Ale..

Swastyka nie jest ani faszystowska, ani nazistowska. Stąd są chętni do umieszczenia takowej na swoich hełmach.

Zazwyczaj spotykałem takich 'pyrkaczy' jeżdząc przez Niemcy.

Edytowane przez Bosozoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbole faszystowskie, nazistowskie - zgadza się.

Ale..

Swastyka nie jest ani faszystowska, ani nazistowska. Stąd są chętni do umieszczenia takowej na swoich hełmach.

Zazwyczaj spotykałem takich 'pyrkaczy' jeżdząc przez Niemcy.

Czy takowi maja na kaskach, taka Swastykę ---> http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/63/HinduSwastika.svg

Jeśli tak... to chyba zrozumiesz ze różnica jest ogromna do tej Swastyki ---> http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/Nazi_Swastika.svg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki hełm jest spoko , miałem taki do rusa , przestrzelony był a to + 10 do lansu:D .

Jak sobie na junaku będziesz pyrkał w takim "kasku" to problemu z policja być nie powinno (byle by sie nie spinać w razie kontroli , albo jakis homologowany orzech w plecaku na zapas wozić ) .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy w hełmie ala Niemiec polecam zatyczki do uszu. Ja jeździłem bez nich rok czasu chopperem na wydechach przelotowych i mam już za sobą kilkanaście wizyt u laryngologa- przewlekłe zapalenie uszu i świsty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...