Skocz do zawartości

Niemiecki hełm


Wilq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mozesz. Generalnie wszystkie kaski, ktore sa uzywane na jednosladach powinny miec znak atestu normy europejskiej. Obawiam sie jednak, ze duza czesc prehistorycznych kaskow uzywanych na komarkach nie ma atestu i jakos nikt sie tym specjalnie nie przejmuje, skoro doniczka na glowie wyglada jak kask. Niemniej jak trafisz na upierdliwego Policjanta to moga byc problemy.

 

W Twoim przypadku taki "kask" jest rozpoznawalny z daleka, wiec ryzyko kontroli wzrasta...

 

Ciekawe czy ktos probowal jazdy w kasku budowlanym lub ekipy szambonurkow (taki pomaranczowy)? :lol:

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio to jest lipa chyba że są w Twojej teori jakieś luki... niedawno kupiłem sobie moto i chciałem mieć też kask który by do niego pasował stylowo...

 

Ale w takim razie czemu widziałem dość sporą rzesze osób śmigających w kaskach do złudzenia przypominających te poniemieckie starocie?? Może takie kaski da się gdzieś kupić a ich złudny wygląd to tylko efekt stylizacji?? Jeśli tak to gdzie??

 

Ludu Szos pomocy!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Heh, ja właśnie zanabyłem taki kask, ala niemiecki wehrmaht, ino z laminatu. Kosztował 110 zł.

Sam jestem ciekaw co na niego powiedzą policjanci bo zamierzam w nim śmigać po mieście załatwiając na moto różne sprawy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam przedstawilem jak wyglada problem z prawnego punktu widzenia.

A tak w realu to czy spotkaliscie sie z sytuacja, aby policjant chcial macac kask i szukac etykiety atestu?

Pomijajac fakt, ze jak na razie ogolne kontrole motocyklistow sa rzadkoscia to do tego Policjant, ktory znalby sie na atestach kaskow lub wogole wiedzial gdzie to szukac w kasku to juz chyba ze swieca trzebaby bylo szukac :) .

 

Dominik: pojezdzij i powiedz nam jak to wyglada w praktyce. Uwazaj tylko na weteranow wojennych, bo moze im sie to zle kojarzyc :roll:

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu moich znajomych smiga w takich kaskach na weteranach i byli zatrzymywani przez policje i nic. Pod pojeciem "NIC" mam na mysli to ze policjanci byli bardziej zainteresowani moto, i rocznikiem i "czemu toto nie ma amortyzatorow z tylu" 8O , niz kierowca i nawet dookumentami. Ale czasami zdazaja sie "dociekliwscy". Ogolnie nie powinienes miec zadnego problemu. Tylko po kilku chwilach kark zaczyna nap....., bo one troszke waza...

 

3mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo' date=' do miasta, niezły hardkor [/quote']

Noooo lagodnie mowiac :mrgreen:

Jakby co to ja poprosze fotke jak to wyglada.

Ide o zaklad, ze nie bedzie osoby ktora sie nie obejrzy.

Tylko koniecznie malowany w stylu duki - czarny z czerwonym pasem przez srodek ;) - ew. jeszcze poler :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Taki hełm miał chyba chronić przed otrzymaniem postrzału a nie szlifowaniem o asfalt

 

przed postrzalem z broni ostrej nie uchroniloby cie nawet 5 takich helmow zalozonych na raz :P one sluzyly do ochrony przed odlamkami, kamieniami, deszczem :P itd.

 

 

tu macie street legalowe kaski wzorowane na niemieckich helmach :P

 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=48775353

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=48120733

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=48418245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Kask jaki dostałem przy kupnie skutera rozłamał się wpół po upadku z zabójczej wysokości jednego metra. 0 tęsknoty - był maksymalnie niewygodny.

Odkąd sięgam pamięcią podobała mi się swoboda jaką posiadają hełmy z okresu 2 wojny światowej. Chcę kupić podobny, lecz pierw zdecydowałem spytać : Czy taki hełm będzie spełniał wymogi bezpieczeństwa narzucone przez polskie przepisy drogowe? Można w nim jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hełm, kask, czy inny nocnik jak zwał tak zwał ,byś w nim mógł się poruszać na motocyklu według przepisów musi posiadać homologacje która w razie kontroli musisz pokazać , najczęściej w kaskach jest ona przyszyta do paska .Natomiast jeździć na własną odpowiedzialność zawsze możesz gorzej jak będzie upierdliwy patrol drogówki i się przyczepia wtedy będzie mandacik. Natomiast z tego co kojarzę to po drogach niepublicznych możesz się poruszać w takich hełmach i nic ci nie mogą zrobić chyba że coś się pozmieniało.

Edytowane przez ziomek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta homologacja, to nie tak do konca, Helmy amerykanskie nie maja homologacji a mimo tego mozna w PL czy w EU w nich jezdzic.

 

Przepis mowi helm motocyklowy a nie helm wojskowy.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...