Skocz do zawartości

na co zamienic Honde shadow 600 - potrzebuje porady


roman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. obecnie jezdze honda shadow VT 600. bardzo sympatyczny motocykl a co najwazniejsze nigdy mnie nie zawiodl ale chcialbym zmienic go na inny, wiekszy z wiekszym silnikiem, nie wiem jednak na co mam sie zdecydowac. na chwile obecna podoba mi sie linia DRAG'ow ale czy to najlepsze rozwiazanie?

wiem, ze wielu z Was bylo w podobnej sytuacji i chcialbym nauczuc sie czegos waszym doswiadczeniem. dodam ze interesuja mnie motocykle maksymalnie do ceny 19 tys PLN.

z gory dzieki za wszystkie sugestie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz pozostac przy hondzie to proponuje shadow vt1100. Przy kwocie do 19000 bedzie to model z lat 93-95 w otwartej wersji, zrywny, szybki (185kmh) i oszczedny(5-6l/100).Ma wal kardana, Hydraulicznie kasowane luzy zaworowe,dwie swiece na cylinder, hydrauliczne sprzeglo,nadbieg,alufelgi, bezdetkowe gumy- same zalety. Jezdzilem takim przez rok- polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz pozostac przy hondzie to proponuje shadow vt1100. Przy kwocie do 19000 bedzie to model z lat 93-95 w otwartej wersji, zrywny, szybki (185 kmh) i oszczedny(5-6l/100).Ma wal kardana, Hydraulicznie kasowane luzy zaworowe,dwie swiece na cylinder, hydrauliczne sprzeglo,nadbieg,alufelgi, bezdetkowe gumy- same zalety. Jezdzilem takim przez rok- polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze Honda i na temat jakosci i niezawodmosci wiem z wlasnego doswiadczenia, interesuje mnie natomiwast jak jest z Suzki Marauder 800. czy sa awaryjne czy tez nie. porownalem ceny tych dwoch marek i Honda jest zdecydownaie drozsza, sugerujac sie bynajmniej cenami w niemczech, czy za nizsza ceny suzuki idzie gorsza jakosc?? czy nie jest to zasada?

naprawde niewiele wiem na temat suzuki, widzialem i owszem przezentuje sie calkiem calkiem ale chcialbym uslyszec jakies opinie na temat tej marki, chce kupic motocykl na dluzszy czas wiec musze byc przekonany do zakupu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marauder to taki zubozony intruder- ma mase plastiku :cry: ( ktorego nie znajdziesz w intruderze), lancuch, sprzeglo na linke i niewygodne siedzenie. Mialem okazje pojezdzic kilkaset km i nie rzucil mnie na kolana, ale wyglada fajnie. W opinii znajomych uzytkownikow jest awaryjny( klopoty ze smarowaniem, panewki) Dla porownania intrudery nie psuja sie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesli moge cos poradzic to proponuje te pieniadze przeznaczyc na Honde VF750C Magne. Wiem ze kraza o nich rozne opinie ale w twoim zasiegu jest juz roczni '94 moze '95 w tych modelach jest juz poprawiona zdecydowana wiekszosc mankamentow silnikowych, a moto z tej lini cieszy sie spora wytrzymaloscia. Jego zalety to naprawde mocny silnik okolo 90KM, wal kardana, hydrauliczne sprzeglo z antychoppingiem, system anty nurkowania i wiele innych. Jesli chodzi o wady to niezbyt male spalanie okolo 6-7l /100km i drogie naprawy, ale dobrze serwisowana nie wymaga ich wiele i moze starczyc na lata :) Wybor nalezy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zgadzam się w całej rozciągłości z Worriotem. Polecam Hondę Shadow 1100. Motocykl niezawodny, wytrzymały majacy fajną prezencję i super wykop - szczególnie skrzynia 4 biegowa. Na równi z nim postawiłbym może Intruza 1400. Intruz świetnie nadaje się do przeróbek (wspomniałeś coś o dragu ;)) no i ma mocny, wytrzymały silnik. Starsze modele miały ból z chromem ale jak dobrze trafisz nie powinno być źle. No i obydwa motocykle mają jeszcze coś - głos taki, że ziemia się trzęsie. Na mniejsze pojemności raczej bym nie patrzył. Nie żebym był uprzedzony - po prostu znudzi Ci się i znów będziesz mial problem na co zamienić. Marauder - nie polecam - widziałem nowe (jeśli chodzi o roczniki) modele, które sypały się jak nie powiem co :).

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam cos o intruzie hmm moge dac link: http://www.motocykle.domeczek.pl/prezentac...1400/vs1400.htm

intruz byłby dobry ma potezny moment obrotowy (nie najwiekszy ale wystarczający) nie pali 6-7 ale napewno mnie mysle ze w granicach 5-5.5 (no chyba ze dzidujesz) (ja 800 uzyskłaem wynik 4,2 spokojną jazdą no a przeciez takimi maszynami sie nie wariuuuje :) ) ,czuje sie pod sobą wielkiego choppera i racja ktoregos z przedmowcow jest podatny na przerobki. Ale jednak nie skreslaj Hondy Shadow 1100 , lecz ja juz bym wolał 1400 :twisted: i lepiej GRZMI!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam

kawasaki vn 1500 drifter - może być też classic

ja osobiście jak tylko trochę forsy poodkładam to drifter 1500 musi być

poprostu potężna maszyna no i ten styl 1948r.

 

Co do niezwaodności maszyn ze wszystkich forum PL, DE i innych muszę stwierdzić że motocykle odpowiednio zadbane tzn. oporządzone są wieczne i tutaj różne marki mają różne drobiazgi ale ogólnie poprostu wieczne sprzęta. Wszystkie są niezawodne. Poprostu materiały z jakich wykonuje się motocykle szczególnie czopy i cruzy są wysokiej jakości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...