Skocz do zawartości

płyn do chlodnicy


Klaus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to ja w sprawie wody dest.

skoro do motocykla kupuję koncentrat (np. Castola) i rozcieńczam go wodą dest., i mam dobry płyn, to jaka to różnica jak doleję do chłodnicy szklankę, czy dwie i się w chłodnicy wszystko ładnie zmiesza?

przecież nikt nie mówi a jeździe na samej wodzie - bo wiadomo.

ale dolać troszkę wody, to chyba nie jest jakaś straszna tragedia.

nie wiem, jak u was, ale w ZX-9R są 3 litry płynu w układzie.

więc szklanka czy dwie wody destylowanej różnicy nie zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petrygo jest ok ' date=' natomiast borygo to nadaj sie aby zatkana umywalke przetkac.

Co do tej wody .... ;) temat zeka.

Dynazel jest tez wart uwagi :)

Osobiscie taki mam w autko i sprawuje sie na 5+ ;)

Ale kazdy ma wlasna wole i moze se wlac co chce :) nawed deszczowke :mrgreen:[/quote']

 

OK ide zalać petrygo :)

tylkoniech mi ktos powie jak spuscic płyn z pojemniczka i chlodnicy?????????????????

i czy odrazu zalać ten nowy???? bo tam pewnie zostanie troche tego starego.....

a i ja przelałem w słojiki ten płyn i stoji juz z pół roku, ale chyba jest OK..

 

ps a mocz mozna nalać :lol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przy pompie masz zaworek (srubke ktora trzaodkrecic) a moze przy chlodnicy , jak niemasz zadnego pomyslu to odkrec jedna rure od chlodnicy i wylewaj , boisz sie ze cos zostalo , zakrec zalej woda i znow wylej.Nawed jak jestes taki bojacy sie ze woda cos zrobi to ja ja wlejesz na 1 min i wylejesz to nic sie niestanie, a wypluczesz stara czerwona szmate :mrgreen:

Klucze w lwpw i do moto ogladac gdzie masz jakas srubke do spuszczania wody:) lub w serwisowce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

mam do was dużą prośbe zebyscie mi odpisali teraz :P , bo mam wolny czas i chce zrobic teraz moto,

mam pytanie bo musze spuscic plyn tym wężem jednak, jak wszystko zleci to zapalic moto na 15sekund? zeby z cylindra wylecial ten stary plyn do konca?? i jak zaleje nowy to da rade przez chłodnice zeby wlecial do zbiorniczka wyrównawczego??bon iemoge go odkrecic...

drugie pytanie to zawór wydechowy... bo troche ciekla mi ta mieszankapaliwowo powietrzno olejowa, wsumienic sieniedzialo.... ale chcialemto zatrzymac i ten zawor silikonem zaklejilem , ale patrze a toleci ztej linki .. co ten kapturek jest idziurka przy tym zaworze....moge zalepić tą dziurke silikonem??i tenkapturek na stale??

 

 

PROSZE ODPISZCIE TERAZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

mam do was dużą prośbe zebyscie mi odpisali teraz :P ' date=' bo mam wolny czas i chce zrobic teraz moto,

mam pytanie bo musze spuscic plyn tym wężem jednak, jak wszystko zleci to zapalic moto na 15sekund? zeby z cylindra wylecial ten stary plyn do konca?? i jak zaleje nowy to da rade przez chłodnice zeby wlecial do zbiorniczka wyrównawczego??bon iemoge go odkrecic...

drugie pytanie to zawór wydechowy... bo troche ciekla mi ta mieszankapaliwowo powietrzno olejowa, wsumienic sieniedzialo.... ale chcialemto zatrzymac i ten zawor silikonem zaklejilem , ale patrze a toleci ztej linki .. co ten kapturek jest idziurka przy tym zaworze....moge zalepić tą dziurke silikonem??i tenkapturek na stale??

 

 

PROSZE ODPISZCIE TERAZ[/quote']

 

 

Niegniewajsiealejanicztegoniezrozumiałem....

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

Spacja mi sie zacina jak bys nie zauważył i jak juz sie zatnie to za chu*a niemoge tego cofnąc.

pare wyrazow jest złączonych :roll: a ty masz problem

chybaze nie rozumiesz tego co napisalem... tzn o co mi chodzil to spoko,niemusisz mi mowic tego.

przeczytaj moze caly temat to zrozumiesz bo po ostatnim poscie ciezko cos zrozumiec.. o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sql zastanawia się nad różnicą w dolewaniu ew. ilości wody i nie widzi różnicy.

Zapytaj dziadka co się dzieje podczas pędzenia bimbru i dlaczego tak bardzo trzeba uważać aby się zacier nie zagotował.

Na ściankach cylindra temperatura przekracza 100 stopni.

Dyskusja staje się bezpciowa w tym momencie jeżeli o mnie chodzi to możesz tam nawet naszczać a warsztat zarobi na remoncie oczywiście jak będzie jeszcze co remontować.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

Spacja mi sie zacina jak bys nie zauważył i jak juz sie zatnie to za chu*a niemoge tego cofnąc.

pare wyrazow jest złączonych :roll: a ty masz problem

 

chybaze nie rozumiesz tego co napisalem... tzn o co mi chodzil to spoko' date='niemusisz mi mowic tego.

 

przeczytaj moze caly temat to zrozumiesz bo po ostatnim poscie ciezko cos zrozumiec.. o co mi chodzi[/quote']

 

Wiesz kolego ... sądzę ze Ty sam nie rozumiesz tego co napisałeś, i nie chodzi tutaj o spacje tylko o Twój opis z którego nic nie mozna wywnioskować.

Piszesz nieskładnie, chaotycznie , nie potrafisz wyrazic tego o czym myslisz, więc nie sugeruj żebym przeczytał cały temat od poczatku, tylko sam sie zastanów nad sobą i naucz sie pisać.

Temat poruszył "Klaus Drifter" i pytał sie jaki płyn zastosowac do VN800 a Ty mi wyjezdzasz że nie rozumiem o co chodzi.

Zapytaj innych uzytkowników czy coś zrozumieli z Twojego opisu.Sądze że niewiele skoro nikt konkretnej odpowiedzi nie udzielił.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr : o tym naszczaniu to do mnie? bo nie rozumiem

pgr :lol: tez nie rozumiem tego co piszesz ... borygo rulez?? co ty masz na mysli? ze chce wymienic plyn bo borygo to podobno gówno a ty piszesz : borygo rulezz :roll:

avalon ja rozumiem to co napisalem..

Temat poruszył "Klaus Drifter" i pytał sie jaki płyn zastosowac do VN800

no dobra a ja niechcialem tworzyc nowych tematow tylko zapytalem tutaj...

dobra moze napisze jeszcze raz jaśniej, nie musicie juz odpowiadac bo zrobilem co mialem zrobic... myslalem ze napisalem to jaśnie..

 

niemam śruby spustowej przy chłodnicy dlatego musze spuścic plyn tym wężem co widac na foto[ idzie on od chlodnicy] http://www.classicbikesregis.com/public/AP...egaso%20125.JPG .

w mojim pierwszym pytaniu chodziło o toczy jeśli zapale moto, gdy spuszcze juz cały płyn z chlodnicy i zbiorniczka tym wężem to bede mial pewnosc ze cylinder wypluje cały stary płyn... i bede mogl bez problemu nalać nowy..

napisalem tez ze niemoge odkrecic korka od zbiorcznika wyrównawczego... i czy jesli wleje plyn do chlodnicy i bede go caly czas lał to czy on wężem doleci do zbiorniczka...

 

w 2 pytaniu chodzilo mi o zawór wydechowy..nie jest to na temat.. ale przy okazji chcialem zapytac bo gdy to pisalem to schodzilem robic moto i mialem odrazu zrobic wlasnie ten zawor...

czy mozna zalepić silikonem ten kapturek co idzie po lince od zaworu....

i tą dziurke przy zaworze .. bo z tamtąd leci ta mieszanka o ktorej pisalem...

Jeśli nadal nie rozumiecie to sorry, jaśniej nie umiem, nie musicie juz odpowiadac , chcialem tylko prosic o pomoc.. ale luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogr zauważyłeś takiego oto Emota: :buttrock: i zaraz po nim takiego: :flesje: ?

 

Chyba krótko jesteś na 4um, najpierw wczuj się w klimat a potem gorączkuj...

 

I nie rób już OT-(Off Topic)

 

Pozdrawiam

 

 

A co do płynu to Cotlet miał dolewany inny płyn do drugiego i moto mu sie zagotowało, jak się odwiemy co było przyczyną to dam znac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie czy nie masz śruby spustowej w najnizszym punkcie układu chłodzenia, niekoniecznie w chłodnicy tylko np. przy pompie cieczy lub bloku silnika. Nie mam może dużego doświadczenia, ale taka śruba powinna być. Po zlaniu płynu wężem radził bym jednak nie odpalac motocykla tylko przepłukac cały układ wodą. Nawet jesli troszke wody zostanie to nie przeszkadza jesli chcesz napełnic układ koncentratem/Jeśli masz problem z zakupem (kasa) to moge Ci wysłac gratis 2 l płynu gotowego do uzycia lub 1l koncentratu (pod warunkiem że pokryjesz koszt wysyłki) Taka ilośc powinna wystarczyć do Twojego sprzeta.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ok pgr, juz jarze,sorry za nerwy.

avalon mowisz powaznie? kurde jak bys mi to wyslał, tzn gotowy płyn... zebym poprostu tylko mial zalać.. nic nie mieszac itp, to ja bym ci za przesylke i ten plyn oddał kase,,, tylko zeby to bylo dobre :buttrock: wiesz.I co to za płyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...